ورزش جهان / شناسه خبر: 75974 / تاریخ انتشار : 1396/6/19 19:15
|

افت رئال ، تاوانی برای پیدا نکردن جانشین موراتا

مشکل گلزنی رئال در بازی مقابل لوانته کاملا به چشم آمد. با گذشت سه هفته از لالیگا این تیم چهار امتیاز ارزشمند از دست داده این تیم با بحران فاصله ای ندارد.

ایران ورزشی آنلاین / بن‌ هیوارد / رئال مادرید تحت هدایت زین‌الدین زیدان برای دومین بار متوالی در این فصل لالیگا در سانتیاگو برنابئو تن به تساوی داد و به نظر می‌رسد تصمیم مدیران این باشگاه برای جذب نکردن  یک مهاجم جدید برای پر کردن جای خالی آلوارو موراتا دارد کار دست آنها می‌دهد.

بعد از تساوی 2 بر 2 برابر والنسیا در هفته دوم، سومین هفته لالیگا هم با ثبت یک تساوی خانگی دیگر برای کهکشانی‌ها همراه بود و آنها مقابل همشهری والنسیا یعنی لوانته به تساوی یک بر یک رضایت دادند. تماشای حملات بی‌سرانجام رئال در خانه‌اش آنقدر کسل کننده بود که گروه زیادی از هوادارانش در دقایق پایانی بازی شروع به ترک ورزشگاه کردند چون انتظار تماشای نمایشی بهتر از این را از تیم‌شان داشتند. اینکه پرافتخارترین و گران‌ترین تیم دنیا، برابر حریف والنسیایی‌اش که به تازگی به لالیگا برگشته است و یکی از فقیرترین تیم‌های این لیگ حساب می‌شود به یک امتیاز رضایت دهد، چیزی نبود که هوادارانش تاب تحمل آن را داشته باشند. با این حال شاید مهم‌ترین نکته‌ای که در این بازی به چشم آمد، ناتوانی خط حمله رئال برای به گل تبدیل کردن موقعیت‌هایی بود که خط میانی تیم به وجود می‌آورد. در غیاب کریستیانو رونالدو که هنوز یک جلسه دیگر از محرومیت 5 جلسه‌ای‌اش به خاطر هل دادن داور ال‌‌کلاسیکوی برگشت سوپرجام اسپانیا مانده است، بنزما تک مهاجم تیم بود اما کار رئال زمانی گره خورد که این مهاجم فرانسوی مصدوم شد. فصل گذشته اگر چنین اتفاقی برای کهکشانی‌ها رخ می‌داد، زیدان بدون هیچ مشکلی آلوارو موراتا را به جای هموطنش به میدان می‌فرستاد و این مهاجم نیمکت‌نشین هم بهتر از بنزما گره از کار رئالی‌ها باز می‌کرد.

امسال اما بعد از فروش موراتا به چلسی، نیمکت رئال مادرید از مهره مفیدی که در روزهای سخت به کار زیزو می‌آمد، خالی شد؛ مهره‌ای که فصل گذشته چند بار گل‌های پیروزی‌بخش تیمش را به ثمر رساند و در نهایت فصل را با زدن 20 گل در 43 بازی به پایان رساند.

فروش موراتا به چلسی با توجه به آمار و عملکرد خوب او در فصل پس از بازگشتش به سانتیاگو برنابئو شاید یک اشتباه بود اما اشتباه بزرگتر کهکشانی‌ها پر نکردن جای خالی او با یک مهاجم جدید بود و شاید بدبین‌ترین هوادار رئال مادرید هم فکر نمی‌کرد که تیمش تنها بعد از گذشت دو سه هفته از آغاز فصل جدید، از فروش موراتا و جذب  نکردن یک مهاجم جایگزین پشیمان شود و حالا تاوان این اشتباه را بدهد.

بعد از کسب پیروزی 3 بر صفر در خانه دپورتیوو لاکرونیا در هفته اول لیگ، رئال مادرید در دو بازی بعدی‌اش که هر دو در خانه بوده‌، متوقف شده است و در این بازی‌ها بنزما، 4 موقعیت مسلم گلزنی را از دست داده است. این روند ناامید کننده با تساوی مأیوس کننده برابر لوانته به اوج رسید تا زیزو اکنون بیش از هر زمان دیگری از بابت تحت فشار نگذاشتن مسوولان باشگاه نسبت به خرید یک مهاجم جدید برای او احساس پشیمانی کند. اوضاع برای کهکشانی‌ها می‌تواند بدتر از این هم باشد. مصدومیت، بنزما را تا 6 هفته از میادین دور نگه خواهد داشت و این در حالی است که رونالدو هم از بازی بعدی کهکشانی‌ها محروم است؛ درست مانند مارسلو که او هم به دلیل دریافت کارت قرمز در بازی مقابل لوانته اخراج شد و حتی گفته می‌شود امکان دارد بیش از یک جلسه از همراهی رئال محروم شود.

سایت گل

captcha
تازه ها
بیشتر