ورزش جهان / شناسه خبر: 75915 / تاریخ انتشار : 1396/6/12 15:39
|
درباره ستاره اسپانیا در برد پرگل مقابل ایتالیا

ایسکو؛ این تازه شروع ماجراست

ستاره رئال تا امروز در جام جهانی یا جام ملت های اروپا بازی نکرده، ولی بعد از درخشش مقابل ایتالیا در مقدماتی جام جهانی انتظار می رود در روسیه یکی از ستاره های مسابقات باشد.

ایران ورزشی آنلاین / اوان مک‌تیر/ مارکا/ بازیکنان معمولی زیادی تجربه بازی در جام جهانی را دارند، ولی ایسکو با سابقه سه بار قهرمانی لیگ قهرمانان هنوز نه در جام جهانی بازی کرده، نه در جام ملت‌های اروپا. این روند اما قرار است به لطف پیروزی درخشان 3 بر صفر اسپانیا مقابل ایتالیا در سانتیاگو برنابئو قرار است تغییر کند. 

او نه تنها زننده دو گل دیدنی بود (یک ضربه ایستگاهی و یک شوت از بیرون محوطه جریمه)، بلکه توانست اقتدارش را در کل بازی دیکته کند. او بارها هافبک‌ها و مدافعان ایتالیا را به زیبایی دریبل زد و طوری در طول و عرض چمن حرکت می‌کرد که انگار توپ با ریسمانی به پاهایش وصل بود.

برای تمام کسانی که این بازی را دیدند، نمایش ایسکو در بالاترین کلاس جهانی بود و حتی ونتورا، سرمربی ایتالیا هم به این نکته اعتراف کرد: «تماشای بازی او باورنکردنی بود. می‌خواستم بروم و او را تشویق کنم. من عاشق چنین بازیکنان تکنیکی هستم.»

با این حال این هنوز اوج بازی ایسکو نیست. او هرچند 25 ساله است، ولی تا به حال در رده بازیکنان جهانی محسوب نمی‌شد و در فهرست 24 نفره نامزدهای بهترین بازیکن سال 2017 فیفا هم قرار نداشت. ایسکو اما این روزها بهترین فوتبالش را به نمایش می‌گذارد، چرا که دو مربی‌اش، زیدان و لوپتگی او را در پست شماره 10 مورد علاقه‌اش بازی می‌دهند، به جای اینکه او را در پستی غیرتخصصی به کار بگیرند.

در رئال مثلث خط حمله BBC دیگر موقعیت تضمین‌شده‌ای ندارد و زیدان با بیرون گذاشتن بیل، بن‌زما یا رونالدو از آرایش 2-1-3-4 استفاده می‌کند تا از ایسکو در پست تخصصی‌اش بازی بگیرد. در تیم ملی بعید است اسپانیا را با دو مهاجم نوک ببینیم، ولی شنبه شب این تیم با شماره 9 کاذب بازی کرد و ایسکو یکی از مهره‌های تهاجمی خطرناک تیم بود. با بالا رفتن اعتماد به نفس ایسکو، سیستمی که مناسب بازی اوست و مربیانی که به او اطمینان دارند، بهترین شرایط برای اوج‌گیری ایسکو فراهم شده.

مسیر اسپانیا برای صعود به جام جهانی با این برد هموار شد و بازیکن رئال مادرید در روسیه اولین تورنمنت بزرگ ملی‌اش را تجربه خواهد کرد. انتظار می‌رود او تا 9 ماه دیگر بازیکن بهتری باشد؛ یک هراس بزرگ برای بقیه مدعیان و مایه شوق هواداران اسپانیا. 

captcha
تازه ها
بیشتر