فوتبال ایران / شناسه خبر: 75944 / تاریخ انتشار : 1396/6/15 14:39
|

ریسک بزرگ در مظلوم‌ترین بازی فصل / پرسپولیس در تبریز بدون ملی پوشان بازی می کند؟

پرسپولیس فردا باید پنجمین بازی فصلش را در لیگ برتر انجام دهد؛ آن هم در خانه تیمی که اصلا حریف راحتی نیست اما این بازی تحت تاثیر بازی‌های تیم ملی و دیدار حساس با الاهلی اصلا دیده نمی‌شود.

ایران ورزشی آنلاین / پرسپولیس فردا باید پنجمین بازی فصلش را در لیگ برتر انجام دهد؛ آن هم در خارج از خانه و مقابل تیمی که اصلا حریف راحتی نیست اما این بازی تحت تاثیر بازی‌های تیم ملی و دیدار حساس با الاهلی اصلا دیده نمی‌شود و انگار اصلا مسابقه‌ای وجود ندارد! پرسپولیس که می‌داند با پیروزی در این مسابقه صدر جدول را از پارس جم جنوبی پس خواهد گرفت، برای رسیدن به این هدف با مشکلات بزرگی مواجه است؛ اول اینکه به نظر می‌رسد ذهن بازیکنان مهیای این مسابقه نیست و از سوی دیگر دست برانکو مثل دیدارهای قبلی پر به نظر نمی‌رسد. دوری ملی‌پوشان از تمرینات و فرصت کمی که آنها برای ریکاوری خواهند داشت شاید باعث شود تا این بازیکنان اصلا به تبریز نروند یا نیمکت‌نشین باشند که این مساله ترکیب اصلی پرسپولیس مقابل گسترش فولاد را با تغییرات عجیبی همراه خواهد کرد.

با مظلوم شدن بازی پنجم پرسپولیس در لیگ برانکو خیلی سعی کرده تا طی دو روز گذشته اهمیت بازی فردا را به بازیکنانش گوشزد کند و به آنها بگوید سه امتیاز این مسابقه برای حضور مقتدرانه در کورس قهرمانی در همین ابتدای راه چقدر مهم است اما خب ناخواسته این مسابقه در شرایط زمانی قرار گرفته که شاید توجهی که باید به آن نمی‌شود. در واقع بازیکنان اصلی پرسپولیس که می‌دانند در ابوظبی برای مرگ و زندگی تلاش خواهند کرد به این فکر می‌کنند که اگر در تبریز امتیاز از دست بدهند در 25 هفته باقیمانده فصل جای جبران خواهند داشت اما اگر مقابل الاهلی دست خالی از زمین بیرون بیایند، زحمات 7 ماه اخیرشان در مسابقات آسیایی به باد خواهد رفت و آرزوهایشان برای رسیدن به مقام قهرمانی آسیا نقش بر آب خواهد شد.

البته برخی بازیکنان نیز با درک اهمیت سه امتیاز بازی با گسترش فولاد به این فکر می‌کنند که پس از این مسابقه زمان کافی برای ریکاوری و آمادگی جهت دیدار حساس با الاهلی را خواهند داشت و طبق آنچه برانکو گفته با تمام توان در ورزشگاه بنیان دیزل کار خواهند کرد اما اگر ترکیب اصلی پرسپولیس به هم بریزد و برانکو ریسک بزرگ بیرون گذاشتن مهره‌های ملی‌پوشش را به جان بخرد شاید کیفیت کار تیم هم متاثر از این جابه‌جایی‌ها افت کند.

درباره ترکیب اصلی پرسپولیس در تبریز ابهامات بسیاری وجود دارد. محسن مسلمان که دوشنبه شب در برنامه نود حاضر شده بود، گفت برانکو احتمالا از ملی‌پوشان پرسپولیس در دیدار با گسترش فولاد استفاده نخواهد کرد اما اگر این اتفاق بیفتد چه تغییراتی را در ترکیب شاهد خواهیم بود؟

رادو بازی می‌کند؟

در بین ملی‌پوشان پرسپولیس احتمال بازی کردن بیرانوند در تبریز بیشتر از بقیه خواهد بود چرا که دروازه‌بان‌ها در طول مسابقات و تمرین‌ها فشار کمتری نسبت به بازیکنان دیگر پست‌ها متحمل می‌شوند و بیرانوند هم می‌تواند عصر پنج‌شنبه در تبریز بازی کند. البته اگر برانکو بخواهد به همه ملی‌پوشانش استراحت بدهد برای این پست نگرانی چندانی نخواهد داشت چرا که رادوشوویچ تشنه بازی است و در این مدت هم خوب تمرین کرده و آماده به نظر می‌رسد. از طرفی برانکو می‌تواند برای حفظ انگیزه‌های رادوشوویچ به این دروازه‌بان در تبریز میدان دهد که البته این اتفاق اگر با تغییراتی در خط دفاع باشد ریسک بزرگی محسوب می‌شود و تا حدودی نگران کننده خواهد شد.

