ورزش ایران / شناسه خبر: 75945 / تاریخ انتشار : 1396/6/15 14:59
|

وضعیت غم انگیز در بسکتبال / لیگ برتر شش تیمی می‌شود؟

تعداد تیم های لیگ برتر بسکتبال در دهه 80 به 20 تیم هم رسیده بود، ولی در جلسه هماهنگی فصل جدید لیگ برتر تنها نمایندگان 6 تیم حضور داشتند و تیم های زیادی کناره گیری کرده اند.

ایران ورزشی آنلاین / همین دیروز بود که در گزارشی به روند نزولی لیگ برتر بسکتبال پرداختیم که تیتر آن این بود: «لیگی که هر سال تحلیل می‌رود». درست همان صبحی که ایران ورزشی روی دکه‌ها آمده بود، جلسه هماهنگی لیگ برتر بسکتبال برگزار شد. جلسه‌ای با حضور هشت نماینده از هشت باشگاه که البته اینطور که شنیده می‌شود برخی از آنها هنوز تصمیم قاطعی برای حضور در لیگ برتر نگرفته اند!

جلسه هماهنگی لیگ برتر بسکتبال از ساعت ۹ صبح دیروز با حضور نمایندگان باشگاه‌ها آغاز شد. باشگاه‌هایی که خواهان حضور در لیگ برتر بسکتبال هستند و یا حداقل ممکن است تصمیم‌شان اینچنین باشد!

نمایندگان پتروشیمی بندرامام، نفت آبادان، دانشگاه آزاد، شهرداری گرگان، نیروی زمینی، یس آل گرگان، پدافند رعد دزفول و مهرام تهران شرکت‌کنندگان در این جلسه بودند. مسوولان فدراسیون بسکتبال از جمله محمود مشحون رییس، بهمن سلیمانی نایب رییس، علی توفیق دبیر و روسای کمیته‌های فدراسیون نیز دیگر حاضران بودند که به بحث و تبادل نظر درباره لیگ آینده بسکتبال پرداختند.

حضور مهرام و دانشگاه آزاد در این جلسه، از جمله خبر‌های مهم بود. هر دوی این تیم‌ها در هفته‌های گذشته، وضعیت آینده خود را در هاله‌ای از ابهام قرار داده بودند. گفته می‌شود تیم مهرام تهران قهرمان لیگ دسته یک، پس از دو سال دوری به لیگ برتر باز می‌گردد. گرگان نیز امسال دو نماینده در لیگ برتر خواهد داشت. همچنین دانشگاه آزاد با وجود حضور در جلسه لیگ هنوز وضعیت مشخصی برای فصل آینده ندارد.

محمد دادکان معاون ورزش دانشگاه آزاد اسلامی در این باره می‌گوید: «ما پیش از این اعلام کردیم با وجود هزینه‌های تیمداری در لیگ برتر بسکتبال حاضر به شرکت در رقابت‌های لیگ برتر امسال نیستیم.»

دادکان در پاسخ به این پرسش که چرا نماینده دانشگاه آزاد در جلسه لیگ برتر حضور دارد نیز می‌گوید: «بعد از اصرار آقای مشحون رییس فدراسیون بسکتبال مبنی بر حضور نماینده دانشگاه آزاد در این جلسه آقای هادی عامری سرپرست تیم در جلسه حضور پیدا کرد اما این کار فقط با درخواست آقای مشحون انجام شده است. ما قصد تیمداری در لیگ برتر نداریم اما آقای مشحون گفت فعلا بیایید شاید تا چند روز دیگر مشکلات مالی دانشگاه آزاد برطرف شد و شما دوباره در لیگ برتر شرکت کردید.» دادکان تاکید کرد حضور نماینده دانشگاه آزاد به منزله تایید حضور این تیم در لیگ برتر بسکتبال نیست.

اگر حضور نماینده مهرام را هم در جلسه بر همین منوال بدانیم، تعداد تیم‌های قطعی لیگ برتر به عدد شش می‌رسد! عددی که همین دیروز در گزارشی نوشتیم که سال 80، 12 بوده و سال 84 به شانزده هم رسیده! لیگ سال هشتاد و چهار در روزهای بسیار خوب بسکتبال مان، تعداد تیم‌ها به عدد شانزده هم رسیده بود.

استان‌های بسیاری از کردستان و خراسان و همدان گرفته تا ارومیه و کرمان در لیگ برتر حضور داشتند اما حالا هیچ خبری از آنها نیست.  به این شهرها، تیم‌های کناره‌گیری کرده فصل گذشته را هم اضافه کنید. لوله آ.اس شیراز، شهرداری کاشان، تیم مدعی شهرداری اراک و شهرداری تبریز و شیمیدر. سه شهرداری، یک تیم که متولی اصلی‌اش هیات شیراز بود و یک تیم خصوصی. در مجموع پنج تیم از تیم‌های فصل گذشته دیگر قصد تیمداری ندارند و قید تیمداری در بسکتبال را زده اند!

 

captcha
تازه ها
بیشتر