فوتبال ایران / شناسه خبر: 75991 / تاریخ انتشار : 1396/6/21 15:30
|

آیا جلالی ادعایش را می‌بازد؟

ما هم مانده‌ایم که ادعای تکراری و همیشگی آقا معلم را باور کنیم یا واقعیت بی‌شباهت به آن را؟ مجید جلالی اگر همچنان مدعی است که تیمش ستاره نمی‌خواهد و از نام‌ها بی‌نیاز است، این باخت‌ها چه معنایی دارد؟

ایران ورزشی آنلاین / بهترین مقدمه، همان حرف‌هایی است که سرمربی پیکان به وقت از دست دادن آقای گل تیمش به زبان آورده بود: «منشا مگر روزی که به پیکان آمد منشا بود؟ ما او را منشا کردیم و باز هم این کار را می‌کنیم. اصلا کار ما همین است و از سال‌ها پیش به آن خو گرفته‌ایم. مطمئن باشید که یک منشای جدید رو می‌کنم.»

همه شخصیت مربیگری مجید جلالی این است که تیمش به ستاره‌ها وابسته نمی‌شود و مهم‌تر اینکه توانایی‌اش را دارد که برای فوتبال ایران ستاره رو کند. این در واقع ادعای خود جلالی است که در تمام سال‌هایی که می‌شناسیمش، آن را به زبان آورده؛ چه در اثباتش موفق بوده و چه نبوده. برای همین بود که وقتی گادوین منشا و سیامک نعمتی را از دست داد، ندیدیم خطی از نگرانی در چهره‌اش بیفتد. اتفاقا برعکس، با صدایی که هرگز آنقدر شفاف نشنیده بودیمش، فریاد سر داد که «منشاهای جدید رو می‌کنم.» و همچنین از ساختن تیمی گفت که قرار بود شگفت‌زده‌مان کند: «در حال بستن تیمی هستیم که در فصل آینده حرف‌های زیادی برای گفتن خواهد داشت. پیکان نسبت به فصل قبل خیلی جوان‌تر خواهد شد که امیدوارم این جوان‌ها در فصل جدید خودشان را نشان دهند.»
جوان‌های برگزیده او اما نه تنها جانشین‌های خوبی برای امثال منشا و نعمتی نبودند، بلکه پیکان با آنها جز یک بار، رنگ پیروزی را ندیده است. آنها حتی به بادران لیگ یکی هم باختند؛ آنهم با سه گل تا دیگر حتی بدشانسی هم نتواند توجیه‌شان کند.
مجید جلالی یا به قول اهالی فوتبال مجید کامپیوتر از نخستین بازی فصل یک امتیاز دشت کرد؛ تساوی یک بر یک با پدیده که از مشهد به میهمانی‌اش آمده بود. بازی دوم را پیکان در شهر جم 3 بر یک به پارس جنوبی باخت و در بازی سوم یک تساوی خانگی دیگر را رقم زد؛ این بار بدون گل و برابر ذوب‌آهن.
جلالی و جوان‌هایش اما وقتی شگفت‌زده‌مان کردند که در رشت به سپیدرود تازه‌وارد باختند. این شگفتی وقتی بیشتر به چشم‌ می‌آید که بدانیم آن پیروزی یک گله برابر پیکان، تنها پیروزی سپیدرود در لیگ برتر بوده است. پیکان اما در سومین بازی خانگی‌اش در هفته پنجم فولاد را با یک گل شکست داد اما شکست 3 بر یک خودش برابر تیم لیگ یکی بادران و حذف زودهنگام از جام حذفی، همان یک پیروزی را هم به سایه برد.
حالا پیکان بدون ستاره در جدول لیگ برتر دوازدهم است و مجید جلالی همچنان مدعی اینکه تیمش نیازمند هیچ ستاره‌ای نیست. ما هم مانده‌ایم که ادعای تکراری و همیشگی آقا معلم را باور کنیم یا واقعیت بی‌شباهت به آن را؟ مجید جلالی اگر همچنان مدعی است که تیمش ستاره نمی‌خواهد و از نام‌ها بی‌نیاز است، این باخت‌ها چه معنایی دارد؟ اگر هم واقعیت مربیگری او همین است که باید بگوییم با این همه ناکامی در واقع چیزی را باخته که مدعی آن بوده و هست و چه بهتر که از این پس حرف‌های تکراری‌اش درباره بازیکن‌سازی و بی‌نیازی تیم‌هایش از ستاره‌ها را دیگر هرگز نشنویم.

 

لیبک کوتاه خبر
http://www.iran-varzeshi.com/75991
ایران ورزشی
captcha
تازه ها
بیشتر