فوتبال ایران / شناسه خبر: 75993 / تاریخ انتشار : 1396/6/21 21:54
|

الاهلی یک – پرسپولیس 3 / تیم رویایی، صعود طلایی

پرسپولیس به شکلی دراماتیک و رویایی به نیمه نهایی لیگ قهرمانان صعود کرد تا برانکو و شاگردانش همچنان روی ابرها باشند و شانس رسیدن به قهرمانی آسیا و هدف بزرگ شان را زنده نگه دارند.

ایران ورزشی آنلاین / سه شنبه 21/6/96، دیدار برگشت از مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهمرانان آسیا 2017، ورزشگاه محمد بن زاید ابوظبی، ساعت:19:45، تماشاگر:حدود 7 هزار نفر

الاهلی یک

گل:صالح الامری(52)

پرسپولیس 3

گل ها:علی علیپور(5)، گادوین منشا(82 – پنالتی) و مهدی طارمی( 4+90 پنالتی )

داور: داور: ما نینگ  

کمک ها: هووا ویمینگ فا مینک و وانگ دیسین( هر سه از چین)

اخطار:وحید امیری، محمد انصاری ، فرشاد احمدزاده و حسین ماهینی( پرسپولیس) ، ولید بخشوین(الاهلی)

اخراج:کمال کامیابی نیا(12 – پرسپولیس) و موتاز هوساوی(82 - الاهلی)

الاهلی:محمد العویس، موتاز هوساوی، محمد الفتیل، سعید المولد، محمد عبدالشافی، کلودیمیر دسوزا، الاسمری، تیسیر جاسم( مهند عسیری 84)، صالح العمری( علی الاثمری 74)، لئوناردو دسوزا و عمر السوما

سرمربی: سرگی ربروف

پرسپولیس :علیرضا بیرانوند، حسین ماهینی، محمد انصاری، شجاع خلیل زاده، محسن ربیع خواه، کمال کامیابی ‌نیا، محسن مسلمان( بشار رسن 61)، وحید امیری، فرشاد احمدزاده( شایان مصلح 75)، مهدی طارمی و علی علیپور( گادوین منشا 65)

سرمربی: برانکو ایوانکوویچ

 

پرسپولیس به شکلی دراماتیک و رویایی به نیمه نهایی لیگ قهرمانان صعود کرد تا برانکو و شاگردانش همچنان روی ابرها باشند و شانس رسیدن به قهرمانی آسیا و هدف بزرگ شان را زنده نگه دارند.

بازی با الاهلی فوق العاده شروع شد و فوق العاده پایان یافت.فقط دو دقیقه از شروع بازی گذشته بود که چهار کرنر روی دروازه ها نواخته شد تا مشخص شود این بازی سرعت و هیجان بالایی دارد و البته دو تیم با کیفیت روبروی هم قرار گرفته اند.

هنوز به دقیقه یک نرسیده بودیم که شجاع خلیل زاده با تکلی جانانه دروازه را از شوت لئوناردو نجات داد.همان توپ تبدیل به کرنری شد که نزدیک بود شجاع با ضربه اشتباهی دروازه خودی را باز کند اما بیرانونداجازه گل شدن توپ را نداد.

بعد از این فشار پرسپولیس جلو آمد و نشان داد برای برد آمده.بعد از دو موقعیت نصف و نیمه  پاس بلند مسلمان و فرارعلیپور با اشتباه محمد الفتیل در تکل نهایی منجر به ضربه نهایی علیپور و گل برتری سرخ ها شد.

پرسپولیس که با این گل فوق العاده به برد امیدوار شده بود با تکل خشن کامیابی نیا و اخراج دقیقه 11 این بازیکن شوکه شد اما تیم برانکو تیم بود و حتی بعد از ده نفره شدن به بازی روان و فکورانه خود ادامه داد.

