فوتبال ایران / شناسه خبر: 76011 / تاریخ انتشار : 1396/6/24 19:37
|

سیدبندی جام جهانی بر اساس رنکینگ فیفا / ایران احتمالا در سید سه

حضور در سید سه می تواند به قرعه آسانتر برای تیم ملی ختم شود و بخت صعود مردان کی روش افزایش یابد.

ایران ورزشی آنلاین / فیفا پنجشنبه اعلام کرد که سیدبندی تیم‌ها در قرعه‌کشی جام جهانی 2018 بر اساس رنکینگ فیفا خواهد بود. پیش از این سیدبندی تیم‌ها بر اساس قاره‌ها بود، ولی فیفا با این تصمیم اهمیت مضاعفی به رنکینگ فیفا داده است.

مراسم قرعه‌کشی قرار است روز اول دسامبر در مسکو برگزار شود، ولی سیدبندی بر اساس رنکینگ ماه اکتبر خواهد بود. هفت تیم برتر صعود کرده به همراه روسیه در سید اول قرار می‌گیرند و سایر تیم‌‌ها نیز بر اساس رنکینگ در سایر سید‌ها قرار می‌گیرند. با این حال در قرعه‌‌کشی تیم‌های یک قاره در یک گروه قرار نمی‌گیرند، به جز تیم‌های اروپایی که حداکثر دو تیم از این قاره در یک گروه قرار می‌گیرند.

تیم ملی ایران در رنکینگ ماه سپتامبر فیفا در رده بیست و پنجم است و احتمالا در سید سوم قرار می‌گیرد که می‌تواند نسبت به ادوار قبلی جام جهانی گروه آسانتری داشته باشد و بخت صعود به یک هشتم نهایی تیم ملی افزایش می‌یابد.

بر اساس رنکینگ فعلی تیم‌های آلمان، برزیل، پرتغال، آرژانتین، بلژیک، لهستان و سوئیس به همراه روسیه در سید یک قرار می‌گیرند و سرگروه خواهند شد. با این حال انتظار می‌رود تا ماه آینده رنکینگ فیفا تغییراتی داشته باشد و البته صعود برخی از این تیم‌ها هنوز قطعی نشده است.

captcha
تازه ها
بیشتر