یادداشت / شناسه خبر: 76028 / تاریخ انتشار : 1396/6/26 04:46
|

روزگار استقلال / سهم هیات مدیره، سهم سرمربی

سعید زاهدیان / منصوریان در استقلال به اندازه اشتباهاتش مقصر است و باید ایرادهای کارش را بپذیرد اما از نقش هیات مدیره و مدیر عامل در این ناکامی نمی‌توان گذشت.

ایران ورزشی آنلاینسعید زاهدیان / پرسش اصلی درباره نتایج استقلال شاید این باشد: «مقصر کیست، کادر فنی، یا مدیران باشگاه؟» درباره هر کدام اینها می‌توان ساعت‌ها بحث کرد اما آنچه مشخص است، در کسب این نتایج هر دو گروه مقصرند اما هر کدام سهمی دارند و باید مشخص کنیم که سهم کدام گروه بیشتر از بقیه است. بعد از باخت استقلال، هجمه سنگینی به سمت کادر فنی وارد شد و اغلب از منصوریان و نمایش ضعیف تیمش انتقاد کردند که انتقادات درستی بود، چرا که استقلال در حد و اندازه این تیم بزرگ بازی نمی‌کند و اشکالات فراوانی در بازی این تیم دیده می‌شود. این تیم گل نمی‌زند، با مشکل خلق موقعیت مواجه است، در ساختار دفاعی استقلال شلختگی و بی‌نظمی هست و در مجموع آنها به یک سبک و رویه مشخص در بازی‌ها نرسیده‌اند.

این بخش از ایرادها را باید سرمربی بپذیرد اما سهم مدیریت در ناکامی آبی‌ها کجاست و چقدر است؟ کمتر کسی به این بخش مهم می‌پردازد و از مدیرعامل و مجموعه هیات مدیره سوال می‌کند که در فصل نقل و انتقالات وقتی با درخواست‌های عجیب سرمربی مواجه می‌شدند، چرا منفعلانه رفتار کرده‌اند و با وسواس روی جذب هر بازیکن بحث نکرده‌اند. ملاک آنها از خرید جباری، جباروف، بیت سعید، شجاعیان و شهباززاده چه بوده است؟
اینها همگی جای بحث دارد و مجموعه مدیریتی استقلال بی‌آنکه به مسوولیت خود آگاه باشد، تنها مجری خواسته‌های کادر فنی بوده و از منصوریان دلیل جذب این نفرات پرسیده نشده است. البته که این هیات مدیره نمی‌توانست در این موارد با سرمربی خود وارد بحث و گفت‌وگوی جدی شود، چون از پایه شناخت عمیق و کاملی به مسائل فنی و تاکتیکی نداشت. به همین دلیل نقش مجری را پذیرفت، در حالی که از هیات مدیره انتظار می‌رفت که اگر خودشان در مسائل فنی فوتبال صاحب نظر نیستند، گروهی را تحت عنوان کمیته فنی در باشگاه قرار می‌دادند که از سرمربی درباره دلایل خود برای جذب یک بازیکن اطلاع پیدا کنند. منصوریان در استقلال به اندازه اشتباهاتش مقصر است و باید ایرادهای کارش را بپذیرد اما از نقش هیات مدیره و مدیر عامل در این ناکامی نمی‌توان گذشت.

 

 

کلیدواژه
استقلال
captcha
تازه ها
بیشتر