ورزش جهان / شناسه خبر: 75924 / تاریخ انتشار : 1396/6/13 15:42
|

تعارف فرانسه به سوئد / ژیرو: دو امتیاز ما سوخت

فرانسه مقابل لوکزامبورگ به تساوی بدون گل رسید تا دوباره نگران از دست دادن جام جهانی شود. وضعیت هلند خیلی بدتر است و روبن معتقد است که سرنوشت دیگر دست آنها نیست.

ایران ورزشی آنلاین / فرانسه بعد از برد 4 بر صفر مقابل هلند فرصت داشت با گرفتن سه امتیاز مقابل لوکزامبورگ موقعیتش در صدر جدول را تثبیت کند، ولی با تساوی بدون گل مقابل این تیم به سوئد و هلند فرصت داد فاصله را کم کنند. با این تساوی فرانسه در دو بازی آخر مرحله مقدماتی مقابل بلغارستان و بلاروس دیگر حق اشتباه ندارد و اکیپ تیتر زده: «پاییز داغی در پیش است»!

فرانسه در این بازی فرصت‌های زیادی از دست داد و مهاجمانش روز خوبی نداشتند، از جمله الیویه ژیرو که برای سومین بازی متوالی موفق به گلزنی نشد تا در میانه نیمه دوم جایش را به لاکازت بدهد. مهاجم آرسنال که از نگاه اکیپ یکی از ضعیف‌ترین بازیکنان بود و نمره 3 از 10 گرفته، بعد از بازی گفت: «مقابل دروازه دقت نداشتیم و در مقابل تیمی که با تمام وجود دفاع می‌کرد و آخر بازی چیزی نمانده بود غافلگیرمان کند، کمی بدشانس بودیم. این نتیجه ما را ناراحت و عصبانی می‌کند. مقابل تیمی که در انتهای زمین خودی با تمام وجود دفاع می‌کرد، کار سختی داشتیم. در نیم ساعت پایانی انرژی تیم‌مان کم شد. دو امتیاز ما در این بازی سوخت و حالا باید دو بازی آخر را ببریم.»

فرانسه با این برد 17 امتیازی شد و حالا سوئد را که توانست بلاروس را با 4 گل شکست دهد در یک امتیازی‌اش می‌بیند. البته سوئد هم در دو بازی آینده کار آسانی ندارد، بخصوص در روز آخر که باید در خانه هلند بازی کند.

روبن: همه چیز دست ما نیست

هلند با پیروزی 3 بر یک مقابل بلغارستان 13 امتیازی شد و امیدوار است بتواند با بردن دو بازی باقی‌مانده به پلی‌آف برسد. البته شاید پیروزی در این دو بازی هم شاید برای هلند کافی نباشد، چرا که تفاضل سوئد خیلی بهتر است (11 در برابر 5). آرین روبن، زننده یکی از گل‌های هلند (دو گل دیگر را دیوی پروپر زد) درباره ماموریت تیمش در دو بازی باقی‌مانده گفت: «باید ببریم و گل‌های زیادی هم بزنیم. همه چیز دست ما نیست. جالب است که تفاضل گل تیم برتر را تعیین می‌کند و نه بازی مستقیم. در این صورت بازی آخر ما مقابل سوئد یک فینال واقعی بود.»

captcha
تازه ها
بیشتر