دقیقه 16 و در پی یک ضدحمله حساب شده طارمی موقعیتی ایجاد کرد که ضربه پای چپ او گل نشد.یک دقیقه بعد هم فرار عالی علیپور و پاس به جلوی او با دخالت مدافع الاهلی باعث شد تا طارمی در موقعیت گلزنی قرار نگیرد.دقیقه 19 بازهم فرار علیپور و دریبل مدافع حریف موقعیت دیگری نصیب سرخ ها کرد اما او از زاویه بسته دروازه عویس را نشانه رفت که حاصلش فقط یک ضربه کرنر بود.

بعد از این ضدحملات طوفانی وبازی فوق العاده بازی ارام شد و الاهلی با اینکه توپ را در اختیار گرفت در ایجاد موقعیت ناکام بود.

دقیقه 37 با لو رفتن توپ در میانه زمین جاسم با شوتی خطرناک دروازه بیرانوند را تهدید کرد و این تنها موقعیت جدی حریف بعد از ده نفره شدن پرسپولیس بود.

در دقیقه پایانی نیمه نخست هم ایستگاهی هوشمندانه مسلمان با کنترل توپ طارمی و ضربه نهایی احمدزاده همراه شد اما مدافع الاهلی جلوی این توپ ایستاد.

با شروع نیمه دوم الاهلی به شکل قابل لمسی جلو آمد و پرسپولیس عقب رفت.5 دقیقه از شروع نیمه دوم گذشته بود که شوت المولد به شکل خطرناکی از بالای دروازه بیرانوند عبور کرد .یک دقیقه بعد هم بیرانوند با خروج بموقع جلوی سوما ایستاد اما لحظاتی بعد الاهلی پیش تاخته با ضربه فنی وزیبای صالح عمری جمعان گل مساوی را زد.

پرسپولیس که با یک نفر کمتر باید برای گل برتری می جنگید در دقیقه 56 با اشتباه مدافعان الاهلی تا آستانه گرفتن یک پنالتی پیش رفت اما داور چینی خطای مدافع این تیم روی طارمی را ندید .

دقیقه 61 دفع توپ اشتباه موقعیت دیگری به گلزن الاهلی داد که این موقعیت هم هدررفت.

بعد از این صحنه تعویض های برانکو شروع شد  و ابتدا بشار و سپس منشا به بازی رفتند تا سرخ ها در فازحمله طراوت بیشتری پیدا کنند.

با این حال دقیقه 67 شوت لئوناردو خطر دیگری روی دروازه سرخ ها ساخت و پرسپولیس به سختی به دروازه حریف نزدیک می شد.شوت خطرناک صالح هم در دقیقه 72 دیگر موقعیت میزبان بازی بود اما بهترین بازیکن سعودی ها بعد از این ضربه مصدوم شد و از بازی بیرون رفت.

با نزدیک شدن به دقایقی پایان پرسپولیس جلو آمد و با وجود خستگی مفرط بازیکنان الاهلی پا پس گذاشت.دقیقه 81 بود که در پی ضربه کرنر و شلوغی داخل محطه جریمه توپ بعد از یکی دو رفت وبرگشت زیر پای مصلح افتاد و او دروازه حریف را نشانه رفت تا توپ با برخورد به دست هوساوی یک پنالتی شیرین برای سرخ ها به ارمغان بیاورد و البته باعث اخراج  مدافع میانی الاهلی شود.منشا هم با خونسردی این پنالتی را گل کرد تا حکم به صعود پرسپولیس بدهد.اما این پایان کار نبود و با اینکه الاهلی در 6 دقیقه وقت تلف شده برای گل مساوی و کشاندن بازی به وقت های اضافه تلاش می کرد پرسپولیس با فرار بشار رسن و حرکت تکنیکی او به یک پنالتی دیگر دست یافت تا این بار طارمی تیر خلاص را به پیکرعویس و الاهلی وارد کند و صعود پرسپولیس طلایی تر و درخشان تر شود.

captcha
تازه ها
بیشتر