ورزش جهان / شناسه خبر: 76021 / تاریخ انتشار : 1396/6/25 15:28
|

بایرن مونیخ دوباره «اف‌سی‌ هالیوود» شد!

روند بی نقص و آرامش بایرن مونیخ در هفته های اخیر از بین رفته و حاشیه و جار و جنجال دوباره سراغ این تیم آمده است.

ایران ورزشی آنلاین / بایرن مونیخ این روزها بار دیگر در کانون توجه قرار گرفته به دلیل جنجال‌های اخیری که در رختکن این تیم به وجود آمده؛ جنجال‌هایی که بار دیگر سبب شده  برچسب «اف‌سی‌ هالیوود» به باواریایی زده شود. بازی‌های نه چندان چشمنواز، غرولند و ابراز نارضایتی‌های علنی و صحبت‌هایی که درباره احتمال رفتن کارلو آنچلوتی و روی کار آمدن یک مربی جدید صورت گرفته، همه و همه سبب شده است یک بحران کوچک در ابتدای فصل گریبان پرافتخارترین باشگاه آلمان را بگیرد.

شروع بایرن مونیخ در این فصل آنقدرها بد نبوده و دو پیروزی و یک شکست در سه هفته اول بوندس‌لیگا و یک پیروزی 3 بر صفر برابر اندرلخت در دور اول بازی‌های مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپا، حاصل تلاش شاگردان کارلتو در یک ماه سپری شده از آغاز فصل جدید بوده است. انتظارات هواداران و رسانه‌ها اما از باشگاه منطقه باواریا آنقدر بالا است که حتی یک لغرش کوچک هم بهانه‌ای کافی برای شروع انتقاد از مردان کارلتو را فراهم می‌کند و حتی این لغزش می‌تواند ناکامی برای زدن 5 یا 6 گل به حریفی کوچک باشد.

در همین حال غرولندهایی از داخل رختکن به گوش می‌رسد که اولین آنها از سوی توماس مولر بوده است؛ کسی که به صورت علنی از تصمیم آنچلوتی برای نیمکت‌نشین کردن او در بازی برابر وردربرمن در بازی سه هفته پیش بایرن مونیخی‌ها گلایه کرد. بعد از او نوبت روبرت لواندوفسکی بود. مهاجم لهستانی باواریایی‌ها در مصاحبه‌اش با یک مجله از تصمیم مسوولان باشگاه برای خودداری از پرداخت ارقام نجومی برای خرید بازیکنان جدید به سبک پاری‌سن‌ژرمن و بارسلونا انتقاد کرد و گفت تا زمانی که آنها پول خرج نکنند تا بازیکنان بزرگ بخرند، نمی‌توانند امیدی به رقابت با دیگر مدعیان فوتبال اروپا داشته باشند.

کارل هاینتس رومنیگه، مدیر باشگاه پاسخ انتقاد لواندوفسکی را داد اما این کار او به مذاق اولی هوینس، رییس باشگاه بایرن مونیخ خوش نیامد. رومنیگه معتقد بود فلسفه باشگاه بایرن مونیخ جدی و موفق است و با همین فلسفه توانسته موفقیت‌های بزرگی را کسب کند. هوینس اما اعتقاد داشت بازیکنان باید آزادی بیان داشته باشند و اینکه شاید رومنیگه بی‌دلیل به اظهارات لواندوفسکی واکنش نشان داده است. در همین گیرودار بایرن مونیخ 2 بر صفر در خانه هوفنهایم باخت که این باخت فشار روانی روی آنچلوتی را افزایش داد و مدت کوتاهی بعد ماریو باسلر، هافبک سابق مونیخی‌ها در یک مصاحبه تلویزیونی به نقل از یک منبع موثق مدعی شد کارلتو در ماه ژانویه بایرن مونیخ را ترک می‌کند و به چین می‌رود؛ ادعایی که آنچلوتی خیلی سریع آن را رد کرد و آن را یک مزاح دانست.

حتی پیروزی آسان بایرن مونیخ برابر اندرلخت هم نتوانست از تنش موجود بکاهد چون گروهی از رسانه‌ها مدعی شدند که بایرن مونیخ برابر تیمی که از دقیقه 10، با یک اخراجی به کارش ادامه داد باید بیش از 3 گل می‌زد. این اعتراف آرین روبن، بال هلندی باواریایی‌ها هم بود و گفت که تیمش نباید از این پیروزی راضی باشد.

به این داستان اظهارات یولیان ناگلسمان، مربی هوفنهایم هم که در یک مصاحبه تلویزیونی گفت هدایت بایرن مونیخ او را خوشحال‌تر می‌کند و خانواده‌اش هم دارند برای سفر به مونیخ آماده می‌شوند، اضافه شد تا جنجال در باواریا شدت بگیرد. کمی بعد رسانه‌‌های آلمان به نقل از ناگلسمان نوشتند که از صحبت‌های او سوء تعبیر شده و او به گرفتن جای کارلتو چشم ندارد و اینکه حرف‌هایش فقط اشاره به یک هدف بلند مدت بوده است. حالا در این آشفته‌بازار، بایرن مونیخ خودش را برای بازی برابر ماینتس آماده کرده است؛ بازی که مستعد شکل گرفتن حواشی بیشتر برای دامن زدن به جنجال‌های موجود در اف‌سی هالیوود است.

 

کلیدواژه
بایرن مونیخ
captcha
تازه ها
بیشتر