فوتبال ایران / شناسه خبر: 75948 / تاریخ انتشار : 1396/6/15 15:32
|

فخرالدینی، مدافع گسترش فولاد: مجبوریم پرسپولیس را ببریم

مدافع سابق استقلال پنجشنبه مقابل پرسپولیس قرار می گیرد و امیدوار است تیمش با کسب دومین برد فصل از قعر جدول جدا شود.

ایران ورزشی آنلاین / بهناز میر مطهریان / برای بازی با پرسپولیس همه مناسبات و معادلات روی کاغذ را بی‌خیال شده که اگر بی‌خیال نشود در یک نگاه هم می‌تواند به برتری پرسپولیس مقابل گسترش فولادی برسد که با سه امتیاز در ته جدول جا خوش کرده است. با این حال اما میلاد فخرالدینی چنان با قاطعیت می‌گوید پرسپولیس را می‌بریم که برای یک لحظه شک می‌کنیم بازیکن گسترش فولاد است و دارد درباره پرسپولیس حرف می‌زند. استدلال‌هایش اما کم‌کم متقاعدمان می‌کند که چرا با چنین انگیزه‌ای درباره این پیروزی حرف می‌زند. اینک گسترش فولاد چاره‌ای جز پیروزی در این بازی ندارد و معمولاً تیم‌ها و افراد در همین تنگناهاست که دست به کارهای بزرگ می‌زنند.

بازی سختی مقابل پرسپولیس دارید.

بله، بازی خیلی سختی است اما ما به این پیروزی نیاز داریم. گسترش فولاد تغییرات خیلی زیادی نسبت به فصل گذشته داشته و به جز دو بازیکن همه بازیکنان این تیم تغییر کرده‌اند. بیشتر بازیکنان جوان شده‌اند و به زمان نیاز دارند تا به هماهنگی لازم برسند.

گسترش فولاد با توجه به درآمدی که از انتقال بازیکنانش در فصل نقل و انتقالات کسب کرد، یکی از باشگاه‌های موفق بود اما بی خبر از اینکه آن حجم از تغییرات به تیم لطمه می‌زد.

باشگاه هدفگذاری کرده بود و هدف اصلی گسترش فولاد جوانگرایی است. طبیعی است که جوانگرایی هم برای خودش تبعاتی دارد و نمی‌توان از مسوولان بابت این جوانگرایی ایرادی گرفت.

این بار در گسترش فولاد مقابل پرسپولیس قرار می‌گیری. این رویارویی را چطور می‌بینی؟

من هنوز هم یک استقلالی‌ام و رویارویی با پرسپولیس برای من خود به خود انگیزه هایی را به وجود می‌آورد. هرچند که من همیشه مقابل همه تیم‌ها با انگیزه بوده ام، حالا هم با تیم بزرگی چون پرسپولیس بازی داریم که بسیار قابل احترام است.

در این شرایط جدایی بازیکنانی مثل امین حاج محمدی و کاخا، باز هم گسترش را با تغییراتی مواجه کرده است.

من در این رابطه نمی‌توانم نظر خاصی بدهم و باشگاه باید در این رابطه صحبت کند اما فکر می‌کنم امین (حاج محمدی) با باشگاه مشکل مالی داشته هرچند که مطمئن نیستم.

مگر شما در گسترش فولاد هم مشکل مالی دارید؟

تا کنون 10 درصد از مبلغ قراردادمان را گرفته‌ایم و قرار بوده قبل از بازی با پرسپولیس هم مبلغ دیگری به حساب مان واریز شود.

مالک باشگاه گسترش که از نظر مالی مشکل خاصی ندارد. چطور تاکنون پول بازیکنان را نداده؟

باشگاه گسترش فولاد همیشه خوش حساب بوده و شک نداریم که پول همه ما پرداخت می‌شود. شاید اگر تا حالا پرداخت نشده به خاطر مشغله‌های آقای زنوزی بوده. به هرحال ایشان باشگاه ماشین سازی را هم خریده‌اند و مشغله‌های شان خیلی زیاد شده.

با توجه به جوان بودن بازیکنان تیم‌تان فکر می‌کنی این مشکلات مالی در آستانه بازی حساس با پرسپولیس، از نظر روحی روی تیم‌تان تأثیر داشته باشد؟

بالاخره برای موفقیت یک تیم، همه شرایط مهم است و مجموع شرایط و اتفاقات است که برای یک مسابقه روی یک تیم تأثیر می‌گذارد.

پیش بینی ات از نتیجه بازی با پرسپولیس چیست؟

پرسپولیس را می‌بریم.

با همین قاطعیت؟

بله چون مجبوریم. گسترش فولاد به این برد نیاز دارد. ضمن اینکه این موضوع برای ما اصلاً دور از دسترس نیست. بازیکنان ما در بازی با تراکتورسازی هم عالی بازی کردند و به حریف اجازه ندادند موقعیت خاصی روی تیم ما خلق کند. به خاطر همین فکر می‌کنم ما می‌توانیم پرسپولیس را در این بازی ببریم.

با توجه به خط حمله خطرناک پرسپولیس کار شما و هم پست‌هایت هم خیلی سخت خواهد بود.

بالاخره خط حمله پرسپولیس همانطور که گفتید، خطرناک است و ما باید آنها را مهار کنیم. من تمام تلاشم را می‌کنم تا اجازه ندهم آنها به اهداف شان برسند.

پیگیر وضعیت نفت تهران هم هستی؟ هنوز که موفق نشدی طلبت را بگیری؟

من از باشگاه نفت تهران شکایت کرده‌ام و منتظرم تا جوابم را بگیرم. در صورتی که فدراسیون فوتبال به این موضوع رسیدگی نکند از این باشگاه به ای اف سی (کنفدراسیون فوتبال آسیا) شکایت خواهم کرد چون این حق ماست که طلب مان را بگیریم. ما واقعاً برای نفت زحمت کشیدیم و خیلی اذیت شدیم. یک فصلی که در نفت بودیم برای ما به اندازه 5 فصل گذشت. نه زمین تمرین مناسب داشتیم، نه قراردادمان را می‌گرفتیم. خلاصه از هر نظر اذیت شدیم.

می‌دانی که اگر از نفت به ای اف سی شکایت کنی، احتمال دارد نفت از آسیا حذف شود و این شاید به ضرر فوتبال ما باشد؟

اگر واقعاً باشگاه نفت نمی‌تواند 400 میلیون تومان طلب من را بدهد، پس بهتر است که از آسیا حذف شود. چرا بقیه را بدبخت و بیچاره کند؟ فصل گذشته ما با آقای تاج جلسه گذاشتیم و ایشان گفتند که اجازه نمی‌دهند حق بچه‌ها ضایع شود. گفته‌اند تا پایان این هفته وضعیت طلب‌های ما مشخص می‌شود. ظاهراً قرار است تا آخر هفته این باشگاه به مالک دیگری واگذار شود. نمی‌دانم اما اگر فدراسیون به موضوع طلب من رسیدگی نکند، من قطعاً به ای اف سی شکایت خواهم کرد.

 

لیبک کوتاه خبر
http://www.iran-varzeshi.com/75948
ایران ورزشی
captcha
تازه ها
بیشتر