ورزش جهان / شناسه خبر: 75951 / تاریخ انتشار : 1396/6/15 16:55
|

تمدید سه ساله قرارداد سیمئونه، خیال راحت هواداران آتلتیکو

باشگاه در شرایطی که از نقل و انتقالات محروم است با حفظ بازیکنان کلیدی توانست مربی آرژانتینی را متقاعد کند که می تواند در آینده هم تیمی رقابتی داشته باشد.

ایران ورزشی آنلاین / ژوزف واکر / در خبری که برای هواداران اتلتیکومادرید می‌تواند مایه آرامش و اطمینان خاطر – و نه چندان غافلگیرکننده – باشد، اعلام شد که دیگو سیمئونه قراردادش را با این تیم تا سال 2020 تمدید کرده است و شاید حالا باید از هواداران روخی‌بلانکو انتظار داشت به احترام اقدام ارزشمند مدیران باشگاه‌ محبوب‌شان برای مدیریت اوضاع تیم در برهه‌ مخاطره‌آمیز فعلی، کلاه از سر بردارند.

با این حال واقعیت این است که در یکی از اقدامات عجیب و غریب دنیای مدرن و همیشه پر اشتباه فوتبال، مرد آرژانتینی به خانه اول برگشته است. قرارداد اصلی سیمئونه با اتلتیکومادرید تا سال 2020 اعتبار داشت اما یک سال پیش - به دنبال دومین ناکامی متوالی تیم او برای غلیه بر رئال مادرید در فینال لیگ قهرمانان اروپا – سیمئونه تصمیمی بی‌سابقه گرفت و از باشگاه خواست که مدت قراردادش را دو سال کاهش دهد و به این ترتیب پایان قرارداد او ماه ژوئن سال 2018 شد.

او عصبانی و خسته بود و به استراحت نیاز داشت. کسی هم نبود که بتواند او را به خاطر این تصمیمش سرزنش کند. شرایط دراماتیکی که با آن تیمش به رئال مادرید باخت، آنقدر دردآور بود که هر شخص دیگری به جز سیمئونه را هم متقاعد می‌کرد نه تنها به فکر استراحت بیفتد بلکه به ترک دنیای فوتبال فکر کند. مرد 47 ساله آرژانتینی قول داده بود که با افتتاح استادیوم تازه تأسیس واندا متروپولیتانو، تیمش را وارد عصر جدیدی کند اما در فاصله یک سال مانده به نقل مکان روخی بلانکو به خانه جدیدش حرف خود را پس گرفت.

با همه اینها، او تأکید کرد که «هیچ چیز عوض نشده است» و اینکه «تصمیمش به صلاح اتلتیکومادرید بوده است». البته برای باشگاه و هوادارانش همه چیز عوض شده بود. مردی که تیم آنها را در عرض 6 سال از یک تیم متوسط میانه جدولی به یکی از تیم‌های بزرگ فوتبال اروپا تبدیل کرده بود، در آستانه جدایی قرار داشت. آن لحظه، لحظه‌ای بود که همه می‌دانستند دیر یا زود فرا می‌رسد اما هیچ کس نمی‌خواست به آن اعتراف کند، حداقل نه تا دو سال قبل از اینکه مقرر شده بود رخ دهد.

آینده سیمئونه مستقیماً به آینده چند بازیکنش هم گره خورده بود و فکر نکردن به اینکه بعد از رفتن او گروهی از ستاره‌های اتلتیکو هم از این تیم کوچ خواهند کرد، غیرممکن بود. آنتوان گریزمان یکی از آنها بود که هرگز از گفتن این موضوع که سیمئونه دلیل ماندنش در ویسنته کالدرون بوده، ذره‌ای ابا نداشت. این موضوع اما در مورد سائول نیگوئس، یان اوبلاک و... هم صدق می‌کرد.

