ورزش جهان / شناسه خبر: 75927 / تاریخ انتشار : 1396/6/13 16:30
|

پله: پائولینیو همه را غافلگیر خواهد کرد / انتقال نیمار به پاری سن‌ژرمن کار صحیحی بود

پله، اسطوره فوتبال برزیل در مصاحبه‌ای با مارکا به اوضاع روز فوتبال اشاره کرده است. او از تصمیم نیمار برای پیوستن به پاری سن‌ژرمن حمایت کرده و گفته باید به فیلیپه کوتینیو هم توجه ویژه‌ای داشت.

ماه بعد، 40 سال از آخرین بازی تو می‌گذرد که بین نیویورک کاسموس و سانتوس برگزار شد. در سخنرانی آن روزت، سه بار کلمه «عشق» را خطاب به جمعیت به کار بردی. آیا برایت ناراحت‌کننده است ورزشی که عاشقش هستی دیگر زیبا نیست و بازیکنان تنها برای پول بازی می‌کنند، نه از روی عشق به فوتبال؟

آن پیام من در واقع خطاب به کودکان بود. در ابتدای بازی می‌خواستم بگویم که از همه بسیار متشکرم و تکرار کنم که چه حسی نسبت به آنها دارم. می‌خواستم بگویم که ما باید به کودکان عشق، عشق و عشق را نشان دهیم. متاسفانه امروز کسی به این چیزها فکر نمی‌کند. بازیکنان برای عشق به باشگاه دیگری نمی‌روند و به جز فوتبال، فساد و جنگ هم هست. جنگ‌های کوچک بسیاری در سراسر دنیا در جریان است. حتی امروز هم تکرار می‌کنم، لطفا، به همدیگر عشق، عشق و عشق بورزید چون همه ما باید به این موضوع فکر کنیم.

سال بعد، وینیسیوس جونیور به رئال مادرید می‌پیوندد. گابریل ژسوس هم در اروپاست و نیمار هم اخیرا به پاری سن‌ژرمن رفته است. مثال‌های بسیار بیشتری هم می‌شود زد. آیا در برزیل پذیرفته‌شده است که بازیکنان جوان به اروپا بیایند تا به بازیکنانی در کلاس جهانی تبدیل شوند؟

ما بازیکنان خوب زیادی داریم و رفتن به اروپا هم طبیعی است چون آنها زندگی بهتری می‌خواهند.

نظرت درباره انتقال نیمار از بارسلونا به پی‌اس‌جی چیست؟

در حال حاضر بهترین بازیکن برزیل نیمار است و به نظرم این انتقال برای او خیلی خوب بود چون در بارسلونا رقابت بسیار سختی با مسی داشت. به نظرم این فرصت خوبی برای اوست و نیمار نیاز داشت که از آن فضا فاصله بگیرد، چون حالا می‌تواند نشان دهد که چه قابلیت‌هایی دارد اما این انتقال خیلی هم خطرناک است چون مسوولیت سنگینی را به عهده گرفته است.

چهار بازیکن برزیلی فاتح توپ طلا شده‌اند: ریوالدو، رونالدو، رونالدینیو و کاکا. آیا نیمار نیاز به فتح توپ طلا دارد و می‌تواند در پی‌اس‌جی به این هدف برسد؟

البته که می‌تواند. البته به نظرم باید به کوتینیو هم توجه کنیم چون او در تیمش در فرمی عالی به سر می‌برد اما در حال حاضر تردیدی نداریم که نیمار شماره یک ماست.

پس آیا کوتینیو باید به اسپانیا بیاید؟

(با خنده) نه. شما لزوما برای اینکه ثابت کنید خوب هستید نباید تیمتان را عوض کنید. همه چیز بستگی به فرصت‌های شما دارد.

پائولینیو به بارسلونا پیوسته ولی طرفداران از این انتقال خیلی ناراضی هستند.

به نظرم بارسلونا تغییراتی خواهد داشت اما پائولینیو با قدرت و شخصیتش بسیاری از افراد را غافلگیر خواهد کرد. او پیش از رفتن به بارسلونا به چین رفت و پیشنهادهای بسیاری هم داشت، از آلمان و ایتالیا. او به چین رفت چون امروز متاسفانه بازاری‌ها هستند که تصمیم می‌گیرند بازیکنان کجا بروند. آنها هستند که بازیکنان را به باشگاه‌ها می‌فروشند. گاهی ممکن است فکر کنید که «او در چین بازی کرد، نه در اسپانیا و آرژانتین... پس بازیکن خیلی خوبی نیست» اما حضور او در چین به دلیل این بود که گزینه‌های زیادی نداشت. 

captcha
تازه ها
بیشتر