ورزش ایران / شناسه خبر: 76016 / تاریخ انتشار : 1396/6/25 15:03
|

معرفی وزنه‌برداران اعزامی به عشق آباد / فقط سهراب در رکورد گیری شرکت کرد!

شش وزنه‌بردار اعزامی علی میری و مسعود چترایی در دسته 85 کیلوگرم، سهراب مرادی در دسته 94 کیلوگرم، علی هاشمی و علیرضا سلیمانی در دسته 105 کیلوگرم و همایون تیموری در دسته 105+ کیلوگرم هستند.

ایران ورزشی آنلاین / محسن وظیفه / با تایید شورای عالی فنی و محسن بیرانوند نفرات اعزامی به بازی‌های داخل سالن معرفی شدند. شش وزنه‌بردار اعزامی به این رقابت‌ها را علی میری و مسعود چترایی در دسته 85 کیلوگرم، سهراب مرادی در دسته 94 کیلوگرم، علی هاشمی و علیرضا سلیمانی در دسته 105 کیلوگرم و همایون تیموری در دسته 105+ کیلوگرم تشکیل می‌دهند.

این ترکیب در حالی از سوی بیرانوند معرفی شده است که اردوی سطح دریای وزنه‌برداران در شمال به پایان رسیده اما با این حال حرف و حدیث درباره این ترکیب فراوان است. نخستین نکته به انتخاب مسعود چترایی برمی‌گردد که با وجود عملکرد ضعیف در مسابقات دانشجویان جهان باز هم مجوز حضور در بازی‌های داخل سالن را کسب کرده است. این در حالی است که کادر فنی می‌توانست این فرصت را به نفرات دیگری بدهد تا شانس خود را برای رسیدن به تیم ملی آزمایش کنند.

نکته مهم بعدی درباره تیم ملی به انجام رکورد گیری در ترکیب این تیم بر می‌گردد. در روز پایانی اردوی این تیم مهم‌ترین خبری که منتشر شد به رکورد شکنی سهراب مرادی اختصاص داشت که در تمرین روز چهارشنبه و در رکورد گیری درون اردویی تیم ملی توانست رکورد جهان را در دسته 94 کیلوگرم بشکند. مرادی در حرکت دوضرب وزنه 233 کیلوگرم را مهار کرد که یک کیلوگرم از رکورد دوضرب جهان در این دسته بیشتر بود.

نکته مهم و حایز اهمیت درباره این رکوردگیری این است که به نظر می‌رسد فقط سهراب در رکوردگیری تیم ملی شرکت کرده است و بقیه نفرات حاضر نشده‌اند که رکوردگیری کنند چرا که فدراسیون وزنه‌برداری به تلاش سایر اعضای تیم هیچ اشاره‌ای نکرده است؛ گویا که اصلا سایر اعضای تیم هیچ وزنه‌ای را نزده‌اند. این سکوت فدراسیون وزنه‌برداری می‌تواند این نگرانی‌ها را به وجود بیاورد که شاید رکورد سایر اعضای تیم به حدی پایین بوده که کادر فنی و فدراسیون صلاح ندانسته‌اند آن را اعلام کنند.

در حالی‌ که کادر فنی باید در قبال رکوردشکنی سهراب سکوت می‌کرد و یا حتی کادر فنی اجازه رکوردشکنی به این وزنه‌بردار را نمی‌داد تا هم حواس رقبا به این وزنه‌بردار جلب نشود و هم اینکه سلامتی سهراب به خطر نیفتد اما فدراسیون عکس این رفتار را انجام داده و در قبال رکوردگیری همه اعضای تیم سکوت کرده و فقط به رکورد شکنی سهراب مرادی اشاره کرده است.

این رکوردشکنی قبل از مسابقات داخل سالن و همچنین در دو ماه مانده به مسابقات جهانی همه را به یاد روزهای قبل از بازی‌های المپیک ریو می‌اندازد که سهراب در فواصل نزدیک به هم اقدام به زدن رکورد جهان می‌کرد.

مشخص نیست سهراب مرادی که وضعیت مشخص و معلومی دارد و نیازی هم به این همه حمله کردن به رکورد دنیا را ندارد چرا چنین تصمیمی می‌گیرد؟ در حالی ‌که قبل از این هم بارها ثابت شده است که این فشار آوردن‌های بی مورد در این مقطع می‌تواند آسیب‌های جبران ناپذیری را به وزنه‌برداران وارد کند.

سهراب مرادی همین الان و بدون ثبت این رکوردها هم فشار زیادی را باید تحمل کند چرا که او با نظر کادر فنی، هم باید به بازی‌های داخل سالن اعزام شود و هم اینکه بلافاصله بعد از بازگشت از بازی‌های داخل سالن مهیای حضور در مسابقات جهانی آمریکا شود.
این دو رویداد که هر یک سنگینی خاص خود را دارد می‌تواند فشار زیادی را به مرادی وارد کند. سهراب قصد دارد در عشق آباد به رکورد دنیا حمله کند و در آمریکا هم با وجود سطح بالای مسابقات باید برای رسیدن به مدال طلا تلاش کند.

 

captcha
پربازدید ترین ها
بیشتر
تازه ها
بیشتر