فوتبال ایران / شناسه خبر: 75928 / تاریخ انتشار : 1396/6/13 18:02
|

شرایط پیچیده استرالیا برای صعود

استرالیا در روز آخر باید تایلند را با گل های زیاد ببرد، ولی حتی این نتیجه هم ممکن است برای صعود کافی نباشد. آنها باید تا صبح فردا برای اطلاع از نتیجه بازی عربستان و ژاپن منتظر شوند.

ایران ورزشی آنلاین / استرالیا ظهر سه‌شنبه در آخرین بازی مقدماتی جام‌جهانی میزبان تایلند است و چاره‌ای جز یک پیروزی پرگل ندارد، هرچند این نتیجه هم ممکن است برای صعود این تیم کافی نباشد.

استرالیا در حال حاضر 16 امتیازی است و با تفاضل گل کمتر نسبت به عربستان (4 مقابل 6) در رده سوم گروه B قرار دارد. استرالیا باید تایلند را با گل‌های زیاد ببرد تا در صورت پیروزی عربستان مقابل ژاپن تفاضل گل بالاتری داشته باشد. مشکل بزرگ استرالیا این است که این دو بازی به خاطر اختلاف ساعت همزمان نیست و آنها فردای بازی‌شان متوجه می‌شوند که راهی روسیه شده‌اند یا نه. تنها دلخوشی کانگوروها این است که عربستان مقابل صدرنشین گروه کار سخت‌تری دارد و ژاپن ممکن است در جده بتواند از این تیم امتیاز بگیرد. البته گل زده استرالیا بیشتر است و این هم یک امتیاز محسوب می‌شود، مثلا اگر استرالیا بتواند تایلند را 3 بر صفر شکست دهد، برد یک بر صفر مقابل ژاپن برای صعود عربستان کافی نخواهد بود، چرا که گل زده استرالیا بیشتر است. استرالیا چهار سال قبل هم در شرایط مشابهی قرار داشت و توانست با بردن عراق به جام جهانی برزیل برسد.

تیم اقیانوسیه هفته گذشته در سایتاما نمایش خوبی نداشت و در جریان شکست 2 بر صفر مقابل ژاپن انتظارات را برآورده نکرد. با این حال پوسته‌کوگلو، سرمربی استرالیا تاکید کرد که حاضر نیست افکارش را تغییر دهد: «مقابل ژاپن عملکرد خوبی نداشتیم و اعتمادمان کافی نبود. ما 60 درصد مالکیت توپ داشتیم. خیلی‌ها می‌گویند مالکیت هیچ معنایی ندارد، ولی برای من همه چیز است. اصول بازی ما اشکالی نداشت، ولی به نتیجه ارزشمندی ختم نشد.»

سرمربی استرالیا اضافه کرد: «خیلی‌ها به نتیجه استناد می‌کنند و اگر تیم برنده شود، می‌گویند که مربی فوق‌العاده عمل کرده یا بالعکس. ولی خیلی‌ها هم هستند که از من می‌خواهند به همین ترتیب ادامه بدهم. از اول هم می‌دانستم که در زمان کوتاه به نتیجه نمی‌رسیم. من یک برنامه بلندمدتی دارم.»

 

 

لینک کوتاه خبر
http://www.iran-varzeshi.com/75928
captcha
تازه ها
بیشتر