ورزش جهان / شناسه خبر: 75925 / تاریخ انتشار : 1396/6/13 16:21
|

بلژیک، اولین اروپایی جام جهانی / مارتینز: بازی با یونان فینال بود

بلژیک با گل لوکاکو در یونان به پیروزی رسید تا در فاصله دو بازی تا پایان مرحله مقدماتی صعودش را قطعی کند.

ایران ورزشی آنلاین / بلژیک با پیروزی 2 بر یک در یونان به لطف گل روملو لوکاکو نخستین تیم اروپایی صعود کرده به جام جهانی 2018 و ششمین تیم این مسابقات لقب گرفت. بلژیک با 22 امتیاز در صدر جدول گروه H قرار گرفته با هشت امتیاز اختلاف نسبت به بوسنی و هرزگووین که با چهار گل جبل‌الطارق را شکست داد. یونان هم که در دو بازی خانگی خود به فاصله چهار روز تنها یک امتیاز گرفت با 13 امتیاز سوم است. قبرس و استونی با 10 و 8 امتیاز در رده‌های بعدی قرار دارند. دو بازی تا پایان مرحله گروهی باقی مانده.

بلژیک در این بازی ونسان کمپانی مدافع خود را که در جریان برد 9 بر صفر برابر جبل‌الطارق ضرب دید، در اختیار نداشت ضمن اینکه ادن آزار در ترکیب اصلی نبود. چهار سال قبل هم لوکاکو که آن موقع 20 سال بیشتر نداشت با زدن 2 گل به کرواسی زمینه صعود تیم کشورش به جام جهانی برزیل را فراهم کرد. همچنین تیبو کورتوآ، دروازه‌بان بلژیک پنجاهمین بازی ملی خود را انجام داد هر چند نتوانست کلین‌شیت کند.

روبرتو مارتینز مربی اسپانیایی و 44 ساله بلژیک بعد از صعود به جام جهانی روسیه گفت: «ما خیلی خوب بازی نکردیم اما برای ما بازی اهمیت زیادی نداشت بلکه می‌خواستیم صعود کنیم. ما یک فینال بازی کردیم و فینال را باید برد. می‌دانستیم در یونان برابر دفاع منسجم این تیم کار سختی داریم اما حالا اولین تیم اروپایی هستیم که صعود کردیم. از تیم خواسته بودم این بازی را به هر قیمتی ببرد. به تیمم افتخار می‌کنم. کورتوآ واکنش خیلی خوبی نشان داد، فلاینی عالی دفاع کرد، دبروین مسوولیتش را به خوبی انجام داد و فرتونگن مثل یک کاپیتان عمل کرد. خوشحالم که با ذهنیت پیروزی به خواسته خود رسیدیم، در واقع این ذهنیت تمام تغییری است که از زمان ورود به نیمکت بلژیک تلاش کردم در تیم ایجاد کنم.»

فرتونگن: یونان خطرناک بود

یان فرتونگن زننده گل اول بلژیک به یونان صعود کشورش به جام جهانی را تحسین کرد و تیبو کورتوآ برد 2 بر یک مقابل یونان را الگویی دانست که باید در روسیه آن را تکرار کنند. فرتونگن قفل دروازه میزبان را باز کرد اما زکا بلافاصله گل تساوی را زد و مهاجم منچستریونایتد گل پیروزی را به ثمر رساند. هر سه گل این بازی در دقایق 70 تا 74 زده شد.

فرتونگن گفت: «یونانی‌ها خطرناک بودند. آنها از توپ‌های بلند استفاده می‌کردند، ضدحملات موثری داشتند و دو یا سه موقعیت خوب به دست آوردند. بازی ما خیلی خوب نبود اما صعود کردیم. ما سرعت پایینی داشتیم و به سختی فضا پیدا می‌کردیم. در نیمه دوم سریعتر شدیم و یک گل زدیم در حالی که می‌توانستیم بخوریم.»

دروازه‌بان چلسی هم گفت: «اگر عقب می‌افتادیم داستان کاملا فرق می‌کرد، ما با شخصیت بازی کردیم. هر بار که توپ می‌گرفتیم سه یا چهار یونانی مقابلمان بودند، باید راهی پیدا کنیم که در روسیه در برابر چنین تیم‌های قوی به مشکل نخوریم.»

 

captcha
تازه ها
بیشتر