ورزش جهان / شناسه خبر: 75909 / تاریخ انتشار : 1396/6/11 19:30
|

طرفداران بارسا به دنبال رأی عدم اعتماد / بارتومئو اخراج می‌شود؟

اعتراضات نسبت به عملکرد بارتومئو بعد از پنجره نقل و انتقالات به اوج رسیده و رقبایش به فکر استفاده از ابزار قانونی برای برکناری اش از ریاست باشگاه بارسلونا هستند.

ایران ورزشی آنلاین / «آگوستی بندیتو» روز جمعه به دفتر باشگاه بارسلونا رفت و درخواست رأی عدم اعتماد به هیات مدیره فعلی را ارائه داد. باشگاه اعلام کرد مدارک لازم را به بندیتو داده و این نامزد سابق ریاست بارسلونا حالا 14 روز کاری فرصت دارد رأی 16 تا 18هزار طرفدار بارسلونا را جمع کند. به این ترتیب، اگر 15 درصد طرفداران رسمی بارسلونا درخواست رأی عدم اعتماد بدهند، این احتمال وجود دارد که انتخابات زودرس برگزار شود.

بندیتو گفته است: «چالش بزرگی است که امضاها را جمع کنیم اما فکر کنم در حال حاضر بتوانیم این کار را انجام دهیم. مطمئنم که 20، 30، 40 یا 50هزار طرفدار بارسا با من هم‌عقیده باشند که بهترین راه خروج از این شرایط افتضاح، این است که هیات مدیره استعفا بدهند.» بندیتو همچنین گفته که کارهای جوزپ ماریا بارتومئو، رییس فعلی باشگاه از کنترل خارج شده است.

بندیتو در سال‌های 2010 و 2015 برای ریاست بارسلونا نامزد شده بود ولی در نهایت شکست خورد. اگر بندیتو بتواند تعداد امضاهای مورد نیاز را جمع کند، باشگاه باید یک همه‌پرسی برگزار کند که می‌تواند منجر به عزل کل هیات مدیره شود و در نتیجه، انتخابات هیات مدیره به ‌صورت زودرس برگزار شود. در همه‌پرسی، دوسوم هواداران رسمی باید علیه هیات مدیره رأی بدهند تا بتوانند آنها را برکنار کنند. خوان لاپورتا و تونی فریشا، نامزدهای انتخابات ریاست بارسلونا در سال 2015 هم از اقدام بندیتو حمایت کرده‌اند.

طرفداران در شبکه‌های اجتماعی با هشتگ CiaoBarto (بدرود، بارتو) به استقبال این کار رفته‌اند. یک طرفدار نوشته: «امروز آخرین روز نقل و انتقالات نیست، بلکه روز بندیتو است.»

بارسلونا در دوران بارتومئو که از سال 2014 آغاز شد، 8 قهرمانی مهم کسب کرده اما در فصل‌های اخیر از رئال مادرید عقب افتاده است. اوضاع بارسا در تابستان هم خوب نبود و آنها مجبور شدند نیمار را به پی‌اس‌جی واگذار کنند. خریدهای باشگاه هم رضایت طرفداران را جلب نکرده است. ماجرای فیلیپه کوتینیو که در نهایت در لیورپول ماندنی شد هم به نارضایتی طرفداران افزود. بارسلونا همچنین در آخرین روز نقل و انتقالات نتوانست بازیکن دیگری به خدمت بگیرد و تیمش را تقویت کند.

البته وجهه بارتومئو پیش‌تر هم خدشه‌دار شده بود، چرا که پرونده‌ای درباره انتقال جنجالی نیمار به بارسلونا در سال 2013 تشکیل شده که نام رییس فعلی باشگاه هم در آن به چشم می‌خورد. 

captcha
تازه ها
بیشتر