بین انصاری و سیدجلال یکی باید بازی کند

محمد انصاری مقابل سوریه مثل بازی با کره در ترکیب اصلی بود و احتمال استراحت دادن برانکو به این بازیکن وجود دارد اما پرسپولیس برای شجاع خلیل زاده در قلب دفاع یک زوج مکمل می‌خواهد. در واقع اگر انصاری در تبریز بازی نکند برانکو باید از سیدجلال در این پست استفاده کند اما مصدومیت کاپیتان اول سرخ‌ها نگران کننده است و شاید او هم نتواند بازی کند. حال سوال اینجاست که اگر این بازیکن هم در ترکیب نباشد چه اتفاقی می‌افتد؟ آیا بازیکنانی مثل شایان مصلح یا ربیع‌خواه در قلب دفاع بازی می‌کنند؟

کمال در نقش هافبک تهاجمی؟

در حالی که محسن مسلمان همان دوشنبه شب اعلام کرد در تبریز بازی نخواهد کرد و البته می‌دانیم بشار رسن هم در این بازی غایب است سوال اینجاست که کدام بازیکن در راس لوزی خط میانی به میدان می‌رود؟ برخی گمانه‌زنی‌ها حاکی از این است که کمال کامیابی‌نیا برای اولین بار در پرسپولیس در این پست به میدان می‌رود یا شاید برانکو قصد دارد مثل 30 دقیقه پایانی بازی با الاهلی به جای استفاده از سیستم 2-4-4 لوزی از سیستم 2-4-4 خط بهره بگیرد و کمال را کنار ربیع‌خواه در مرکز زمین بازی بدهد. البته این اتفاق چندان هم دور از دسترس نیست اما شاید قدرت خلاقیت و بازسازی در مرکز میدان سرخ‌ها کاسته شود.

نعمتی به ترکیب رسید

تا پیش از این برخی از هواداران پرسپولیس که مشتاق استفاده بیشتر از سیامک نعمتی بودند، مدام از برانکو می‌خواستند از این هافبک شوتزن در ترکیب اصلی بهره بگیرد که با توجه به حضور وحید امیری ملی‌پوش در پست هافبک چپ و البته ثبات فرشاد احمدزاده در سوی مقابل شانس بازی نعمتی خیلی کم بود و به 5 تا 10 دقیقه پایانی برخی مسابقات خلاصه می‌شد اما بعید نیست هافبک شماره 88 و جوان سرخ‌ها برای اولین بار از ابتدا در نقش هافبک چپ بازی کند. برگشت‌های ضعیف امیری در بازی با الاهلی و البته خستگی او از حضور در بازی‌های ملی شاید باعث شود که نعمتی به ترکیب اصلی برسد و اینجاست که او می‌تواند کیفیتش را در یک بازی سخت نشان دهد.

زوج منشا – علیپور در خط حمله

با توجه به احتمال استراحت مهدی طارمی در این بازی، برانکو به احتمال فراوان از زوج منشا – علیپور استفاده خواهد کرد. این دو بازیکن در بازی‌های تدارکاتی اخیر در خط حمله نمایش خوبی داشته‌اند و آماده به نظر می‌رسند. از طرفی با توجه به سبک بازی علیپور، او می‌تواند مکمل خوبی برای منشا یا طارمی باشد و برانکو حتما روی موفقیت این زوج حساب باز خواهد کرد. این زوج در بازی‌های لیگ از ابتدا هیچ وقت با هم نبوده‌اند و بازی فردا می‌تواند آزمون بزرگی برای آنها باشد.

آنهایی که از بازی کردن اطمینان دارند

البته نفراتی هم در ترکیب پرسپولیس هستند که از حضورشان در ترکیب اصلی بازی با گسترش فولاد خبر دارند. حسین ماهینی و صادق محرمی مثل بازی با الاهلی مدافع چپ و راست خواهند بود و شجاع خلیل‌زاده هم در مرکز دفاع بازی می‌کند تا خط دفاع سرخ‌ها با ثبات‌ترین منطقه باشد. فرشاد احمدزاده هم در پست هافبک راست به میدان می‌رود تا دست برانکو را در این پست بگیرد.

 

لیبک کوتاه خبر
http://www.iran-varzeshi.com/75944
ایران ورزشی
captcha
تازه ها
بیشتر