ورزش جهان / شناسه خبر: 75906 / تاریخ انتشار : 1396/6/11 18:46
|

ساوت‌گیت: اگر آلمان بودیم همه نتیجه مان را فوق‌العاده را می‌دانستند

انگلیس مقابل میزبان ضعیفش مالت در نیمه اول نتوانست گلی بزند تا دقیقه 86 تنها یک گل زده بود.

ایران ورزشی آنلاین / هواداران تیم ملی انگلیس از بازی تیمشان در نیمه اول راضی نبودند و فریادهای «ما آشغالیم» سر دادند. خیلی از آنها قبل از سوت پایان از ورزشگاه رفتند و قسمت عمده جایگاه هواداران میهمان خالی شده بود. با این حال انگلیس در نهایت موفق شد میزبانش مالت را در مقدماتی جام جهانی 4 بر صفر شکست دهد. این بازی در نیمه اول بدون گل به پایان رسید و انگلیس تا دقیقه 86 توانسته بود تنها یک گل بزند، ولی در دقایق آخر موفق شد سه بار دیگر دروازه میزبان ضعیفش را باز کند.

گرت ساوت‌گیت، سرمربی انگلیس درباره عملکرد تیمش گفت گفت: «با توجه به جوی که بر ورزشگاه حاکم می‌شود، باید شجاعت لازم را داشته باشید که به برنامه بازی پایبند بمانید. من خودم چنین شب‌هایی را تجربه کرده‌ام و اگر شما زود به گل نرسید، جو علیه شما عوض می‌شود. این بخشی از فوتبال است و باید آن را بپذیریم. اگر آلمان اینجا بازی می‌کرد همه به نتیجه نگاه می‌کردند و بازی‌شان را حرفه‌ای و تمام عیار می‌دانستند. ما به خواسته خود رسیدیم، مدتی طول کشید تا گل بزنیم اما بر بازی مسلط بودیم، بیشتر از 70 درصد مالکیت توپ  را داشتیم. برابر تیمی که با سیستم 1-4-5 بازی می‌کند، فضا پیدا نمی‌شود و وقتی فضا به دست آوردیم از آن استفاده کردیم. این واکنش‌ها را درک می‌کنم اما به‌عنوان یک گروه باید تمرکز خود را حفظ کنیم. بازی دوشنبه کاملا متفاوت خواهد بود.»

انگلیس با این پیروزی با 17 امتیاز در صدر جدول گروه F ماند با دو امتیاز اختلاف نسبت به اسلواکی که با تک گل آدام نمچ اسلوونی را برد. انگلیس دوشنبه در ویمبلی میزبان اسلواکی است.

او ادامه داد: «من واقعا از کار بازیکنانم راضی‌ام. آنها حواس خود را جمع کردند، آرام بودند، از راه دور شوت نزدند تا فشار از روی آنها برداشته شود. وقتی با برنامه تلاش کنی به هدف می‌رسی. یکی از اهداف مالکیت توپ خسته کردن حریف است و بعد گل هم به دست می‌آید.»

بخشی از مشکلاتی که در این بازی برای انگلیس به وجود آمد به نحوی که در تمام نیمه اول فقط دو شوت به سمت دروازه میزبان داشت، به دلیل نگرش کاملا محتاطانه ساوت‌گیت بود. او دو هافبک دفاعی را در ترکیب تیمش قرار داد تا از دروازه مراقبت کند اما اینکه قرار است در برابر چه مراقب باشند، فقط خود او می‌داند. تمام حملات تیم میزبان به چند شوت از راه دور محدود شد و جو هارت در تمام بازی یک سیو هم نداشت. معلوم نیست برای چه غیر از دروازه‌بان، شش بازیکن با گرایش دفاعی در ترکیب انگلیس وجود داشت.

دیگر مدعی این گروه اسلواکی است که می‌توانست گل‌های بیشتری به اسلوونی بزند اما واکنش‌های فوق‌العاده یان اوبلاک دروازه‌بان اتلتیکومادرید بخصوص مقابل ضربات مارک هامشیک و روبرت ماک مانع شد. در نهایت سیستم شجاعانه 3-3-4 این تیم که باعث شد در جام جهانی 2010 آفریقای جنوبی تا یک‌هشتم‌نهایی پیش بروند، در دقیقه 81 ثمر داد و آدام نمچ گل پیروزی را زد. این چهارمین گل ملی او در همین تعداد بازی بود.

تیم اول گروه‌های 9 گانه اروپا به طور مستقیم به جام جهانی می‌روند و بدترین تیم دوم حذف می‌شود، هشت تیم دیگر هم در پلی‌آف با یکدیگر روبه‌رو می‌شوند تا چهار سهمیه دیگر این قاره مشخص شود. 

captcha
پربازدید ترین ها
بیشتر
تازه ها
بیشتر