ورزش جهان / شناسه خبر: 76020 / تاریخ انتشار : 1396/6/25 15:24
|

تمدید ستاره جدید رئال تا 2022 / ایسکو و بازگشت روزهای خوب رئال

مدتی طول کشید تا زیدان متقاعد شود ایسکو را در ترکیب یک تیم برنده وارد کند هر چند حالا این تردید، خنده دار به نظر می‌رسد و او به بازیکن کلیدی رئال تبدیل شده است.

ایران ورزشی آنلاین / خوسه فلیکس دیاس / غروب پنج‌شنبه خبری که هواداران مدت‌ها منتظرش بودند تایید شد و ایسکو رسما قراردادش را امضا کرد چون حالا از بازی کردن در سیستم مورد نظر زین‌الدین زیدان مطمئن شده. بازیساز سابق مالاگا تا ژوئن2022 با سانتیاگو برنابئو قرارداد بسته و مبلغ فسخ قراردادش هم چیزی حدود 700 میلیون یورو برآورد می‌شود. مدتی بود که کلیات این تمدید مورد توافق طرفین قرار گرفته بود اما به رسم جدیدی که در لالیگا ایجاد شده تا پنج‌شنبه قرارداد امضا نشد بعد از آنکه جزییات خوشایند دیگری مورد قبول قرار گرفت. دیگر هر گونه تردیدی درباره رفتن از پایتخت اسپانیا از بین رفته، رفتن به بارسلونا در کار نیست و منچسترسیتی که سه سال است او را زیر نظر دارد، هافبک تیم ملی اسپانیا را در خدمت نخواهد داشت. ایسکو در رئال مادرید می‌ماند و بعد از یک دوره شش ماهه که بهترین بازی‌های دوران حرفه‌ای خودش را انجام داد، حالا جایگاه مستحکمی در ترکیب اصلی رئال دارد. در حالی که قبل از این چنین وضعیتی حاکم نبود، در مورد آینده او ابهام وجود داشت و حتی خامس رودریگس موقعیت بهتری نسبت به او داشت تا اینکه مربی فرانسوی روی کار آمد.

بازیکنانی که مناسب نقش شماره 10 درست پشت سر مهاجم هستند در صورت لزوم می‌توانند به جاهای دیگر هم سرک بکشند و بازی در پست‌های متفاوت را تجربه کنند. نسل چنین بازیکنانی رو به انقراض است هرچند تعدادی از بازیکنان هستند که با تلاش زیاد سعی می‌کنند خودشان را با چنین نقشی منطبق کنند. ایسکو یک نمونه است و در سیستم 2-4-4 زیدان که در حال حاضر مورد استفاده قرار می‌گیرد، جای ثابتی برای او در نظر گرفته می‌شود. جای او سمت چپ است اما با توجه به ویژگی چپاولگری مارسلو و البته سختکوشی و خستگی ناپذیری مدافع برزیلی، ایسکو آزادی کامل برای حرکت پیدا کرده و می‌تواند از وسط زمین بازی را رهبری کند.

از ابتدای این فصل، این بازیکن 25 ساله در چنین نقشی بازی و خودش را با سرعت قابل توجهی منطبق کرد. اینکه بازی‌اش مقابل منچستریونایتد در سوپرجام اروپا در اسکوپیه باعث شد مقایسه‌هایی بین او و آندرس اینیستای بزرگ صورت بگیرد، گویای همه چیز است.

آپوئل نیکوزیا نیز شمه‌ای از آزادی این بازیکن تیم ملی اسپانیا را با تمام وجود لمس کرد و ایسکو در نقشی که در واقع فالس ناین یا شماره 9 کاذب بود، بین کریستیانو رونالدو و گرت بیل درخشید.

او رقبا را به شدت به فکر فرو می‌برد و تعادل تیم نیز به هم نمی‌خورد هر چند نتایج اخیر در لیگا چندان مثبت نبوده. تقصیر را هم نباید به گردن ایسکو انداخت چون مقابل والنسیا و لوانته به اندازه کافی موقعیت گل خلق شد اما در زدن ضربات آخر دقت لازم صورت نگرفت. مدتی طول کشید تا زیدان متقاعد شود ایسکو را در ترکیب یک تیم برنده وارد کند هر چند حالا این تردید، خنده دار به نظر می‌رسد. سفیدپوشان خیلی بهتر شده‌اند حالا که این هافبک نقش جدیدش را پیدا کرده و وقتی همه بازیکنان در دسترس زیدان باشند، تیم او یک بار دیگر می‌درخشد.

مارکا

 

captcha
تازه ها
بیشتر