ورزش بین‌الملل / شناسه خبر: 75969 / تاریخ انتشار : 1396/6/18 23:04
|

سنگین‌ترین شکست مربی آلمانی در لیورپول / کلوپ: مانه شایسته اخراج نبود

اخراج مانه در نیمه اول نقطه عطف بازی بود و بعد از آن دروازه لیورپول چهار بار دیگر توسط منچسترسیتی میزبان باز شد.

ایران ورزشی آنلاین / در حساس‌ترین بازی هفته چهارم لیگ برتر منچسترسیتی در خانه موفق شد لیورپول را با 5 گل در هم بکوبد و 10 امتیازی شود. در طرف دیگر لیورپول بعد از برد 4 بر صفر مقابل آرسنال از روی ابرها به زمین برگشت. این نخستین شکست فصل لیورپول و سنگین‌ترین شکست یورگن کلوپ از زمان پیوستن به این تیم است. همچنین سنگین‌ترین شکست دوران مربیگری او در کنار شکست 6 بر یک با ماینتس به وردربرمن در سال 2006 است. 

بازی با برتری نسبی سیتی شروع شد و این تیم در دقیقه 24 با فرار خوب آگرو به گل رسید. نقطه عطف بازی اخراج سادیو مانه، بهترین بازیکن ماه اوت لیگ برتر در دقیقه 37 بود. او در یک موقعیت تک به تک پایش را خیلی بالا برد تا لگدش به صورت ادرسون، دروازه‌بان سیتی برخورد کند و کارت قرمز مستقیم بگیرد. ادرسون در این صحنه آسیب دید و جایش را به کلودیو براوو داد.

سیتی با یک بازیکن بیشتر بازی را کاملا در اختیار گرفت و قبل از پایان نیمه اول با ضربه سر گابریل ژسوس به گل دوم رسید.  این مهاجم برزیلی در شروع نیمه دوم یک گل دیگر زد تا در دقیقه 57 جایش را به لروی سانه بدهد. در ادامه بازی نوبت درخشش این مهاجم جوان آلمانی بود و در دقایق 77 و 90 موفق شد دو بار دیگر دروازه مینیوله را باز کند. 

پپ گواردیولا درباره برد پرگل تیمش گفت: «تا زمانی که هر دو تیم یازده نفره بودند، بازی متعادل بود. لیورپول تیم سریعی است. بعد از 10 نفره شدن حریف کار ما کمی راحت‌تر شد و در نیمه دوم همانطوری که دوست داشتیم بازی کردیم. بازی تا لحظه اخراج مانه می‌توانست هر نتیجه‌ای داشته باشد. پزشک ما گفت که ادرسون شکستگی ندارد. مانه او را ندید، ولی ضربه خیلی شدید بود.»

یورگن کلوپ معتقد بود مهاجمش شایسته اخراج نبوده و گفت: «تا وقتی بازی یازده به یازده بود شرایط خوبی داشتیم. ما توانستیم فرصت‌هایی خلق کنیم. کارت قرمز تصمیم تاثیرگذار بازی بود. فکر نمی‌کنم مانه شایسته کارت قرمز بود، او دروازه‌بان را ندید. او روی این اتفاق بدشانس بود.» کلوپ اضافه کرد: «سادیو خیلی ناراحت است. تحمل این اخراج برای او خیلی دشوار است. من در زندگی حرفه‌ای‌ام باخت‌های 5 بر صفر زیادی نداشته‌ام، ولی شرایط تیم ما بد نیست.»

 

captcha
تازه ها
بیشتر