ورزش جهان / شناسه خبر: 76018 / تاریخ انتشار : 1396/6/25 15:14
|

یک امتیاز از سه بازی لیگ قهرمانان / سقوط آزاد ایتالیا

شکست ناپولی و یوونتوس و تساوی رم که در اوج خوش شانسی به دست آمد یک بار دیگر افول فوتبال باشگاهی ایتالیا را یادآوری کرد.

ایران ورزشی آنلاین / سه نماینده ایتالیا در لیگ قهرمانان اروپا روی هم یک امتیاز گرفتند تا یادآوری بی رحمانه‌ای شود نسبت به اینکه این کشور با روزهای اقتدار خود در اروپا و جهان فاصله زیادی گرفته. یوونتوس در باخت 3 بر صفر برابر بارسلونا حرفی برای گفتن نداشت، ناپولی به شاختاردونتسک باخت و رم برای گرفتن تساوی از اتلتیکومادرید به زحمت زیادی افتاد. آنطور که گاتزتادلو اسپورت گزارش داده این بدترین شروع باشگاه‌های ایتالیایی در مرحله گروهی از فصل 2000-1999 است که رقابت‌ها 32 تیمی شد. رکورد قبلی به فصل 2012-2011 مربوط می‌شد که اینتر، میلان و ناپولی روی هم دو امتیاز گرفتند.

یوونتوس و ناپولی اخیرا در لیگ ایتالیا نتایج بسیار خوبی گرفته‌اند و این باعث می‌شود نگرانی از نتایج اروپایی شان بیشتر شود. یوونتوس قهرمان شش فصل اخیر سری A، در سال 2017 تنها دو باخت در لیگ داشته و ناپولی هشت بازی آخر خود در لیگ را با پیروزی به پایان رسانده.

سری A که زمانی لیگ اول اروپا محسوب می‌شد، حالا پشت سر لالیگا و لیگ برتر قرار گرفته و درآمدهای تلویزیونی‌اش هم به همین نسبت کاهش یافته. به غیر از یوونتوس که در سه سال اخیر دو بار به فینال لیگ قهرمانان رفته، هیچ تیم دیگری از ایتالیا نتوانسته به مرحله یک‌چهارم‌نهایی برسد از میلان فصل 2012-2011 و ده سال می‌گذرد از زمانی که دو تیم ایتالیایی در جمع هشت تیم پایانی قرار گرفته‌اند.

گمان می‌رفت با ورود سرمایه‌گذاران جدید و اینکه باشگاه‌ها مالکیت ورزشگاه خود را به دست می‌آورند، این روزهای ناکامی سپری شود اما نتایج هفته قبل نشان داد هنوز راهی طولانی در پیش است و ممکن است درباره تصمیم یوفا مبنی بر اینکه سهمیه ایتالیا اضافه شود و مثل قبل این تیم چهار نماینده در لیگ قهرمانان داشته باشد، تردیدهایی به وجود آید.

آریگو ساکی مربی سابق میلان و تیم ملی ایتالیا که حالا به‌عنوان تحلیلگر تلویزیونی فعالیت می‌کند، می‌گوید: «من مایوس شده ام، هیچ کاری جز گریه از من نمی‌آید. اگر شما در اروپا مثل بازی در بولونیا بازی کنید، هیچ سرنوشتی جز شکست انتظارتان را نمی‌کشد.»

ناپولی این هفته با بنونتو تازه وارد بازی می‌کند که هر سه بازی قبلی خود را باخته؛ یوونتوس و رم، قهرمان و نایب قهرمان فصل قبل هم به ترتیب با ساسولو و ورونا روبه‌رو می‌شوند که هنوز بردی نداشتند. بازی‌های آسانی است و آنطور که ماسیمیلیانو آلگری مربی یووه گفته تازه ابتدای فصل است و هر نوع نتیجه گیری کمی عجولانه است اما واقعیت آن چیزی است که ساکی گفت؛ تیم‌های ایتالیایی باید در اروپا سطحی متفاوت نسبت به رقابت‌های داخلی داشته باشند.

رویترز

 

captcha
تازه ها
بیشتر