فوتبال ایران / شناسه خبر: 75990 / تاریخ انتشار : 1396/6/21 15:19
|
فدراسیون فوتبال سوریه شکایت از همتای ایرانی را تکذیب کرد

نه تهران نه عمان؛ اردن، قطر یا امارات، میزبان پلی‌آف سوریه و استرالیا

گزارش اما بر اساس اطلاعات اشتباهی تنظیم شده بود و در نگاه اول مشخص بود که چنین شکایتی صحت ندارد و ماجرا از بیخ و بن اشتباه است.

ایران ورزشی آنلاین / چند روز پیش گزارشی در روزنامه همشهری با تیتر « سوریه با ایران به هم زد» منتشر شد که بر اساس آن فدراسیون فوتبال سوریه از فدراسیون فوتبال ایران به خاطر اعمال قانون حجاب برای بانوان تماشاگرش شکایت کرده و تصمیم گرفته برای میزبانی مسابقه پلی‌آف کشور عمان را جایگزین ایران کند. این گزارش بازتاب زیادی در شبکه‌های اجتماعی داشت و کار حتی به جایی رسید که صبح دیروز خبرنگاران از سخنگوی وزارت امور خارجه پیگیر ماجرا شدند. این گزارش اما بر اساس اطلاعات اشتباهی تنظیم شده بود و در نگاه اول مشخص بود که چنین شکایتی صحت ندارد و ماجرا از بیخ و بن اشتباه است.

در گزارش آمده بود که سوریه در مرحله پیش مقدماتی ایران را برای میزبانی انتخاب کرده ولی  به خاطر نارضایتی تصمیم گرفته برای پلی‌آف به عمان برود. سوریه مثل اکثر کشورهای عضو کنفدراسیون آسیا از مرحله دوم مقدماتی وارد مسابقات شد و تصمیم گرفت بازی‌های خانگی‌اش را در عمان برگزار کند. سوریه در گروه E قرار داشت که از سنگاپور، ژاپن، افغانستان و کامبوج در مسقط میزبانی کرد و تنها برای بازی به میزبانی افغانستان به مشهد سفر کرد. سوریه در مرحله سوم مقدماتی هم تصمیم گرفت بازی‌های خانگی‌اش را در مالزی برگزار کند که بازی مشهور مقابل ایران در زمین گل‌آلود را به خاطر داریم. سوریه هنوز میزبان بازی پلی‌آف مقابل استرالیا را اعلام نکرده، ولی دیروز چند خبرگزاری معتبر خبر دادند که این بازی در یکی از سه کشور اردن، قطر یا امارات برگزار خواهد شد و هدف فدراسیون سوریه این است که حریف مجبور به طی مسافت بیشتری شود. از طرف دیگر استرالیا در خاور‌میانه آمار ضعیفی دارد و سوریه امیدوار است با میزبانی در یکی از این سه کشور نتیجه خوبی بگیرد. کنفدراسیون فوتبال آسیا قرار است نام کشور میزبان را امروز اعلام کند. ماجرای شکایت فدراسیون فوتبال سوریه روز گذشته از سوی مقامات رسمی این فدراسیون تکذیب شد. فادی دباس، نایب‌رییس فدراسیون فوتبال سوریه و مدیر تیم ملی فوتبال این کشور به روزنامه اسپورت 24 گفته است: «ادعایی که رسانه‌های ایرانی مطرح کرده‌اند درست نیست. از ابتدا هم اصلا قرار نبود که ما در ایران به مصاف استرالیا برویم. میزبانی ایران در بازی پایانی مقدماتی جام جهانی خوب بود و باید از آنها تشکر کنیم.» حمیرا اسدی رییس دپارتمان بین الملل فدراسیون فوتبال هم به سایت نود گفت: «از شنیدن این خبر تعجب کردم. درست است در سالهای گذشته ایران میزبانی از تیم‌های ملی سوریه را در رقابتهای رسمی رده‌های سنی پایه و بزرگسالان بر عهده می‌گرفت اما در رقابت‌های مقدماتی جام جهانی روسیه، فدراسیون فوتبال سوریه، ایران را به عنوان میزبان معرفی نکرده بود و حتی مقابل ایران در مالزی میزبان بود. فدراسیون فوتبال ایران میزبانی عراق و افغانستان را برعهده داشت و اصلا از اول هم قرار نبود که سوریه در تهران میزبان بازی پلی‌آف مقابل استرالیا باشد.» اسدی ادامه داد: «درباره بحث حجاب هم تعجب می‌کنم. قوانین داخلی کشور ما باید اجرا شود و دیگر بالاتر از خانم موگرینی که نداریم. ایشان به تهران آمد و با حجاب در اماکن مختلف مربوط به جلسات حاضر شد. در این چند روز هم ما شکایت و نامه‌ای از فدراسیون فوتبال سوریه ندیده‌ایم و این خبر کاملا کذب و نادرست است.»
 

 

captcha
تازه ها
بیشتر