فصل گذشته اما با وجود انتشار خبر کوتاه شدن مدت قرارداد سیمئونه، اوضاع اتلتیکومادرید عادی ماند. هیچ بازیکنی بدون اجازه سیمئونه جدا نشد و این تیم یک بار دیگر به فینال لیگ قهرمانان رسید و داستان شکست‌ دوباره‌اش در شهرآورد اروپایی مادرید تکرار شد. سیمئونه و مردانش اما فصل را با اقتدار به پایان رساندند و در لالیگا سوم شدند. باشگاه هم به رسانه‌ها خبر داد که اقداماتی را برای جلب رضایت سیمئونه برای تمدید قراردادش تا سال 2020 آغاز کرده است. گرد و غبار‌ها فرو نشسته بود و مرد آرژانتینی آرامش بیشتری نسبت به 12 ماه گذشته داشت.

سیمئونه سر و صداهایی درباره نیازش به تقویت تیم به راه انداخت و باشگاه هم تلاش‌هایش برای محقق کردن خواسته‌های او را آغاز کرد. هیات مدیر باشگاه آماده انجام هر کاری برای حفظ بازیکنان فعلی تیم شد. پس از آن اما بمب خبری که از رد شدن فرجام‌خواهی روخی‌بلانکو توسط دادگاه حکمیت در ورزش (CAS) در خصوص محرومیت یکساله‌اش از خرید بازیکن حکایت داشت، منفجر شد. هیچ یک از اعضای باشگاه شاید انتظار تأیید مجازات‌شان را نداشتند و به نظر می‌رسید این اتفاق روند جدایی سیمئونه را سرعت خواهد بخشید. بعد از آن هم اخباری درباره اینکه گریزمان به منچستریونایتد نزدیک شده و سائول هم کلی پیشنهاد دارد، منتشر شد.

 با این شرایط سیمئونه نمی‌توانست شالوده تیمش را قبل از انتقال به ورزشگاه واندا حفظ کند و تمام نقشه‌های باشگاه برای خرید بازیکنان مورد نظر مربی آرژانتینی‌اش مانند ویتولو، دیگو کاستا و ساندرو نقش بر‌آب می‌شد و این سناریو می‌توانست با جدایی مهره‌های کلیدی بدتر شود. با این حال مدیران باشگاه به خوبی توانستند از پس مدیریت بحران برآیند. در پشت صحنه، آنها سخت تلاش کردند تا با دادن وعده اختصاص بودجه مورد نیاز برای خرید بازیکن در بازارهای نقل و انتقالات بعدی، سیمئونه را نگه دارند. زمانی هم که کوکه، سائول و گریزمان قراردادهایشان را تمدید کردند، دیگر تمدید قرارداد با سیمئونه هم اجتناب‌ناپذیر به نظر می‌رسید.

باشگاه با وجود محرومیت تمام تلاش خود را برای خرید ویتولو انجام داد تا حسن نیتش را به سیمئونه ثابت کند. او بازیکنی بود که سیمئونه به خریدش تأکید داشت و اتلتیکو با همه جنجال‌هایی که درباره تلاشش برای خرید او شکل گرفت تسلیم نشد و در نهایت او را متقاعد کرد که در ماه ژانویه راهی مادرید شود. به این ترتیب او تا پایان محرومیت اتلتیکو، به صورت قرضی برای تیمی دیگر بازی می‌کند و در پایان فصل به مردان سیمئونه ملحق می‌شود. این موضوع در مورد کاستا هم صدق می‌کند. او هم برای بازگشت به اتلتیکومادرید به اندازه ویتولو آنقدرها اصرار نمی‌کرد و حاضر به جنگ با چلسی و انگلیسی‌ها نمی‌شد، اگر نمی‌دانست که سیمئونه قرار است در این تیم ماندنی شود. پس باید انتظار عقد یک قرارداد میان او و اتلتیکومادرید در ماه ژانویه را هم داشت. با بازگشت او و ورود ویتولو، اتلتیکو مادرید آسوده خاطر از ماندن سرمربی‌اش برای دو سال دیگر، می‌تواند یک بار دیگر شانس خود را برای فتح جام‌های بزرگ مثل لیگ قهرمانان اروپا امتحان کند.

منبع: ESPN

captcha
تازه ها
بیشتر