ورزش جهان / شناسه خبر: 75982 / تاریخ انتشار : 1396/6/20 17:11
|

ونگر: امباپه، پله جدید است / پیشنهاد منچستر را رد کردم

ونگر در روزهایی که مغضوب هواداران است، از پیشنهاد سال 2001 منچستر برای جایگزینی فرگوسن پرده برداشته و تاکید می‌کند که ترجیح داده به ارزش های آرسنال پایبند بماند.

ایران ورزشی آنلاین / آرسن ونگر، مربی آرسنال گفته که کیلیان امباپه، ستاره پاری سن‌ژرمن پله جدید است. این مربی گفته که این بازیکن 18ساله می‌تواند بهترین بازیکن دنیا شود: «به نظرم او به شکلی استثنایی باهوش است. او شخصیتی استثنایی دارد و باورش هم استثنایی است. من به دوستانم می‌گویم: امباپه پله جدید است. او می‌تواند بهترین بازیکن دنیا شود، چون کاریزما، شخصیت و باورش را دارد. شما وقتی با او صحبت می‌کنید اصلا تصور نمی‌کنید که 18 سالش است. او همیشه وقتی توپ را می‌گیرد، این حس را به شما می‌دهد که اتفاق خاصی می‌تواند روی دهد.»

امباپه اخیرا به‌صورت قرضی از موناکو به پاری سن‌ژرمن پیوسته و در تابستان سال آینده، با قیمت 180 میلیون یورو به‌صورت دایمی راهی این باشگاه خواهد شد.

این بازیکن نوجوان روز جمعه هفته پیش نخستین بازی‌اش را با پیراهن تیم جدیدش انجام داد و در برد پنج بر یک برابر متز، یک گل هم زد. نیمار هم در آن بازی گل زد که چهارمین گل او در چهارمین دیدارش در لیگ یک فرانسه به شمار می‌رفت.

ونگر گفته که نمی‌داند چه چیزی به نیمار انگیزه داد که نوکمپ را ترک کند و به پارک دو پرنس برود، چرا که بارسا همچنان بازیکنانی بهتر از پی‌اس‌جی دارد: «نیمار هرگز درباره دلایل انتقالش دقیق صحبت نکرد، چون همیشه بازیکنان اشتیاق زیادی دارند که در کنار بهترین بازیکنان دنیا باشند. او تصمیم گرفت که مسیر عکس را برود. شاید به دلیل مسائل مالی باشد، یا به دلایلی که او فکر می‌کند پاری سن‌ژرمن باشگاه برتر فردا است و از رئال مادرید و بارسلونا پیشی خواهد گرفت، یا شاید به دلایل فردی. شاید هم او می‌خواهد بازیکنی باشد که تیم حول او شکل می‌گیرد و به‌عنوان بهترین بازیکن دنیا شناخته شود.»

نیمار چهار فصل در بارسلونا ماند و دو بار فاتح لالیگا شد، سه بار جام حذفی را فتح کرد، یک بار به قهرمانی لیگ قهرمانان رسید و جام باشگاه‌های جهان را هم به دست آورد.

مربی آرسنال همچنین تاکید کرد هرگز برای رفتن به منچستریونایتد وسوسه نشده. مربی فرانسوی بیش از دو دهه است که با آرسنال کار می‌کند اما آنطور که مارتین ادواردز مدیر سابق یونایتد گفته ونگر تا یکقدمی اولدترافورد پیش رفته. سر الکس فرگوسن در پایان فصل 2002-2001 تصمیم به بازنشستگی گرفت و ادواردز در کتاب زندگینامه‌اش نوشت ونگر گزینه اول برای جانشینی مربی اسکاتلندی بوده. البته مربی اسکاتلندی تصمیمش را عوض کرد و با تمدید قرارداد ماندنی شد.

وقتی از ونگر درباره جزییات مذاکرات با ادواردز سوال شد از دادن پاسخ صریح طفره رفت و گفت:«من همیشه از کاری که انجام می‌دهم اطمینان دارم. شاید یک روز درباره تمام تماس‌هایی که در دوران حضورم در آرسنال با من گرفته شد حرف بزنم که چند صفحه می‌شود اما باید از مارتین ادواردز بپرسید. من هرگز برای رفتن به منچستریونایتد وسوسه نشدم چون اینجا راضی‌ام در واقع رضایت من از باشگاه بیش از رضایت مردم از من است.» او در پاسخ به این سوال که چرا این فرصت را رد کرده، گفت:«به خاطر اینکه من عاشق ارزش‌های این باشگاه هستم. برای من اینها اولویت دارد و علاوه بر آن من می‌دانم این باشگاه در این سال‌ها چه تغییراتی داشته. شاید یک روز درباره این تحولات که در باشگاه رخ داده با رسانه‌ها حرف بزنم. تغییرات زیادی بوده اما وقتی آمدم ارزش‌های باشگاه همان بود که من در ورزش دنبالش بودم و برای همین است که هنوز هستم. همیشه از خودم این سوال را می‌کنم. بله منچستریونایتد جذاب است اما من از کار در جایی که هستم راضی ام.»

captcha
تازه ها
بیشتر