ورزش جهان / شناسه خبر: 75908 / تاریخ انتشار : 1396/6/11 19:27
|

لوو: خوش شانس بودیم که بردیم

متس هوملز در آخرین دقایق بازی موفق شد گل پیروزی را وارد دروازه جمهوری چک، میزبان بازی کند. این هفتمین برد متوالی آلمان در مقدماتی جام جهانی است.

ایران ورزشی آنلاین / متس هوملز در دقیقه 88 با ضربه سر دروازه تیم سرسخت جمهوری چک را باز کرد تا رکورد کامل آلمان حفظ شود و هفت پیروزی از هفت بازی در مرحله مقدماتی جام جهانی 2018 به دست آید. آلمان که در 29 بازی آخر خود در مرحله مقدماتی جام جهانی 24 برد و 5 تساوی داشته، در تکرار فینال یورو 1996 ویمبلی لندن با جمهوری چک روبه‌رو شد که با آن دوران فاصله گرفته و از شش بازی قبلی خود 9 امتیاز به دست آورده بود.

مسعود اوزیل برخلاف بازی ضعیف هفته گذشته در جریان باخت 4 بر صفر آرسنال به لیورپول، بازی خوبی انجام داد و همان ابتدا پاس گل داد. تیمو ورنر مهاجم 21 ساله ژرمن‌ها شروع فوق‌العاده‌ای برای میهمان رقم زد و در دقیقه چهارم، چهارمین گل ملی خود در چهار بازی آخر را زد اما ولادیمیر داریدا گل مساوی را برای میزبان زد، جمهوری چک در کمال شایستگی به این گل رسید اما با گل هوملز، مدافع عنوان قهرمانی جهان 21 امتیازی شد و با 5 امتیاز اختلاف نسبت به ایرلند شمالی که با سه گل در سن مارینو به پیروزی رسید، در صدر گروه C قرار گرفت.

جمهوری چک که بازی خوبی مقابل آلمان انجام داد، هفت امتیاز کمتر از ایرلند دارد و کورسوی امید این تیم برای رسیدن به سهمیه پلی‌آف بازی دوشنبه است که در ایرلند برگزار می‌شود. چک باید هر سه بازی باقیمانده خود را ببرد و امیدوار باشد ایرلند از سه بازی‌اش سه امتیاز نگیرد.

یوآخیم لوو ناراضی از بازی تیمش اعتراف کرد آلمان خوش شانس بوده که از این بازی در پراگ سه امتیاز گرفته. تیم او اگرچه پنج امتیاز پیش است اما اینکه میزبان بارها توانست روی ضدحملات خطرناک باشد، برای او گران بوده: «ما قطعا نمی‌توانیم از شیوه بازی امشب راضی باشیم. ما خوش‌شانس بودیم. جمهوری چک خوب دفاع می‌کرد اما ما کار را برای خودمان خیلی سخت کردیم.»

این نخستین گل مدافع بایرن‌مونیخ بعد از زدن گل پیروزی آلمان در یک‌چهارم‌نهایی جام جهانی 2014 به فرانسه بود. هوملز 28 ساله گفت: «معلوم است که این گل حس خوبی دارد اما ما خیلی راحت توپ‌ها را لو می‌دادیم، این برخلاف عادت همیشگی ما است.»

آلمان مهر ماه دو بازی آخر خود را برابر ایرلند شمالی و آذربایجان برگزار می‌کند. 

captcha
تازه ها
بیشتر