فوتبال ایران / شناسه خبر: 76009 / تاریخ انتشار : 1396/6/23 17:36
|

برانکو - کی روش، چالش جدید در راه است

امیر اسدی / تنها یک راه باقی می‌ماند؛ اینکه برانکو و کی‌روش دور یک میز بنشینند و به توافق کامل در این مورد برسند.

ایران ورزشی آنلاین / امیر اسدی / تیتر یک - صعود پرسپولیس با بردن قاطع الاهلی عربستان، کمی برنامه‌های این تیم در لیگ قهرمانان را عوض کرد. احتمالا سه مسابقه این تیم برای دو بازی شان با تیم عربستانی دستخوش تغییر می‌شود و بازی این تیم با استقلال تهران در شهرآورد رفت هم به تعویق می‌افتد. این اما همه ماجرا نیست. مشکل اصلی جایی است که دوباره برنامه کی‌روش و برانکو با هم تلاقی دارد. بازی رفت نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا بین پرسپولیس و الهلال، چهارم مهر است و روز بازی با صنعت نفت آبادان که قطعاً تغییر مى‌کند. ۲۰ مهر پرسپولیس میهمان استقلال خوزستان است. بازی برگشت با الهلال ۲۵ مهر است . تاریخ شهرآورد ۲۸ مهر است و قطعاً با این شرایط این بازی به تعویق می‌افتد. در این بین، تیم ملی از پنجم تا ۱۸ مهر اردو دارد و دو بازی تدارکاتی برگزار خواهد کرد.

 کارلوس کی‌روش درست زمانی که داشت برنامه‌اش تا جام جهانی را ارائه می‌داد، در جمع سردبیران ورزشی گفت:«در برنامه همه چیز دیده شده، غیر از حالتی که پرسپولیس در مسیر قهرمانی آسیا باشد. اگر این اتفاق بیفتد فشار روی این تیم کمی بیشتر می‌شود و آنها باید سختی بیشتری بکشند و بیش از سایر تیم‌ها با تیم ملی همراهی کنند.» آن زمان البته چون پرسپولیس هنوز تکلیفش در آسیا مشخص نبود، برانکو خیلی نرم انتقادهایی داشت و سایر پرسپولیسی‌ها هم چیز خاصی نگفتند اما حالا با این برد دراماتیک در ابوظبی، شرایط به کلی برای آنها فرق دارد. آنها دو بازی تا فینال لیگ قهرمانان آسیا فاصله دارند. نبردی که در تاریخچه باشگاه‌شان، بدجوری کم دارند.
 لیگ قهرمانان آسیا لیگی است که ایران اگرچه تا به حال دو بار با تیم‌های آسیایی به فینالش رسیده اما در 20 سال گذشته هنوز حسرت بردن کاپ قهرمانی‌اش را می‌خورد و در این چند ماه گذشته، وزیر ورزش چند بار با هیجان گفته این پرسپولیس توان قهرمان شدن در آسیا را دارد. در این شرایط و در زمانی که تیم ملی بازی دوستانه دارد، اولویت ورزش ایران می‌شود نماینده آسیایی‌مان اما در روزهایی که کی روش همینطور از نرسیدن به تیم ملی شاکی است، گرفتن 5 ملی پوش در همان گام اول آماده سازی تیم ملی برای جام جهانی، در بازی‌های دوستانه با احتمالا توگو و بعد هم روسیه، او را حسابی کفری می‌کند.
 ولی پرسپولیس در جدال حیثیتی با الهلال، نماینده کل ایران است و مصداق تیم ملی ایران. در این شرایط باید از حالا خیلی صریح اهمیت بازی‌ها برای سرمربی تیم ملی روشن شود. او خودش بارها درباره روزی گفته که در ژاپن مربیگری می‌کرده و رییس فدراسیون فوتبال آن کشور، به دفترش دعوتش کرده و توضیح داده اگرچه بازی‌های لیگ مهم است اما برای آنها، یک بازی ملی خاص در مسیر جام جهانی چه اهمیتی داشته است. حالا شاید شرایط دقیقا برعکس است و مهدی تاج باید برای او اهمیت این دو بازی پرسپولیس را تشریح کند و کاری کنند تا این تلاقی دو اردو دوباره بهانه‌ای برای جنگ و دعوا در فوتبال مان نشود که اصلا ظرفیت این دعوای جدید را فوتبال مان ندارد.
با این حساب حضور پرسپولیسی‌ها در اردوی تیم ملی و شرکت در هر دو بازی مقابل توگو و روسیه به نظر مستقیم کارلوس کی‌روش ربط دارد. اگر او تصمیم بگیرد سرخپوشان را دعوت کند، دست برانکو ایوانکوویچ بسته خواهد شد زیرا فاصله بین دو بازی رفت و برگشت مقابل الهلال عربستان برای سرخپوشان، دوران حیاتی جهت صعود به فینال است و او می‌خواهد از همه شاگردانش در تمرین‌ها سود ببرد.
بازی با روسیه نیز برای تیم ملی از اهمیت فوق‌العاده‌ای برخوردار است زیرا به کادرفنی پرتغالی تیم ملی این فرصت را می‌دهد تا تاکتیک‌های مدنظرش را با تیم اصلی و مقابل یک تیم اروپایی مرور کند. برنامه ریزی برای قطعی شدن این بازی، دردسرهای زیادی را برای کارلوس کی‌روش و فدراسیون درست کرد و قطعا عدم حضور بازیکنان پرسپولیس در این بازی می‌تواند به ترکیب تیم ملی آسیب برساند. بنابراین تنها یک راه باقی می‌ماند؛ اینکه برانکو و کی‌روش دور یک میز بنشینند و به توافق کامل در این مورد برسند.
 

 

 

لیبک کوتاه خبر
http://www.iran-varzeshi.com/76009
ایران ورزشی
captcha
تازه ها
بیشتر