ورزش جهان / شناسه خبر: 75916 / تاریخ انتشار : 1396/6/12 17:21
|

اوزیل خطاب به اسطوره‌های آرسنال: دست از انتقاد بردارید و حمایت‌مان کنید

هافبک آلمانی که بابت عملکردش با انتقادات زیادی روبروه شده، در نامه ای سرگشاده در صفحه شخصی اش پاسخ پیشکسوتان باشگاه را داده و از آنها خواسته به جای انتقاد از تیم حمایت کنند.

ایران ورزشی آنلاین / با وجود عذرخواهی مسعود اوزیل از هواداران آرسنال به خاطر باخت 4 بر صفرشان در خانه لیورپول در هفته سوم لیگ برتر، آنها آنقدر روی اعصاب او رفتند که این بار به جای عذرخواهی، این ستاره آلمانی به شیوه‌ای دیگر به آنها پاسخ داد. نه تنها هواداران بلکه اسطوره‌های باشگاه آرسنال هم از ابتدای فصل بارها و بارها از وضعیت تیم تحت هدایت آرسن ونگر ایراد گرفته‌اند. به همین دلیل اوزیل در پستی بلند بالا به همه کسانی که در این مدت با انتقادات و طعنه‌ و ‌کنایه‌هایشان او و هم‌تیمی‌هایش را آزار دادند، پاسخ داد.

اوزیل 28 ساله که این روزها در اردوی تیم ملی آلمان برای بازی‌های مرحله مقدماتی جام جهانی 2018 به سر می‌برد، در پاسخ به آنهایی که تیمش را به خاطر دو باخت متوالی اخیرش برابر استوک‌سیتی و لیورپول زیر سوال برده‌اند، از جمله مارتین کیون و یان رایت که وضعیت تیم و ناکامی‌اش برای خرید بازیکنانی مانند توماس لمار را کابوس‌‌وار و فاجعه‌آمیز توصیف کرده‌اند، در اینستاگرام نوشت: «امروز دوم سپتامبر است. من در اردوی تیم ملی آلمان هستم و ما بعد از پیروزی 2 بر یک برابر جمهوری چک یک گام بلند به سوی جام جهانی برداشتیم. در یکی دو روز اخیر، هم‌تیمی‌های من در تیم ملی از من درباره اوضاع فعلی آرسنال سوالاتی پرسیدند. آنها مدعی بودند که گزارش‌هایی درباره به وجود آمدن بحران در آرسنال خوانده‌اند و اینکه مفسران و بازیکنان سابق آرسنال به صورت رومزه از بحرانی بودن اوضاع این تیم می‌گویند. آنها می‌گویند که این آرسنال شاید بدترین تیم باشگاه در سال‌های اخیر و شاید دهه‌های اخیر باشد. من این پست را در کنار هم آنهایی که نزدیکم هستند، می‌نویسم و ما بهانه‌ای برای جشن گرفتن داریم. اگرچه ما امروز هیچ مسابقه یا جامی نبرده‌ایم، من و آرسنال داریم سالگرد به هم پیوستن‌مان را جشن می‌‌گیریم. 4 سال پیش من از آخرین دقیقه بازار از رئال مادرید به آرسنال منتقل شدم. آرسن ونگر مرا متقاعد کرد. او به من درباره تاریخچه فوق‌العاده آرسنال گفت، درباره اسطوره‌هایی مانند برگکمپ و پیرس که بخش بزرگی از موفقیت‌های این باشگاه را رقم زدند. آرسن به من گفت که چطور به من برای پیشرفت کردن کمک می‌کند و این همان چیزی است که هر بازیکنی می‌خواهد بشنود و این مشوق بزرگی است. من اما در طول دوران بازیگری‌ام در لندن انتقادات فراوانی هم شنیده‌ام.

به من برچسب‌هایی مانند اینکه بیش از اندازه گران، حریص و بداخلاق بوده‌ام زده شده است. برخی از این انتقادات را کسانی انجام داده‌اند که مرا حتی نمی‌شناسند، برخی از آنها هم کار بازیکنان سابق تیم بوده است که در دوران حضورشان در اینجا موفق یا ناکام بوده‌اند. اگرچه انتقاد چیزی است که همه فوتبالیست‌ها باید با آن کنار بیایند اما من هرگز انتظار نداشتم که اسطوره‌های باشگاه اینگونه از من انتقاد کنند. به همین دلیل توصیه من به توپچی‌های سابق این است: دست از حرف زدن بردارید و شروع به حمایت از ما کنید». 

captcha
تازه ها
بیشتر