ورزش ایران / شناسه خبر: 75956 / تاریخ انتشار : 1396/6/17 02:21
|

نمایشگاه ورزش و تجهیزات ورزشی / جذاب و تخصصی

نمایشگاه ورزش و تجهیزات ورزشی عصر چهارشنبه یک میهمان ویژه داشت، معاون مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی.

ایران ورزشی آنلاین / نمایشگاه ورزش و تجهیزات ورزشی تهران در سال ۹۶ که سیزدهم شهریور با حضور وزیر ورزش و جوانان افتتاح شده بود، پنج‌شنبه با به پایان رساندن چهارمین روز برگزاری، به کار خود پایان داد؛ نمایشگاهی که به جرات می‌توان آن را در زمره پرطرفدارترین نمایشگاه‌های تخصصی قرار داد.

بحث خرید تجهیزات ورزشی اگرچه در سال‌های اخیر تا حدود زیادی جنبه عمومی پیدا کرده اما هنوز هم بخش عمده‌ای از این تجهیزات، مشتریان خاص و به اصطلاح تخصصی دارد. به همین دلیل استقبال گسترده از این نمایشگاه نشان از بازار خوب و پر رونق این بخش در کشور می‌دهد. این دوره از نمایشگاه نشان داد که کم‌کم می‌توانیم شاهد ورود تولیدکننده‌های ایرانی باشیم، اگر حمایت‌های لازم از بخش‌های خصوصی تولیدکننده لوازم و تجهیزات ورزشی صورت گیرد. در این دوره امیدوار شدیم که در سال‌های آینده سهم تولید کننده‌ها و در کل کالا و تولید ایرانی بیشتر و بیشتر خواهد شد و توانمندی شرکت‌های داخلی بسیار بالاتر از آن چیزی است که تا پیش از دیدن نمایشگاه در ذهن داشتیم.
نمایشگاه تجهیزات ورزشی که با تلاش بی‌وقفه از روز دوشنبه افتتاح شد، با گذشت زمان به شرایط فوق‌العاده‌ای رسید و استقبال چشمگیری از آن شد. نکته جالب نمایشگاه این بود که مانند بسیاری از نمایشگاه‌های تخصصی غرفه‌های بی‌کار و متروکه نداشت و تقریبا اکثریت قریب به اتفاق غرفه‌ها فعال و با حضور بازدید کننده زمان خود را می‌گذراندند.
بخش اعظم غرفه‌های پر بازدید و محبوب هم شرکت‌ها و تولید‌کننده‌های مکمل‌های ورزشی بودند. بازار گرفتن عکس با قهرمانان پرورش اندام هم داغ بود.
درصد قابل توجهی از شرکت کنندگان در نمایشگاه هم خود ورزشکاران و مربیان ورزشی بودند. موضوعی که تشخیص آن از روی سوال‌ها و بحث‌های تخصصی آنها کار دشواری نبود.
نمایشگاه نود و شش تجهیزات ورزشی در مجموع یکی از دوره‌های خوب خود را از لحاظ شرکت‌کنندگان و بازدید‌کننده‌ها تجربه کرد و این بار تولید‌کنندگان داخلی هم پررنگ‌تر از گذشته ظاهر شدند اما هدف از این نمایشگاه‌ها ایجاد رقابت میان بخش‌‌های تولیدی است که این رقابت باعث رشد و ارتقای بخش تولید می‌شود.

گردهمایی رسانه‌های ورزشی در فرصتی استثنایی

یکی از ویژگی‌های نمایشگاه شانزدهم حضور رسانه‌های ورزشی بود، به این ترتیب که انجمن مدیران رسانه‌های ورزشی (ایسما) نخستین نمایشگاه تخصصی رسانه‌های ورزشی را در کنار تجهیزات ورزشی برگزار کرد. تعدادی از رسانه‌های ورزشی نیز در مصلی، غرفه‌هایی را دایر کردند که چنین اتفاقی برای نخستین بار رخ داد و جالب بود. ایران ورزشی، بشیر، پیروزی، پیک ورزش، خبر ورزشی، دانش یوگا، دنیای ورزش‌های آبی، دیدگاه ورزش، رخ در رخ، رخصت پهلوان، سرزمین ورزش، شطرنج، فرهنگستان فوتبال، فوتبالیست‌ها، فوتسال ایران، گل، ورزش ایرانی، ورزش سه، ورزش و تصویر، ورزش و زن ایرانی و وقت اضافه از جمله رسانه‌های ورزشی‌اند که در این نمایشگاه با مخاطبان خود رخ در رخ شدند تا فرصتی داشته باشند برای بیان دیدگاه‌هایشان بدون واسطه و گرفتن بازخورد عملکردشان از مخاطبان.

تقدیر از اهالی رسانه

نمایشگاه ورزش و تجهیزات ورزشی عصر چهارشنبه یک میهمان ویژه داشت. معاون مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با حضور در مصلی امام خمینی (ره) ضمن بازدید از غرفه‌های مختلف، از غرفه‌هایی که مخصوص رسانه‌های تخصصی ورزش بود، بازدید کرد. حسین انتظامی در حالی در نمایشگاه حاضر شد که مراسمی هم به یاد ورزشی نویسان فقید طراحی شده بود. در این مراسم که با حضور جمعی از مدیران رسانه‌های ورزشی برگزار شد، یاد و خاطره روزنامه نگارانی مثل ناصر احمدپور و عبدالملکی گرامی داشته شد. همچنین پیشکسوتان و مدیران رسانه‌های ورزشی هم مورد تقدیر قرار گرفتند. در این مراسم از اردشیر لارودی، روزنامه‌نگار ورزشی و سردبیر سابق روزنامه‌های ابرار ورزشی و جهان فوتبال تقدیر شد.

 

 

captcha
تازه ها
بیشتر