ورزش جهان / شناسه خبر: 76044 / تاریخ انتشار : 1396/6/27 16:53
|

مورینیو: یک ثانیه هم به سیتی فکر نمی‌کنم

منچستریونایتد با برد پرگل مقابل اورتون شانه به شانه رقیب همشهری اش، منچسترسیتی پیش می رود.

ایران ورزشی آنلاین / ژوزه مورینیو مربی منچستریونایتد بعد از پیروزی 4 بر صفر تیمش برابر اورتون گفت یک ثانیه هم به منچسترسیتی فکر نمی‌کند چون بیشتر به فکر کسب بیشترین امتیاز برای تیم خودش است: «در این بازی حتی یک ثانیه هم به سیتی فکر نکردم. من به تاتنهام، آرسنال، چلسی و لیورپول فکر می‌کردم که باختند یا نتوانستند ببرند. ما مقابل استوک امتیاز از دست دادیم و باید جبران می‌کردیم. بنابراین حواسم فقط به امتیازات بود نه سیتی. سیتی یک روز قبل کارش را کرد و بازی خودش را برد. ما واقعا نمی‌توانستیم این فرصت را از دست بدهیم.»

مربی پرتغالی اگرچه بازی نیمه اول تیمش را ستود اما پذیرش چنین باخت سنگینی را برای اورتون سخت می‌داند: «ما خوب بازی کردیم بخصوص در 35-30 دقیقه اول، شاید بهترین بازی ما تا اینجای فصل. ما پرس شان کردیم و آنها راهی برای خلاصی پیدا نکردند. یک شوت هم نداشتند، عالی بود. بعد از آن بازیکنان خوب اورتون آمدند و کیفیت خود را نشان دادند. کار را برای ما سخت کردند اما من به عقب نگاه کردم و بازیکنان جانشین را دیدم. لیگ برتر گرایش پیدا کرده به پنج بازیکن دفاعی و تنها راه مقابله با آن این است که شما خودتان هم پنج دفاعه بازی کنید چون ریسک کمتری دارد. احساس می‌کردم تا وقتی گل دوم را نزنیم با خطر مواجه هستیم و وقتی این اتفاق افتاد بازی تمام شد. شکست سنگینی بود، آنها لیاقت بهتر از این را داشتند.»

این نخستین برد مورینیو برابر رونالد کومان در شش بازی لیگ برتر است که فشار را بر مربی هلندی افزایش می‌دهد، تیم او در شش مسابقه این فصل در رقابت‌های مختلف برد نداشته: «اورتون هم خوب می‌شود اما در حال حاضر روزهای سختی را پشت سر می‌گذارد. این تیم از نظر قرعه هم بدشانس بوده و خوشحالم که جای او نیستم. اینکه یک تیم در ابتدای فصل با همه تیم‌های طراز اول روبه‌رو شود، منصفانه نیست.»

مورینیو همچنین به مصدومیت پل پوگبا اشاره کرد که در برد لیگ قهرمانان مقابل بازل همسترینگش آسیب دید. رسانه‌های انگلیسی خبر دادند او 12 هفته نمی‌تواند بازی کند اما مورینیو گفت: «نمی دانم 12 هفته است یا 12 روز. راستش هر اظهارنظر و شایعه‌ای کاملا غلط است چون هیچ کس در باشگاه نمی‌داند او دقیقا تا کی نمی‌تواند بازی کند. او بلافاصله بعد از بازی مورد درمان قرار گرفت به خاطر درد و خونریزی. باید عکسبرداری‌های بیشتری انجام شود تا کاملا مشخص شود و هیچ کس در این باشگاه از 12 هفته یا 12 روز صحبت نکرده.»

پوگبا به بازی جام اتحادیه و دیدار شنبه با ساوتهمپتون نمی‌رسد. یونایتد قبل از تعطیلات بازی‌های ملی با زسکا مسکو و کریستال پالاس بازی دارد و بعد از آن در آنفیلد با لیورپول دیدار می‌کند که نخستین بازی‌اش مقابل یکی از پنج تیم بزرگ است.

مورینیو پیش بینی کرد وین رونی یک روز به منچستریونایتد بر می‌گردد. رونی در فاصله 8 دقیقه مانده به پایان این بازی تعویض شد در حالی که تیمش هنوز یک گل بیشتر نخورده بود. او مورد تشویق پرشور هواداران منچستریونایتد قرار گرفت که 13 سال پرافتخار را با آنها سپری کرد ضمن اینکه مورینیو کنار زمین با او دست داد. منچستریونایتد تنها تیم لیگ برتری است که رونی هرگز نتوانسته برابرش به پیروزی برسد.

مورینیو رفتار هواداران را ستود: «نیازی نبود از آنها بخواهم. هواداران انگلیسی همیشه چنین رفتاری با بازیکنانی دارند که برای تیمشان مهم بوده. فکر می‌کنم همه باشگاه‌ها همینطور هستند اما من فقط می‌توانم درباره استمفوردبریج و اولدترافورد صحبت کنم که استقبالشان از بازیکنان سابق بی نظیر است. اینجا خانه رونی است و من باور دارم یک روز بر می‌گردد.»

 

captcha
تازه ها
بیشتر