ورزش جهان / شناسه خبر: 75981 / تاریخ انتشار : 1396/6/20 17:04
|

چالش جدید توتی: مدیریت یا مربیگری؟

توتی بعد از خداحافظی از فوتبال به عنوان مدیر در رم فعالیت می کند، ولی تصمیم گرفته به کلاس های مربیگری برود.

ایران ورزشی آنلاین / چالشی کاملا جدید فراروی فرانچسکو توتی اسطوره رم است که تیمش قرار است در بازی  سه شنبه شب مقابل اتلتیکومادرید به مرحله گروهی لیگ قهرمانان باز گردد. توتی 40 ساله پیراهن رم را با کت و شلوار عوض کرده چون می‌خواهد به جای بازیکن مدیر جالوروسی باشد.

او به‌عنوان بازیکن با رم اسکودتو برده و با ایتالیا به قهرمانی جام جهانی رسیده ضمن اینکه جایزه کفش طلای اروپا را نیز به دست آورده. توتی 786 بازی برای تیم شهرش انجام داد بعد از آنکه به‌عنوان یک نوجوان در سال 1989 به این تیم پیوست و توانست به رکورد 307 گل برای باشگاهش برسد. بعد از قهرمانی جام جهانی 2006 فوتبال ملی را کنار گذاشت و تمام توانش را معطوف باشگاه محبوبش کرد و چند ماه است که مدیر فنی این تیم شده.

 توتی برای کار جدیدش آماده می‌شود اما هنوز باور نکرده که دوران بازی‌اش تمام شده: «زمین فوتبال به من همه چیز داده و من تلاش کردم به این مردم که عاشقانه از تیمشان حمایت می‌کنند، پاسخ بدهم. می‌خواهم کاری کنم که این باشگاه و این تیم بزرگ به جایی که لیاقتش را دارد، برسد.»

رم سابقه قهرمانی در اروپا را ندارد و تنها یک بار در سال 1984 به فینال رسیده که در ضربات پنالتی به لیورپول باخته آن هم در استادیوم المپیکو.

اوزه بیو دی فرانچسکو مربی رم استقبال کرده از اینکه توتی قرار است فعالیت برای گرفتن مدرک مربیگری را شروع کند: «او همین حالا هم در رختکن برای جابه‌جاکردن مهره‌ها و تاکتیک‌ها فعال بوده. خوب است که می‌خواهد این دوره را بگذراند چون به او کمک می‌کند بفهمد واقعا چه می‌خواهد. او ابتدا به بخش مدیریتی رو آورد و بعد تصمیم گرفت وارد قسمت فنی شود. هر چه باشد او باید با همان عشق همیشگی کار کند و هرگز احساس نکند که این کار را کاملا بلد است.» توتی با این دیپلم می‌تواند در رده آماتور و تیم‌های پایه مربیگری کند.

خودش می‌گوید: «از یک طرف دوست دارم مربی شوم اما از طرف دیگر نمی‌خواهم در حال حاضر خیلی به آن فکر کنم. با شخصیتی که من دارم نمی‌دانم می‌توانم یک گروه را مدیریت کنم یا نه.»

معلوم نیست در این بازی در المپیکو برابر تیم دیگو سیمئونه که فصل قبل تا نیمه‌نهایی پیش رفته توتی اجازه داشته باشد روی نیمکت بنشیند. 

captcha
تازه ها
بیشتر