لژیونرها / شناسه خبر: 75903 / تاریخ انتشار : 1396/6/11 04:25
|
ارتباط مستقیم نیمکت‌نشینی با قعرنشینی

در تیم ملی خبری از استقلال نیست

بازیکنان استقلال اگر سودای جام جهانی در سر دارند و می‌خواهند مسافر روسیه باشند باید برای ارتقای شرایط استقلال تلاش کنند.

ایران ورزشی آنلاین / وقتی اسامی تیم ملی اعلام شد این بار سهم استقلال، سه بازیکن بود. البته از بین این بازیکنان هیچ کدام مصدوم نبودند و هر سه نفر بدون مشکل در شرایط بازی قرار داشتند. نکته اینجا بود که خیلی از قدیمی‌ترهای استقلال از جمله نامجو مطلق معتقد بودند در شرایطی که استقلال اینقدر افت کرده و قعرنشین است نباید نماینده‌ای در بین ملی‌پوشان داشته باشد اما کی‌روش این بار سنت شکنی کرد و دو چهره جدید را به تیم ملی دعوت کرد.

منهای وریا غفوری که در اردوهای قبلی حضور داشت، این بار امید نورافکن و روزبه چشمی جزو فهرست سرمربی تیم ملی قرار گرفتند. در شرایطی که کی‌روش تصمیم گرفته از چهره‌های تکراری صرفنظر کرده و چهره‌های جدیدی را به تیم ملی دعوت کند، تصور می‌شد این بار از امید نورافکن جوان در بازی با کره استفاده کند اما اینطور نشد.
وریا غفوری هم که بارها در ترکیب اصلی قرار داشت این بار جزو یازده مرد میانه زمین نبود. تنها بازیکنی که از استقلال فرصت 15 دقیقه‌ای داشت، روزبه چشمی بود. هافبک دفاعی استقلال در 15 دقیقه پایانی برای کنترل بازی و کاهش فشار از روی تیم به زمین آمد. چشمی یک توپگیری داشت و 2 بار ضربات کره ای‌ها را دفع کرد و همین تعداد خطا کرد. او 2 پاس داد که هر دوی آنها صحیح بود اما مهم‌تر از همه اینکه چشمی پس از مدت‌ها در آوردگاهی بزرگ به میدان رفت و این موضوع، انگیزه‌اش را برای حضور در جام جهانی افزایش خواهد داد بخصوص که در این پست احتمال جابه‌جایی‌های بزرگ هست.
این تصمیم کی‌روش می‌تواند یک پیام بزرگ داشته باشد. به طور حتم موقعیت استقلال در جدول بی تاثیر در انتخاب‌های آقای مربی نبوده است. با اینکه خیلی‌ها معتقد بودند استقلال با شرایطی که دارد و بازی‌هایی که انجام داده نباید اصلا نماینده‌ای در بین ملی‌پوشان داشته باشد اما سرمربی تیم ملی سه نماینده از این تیم دعوت کرد که سهم این بازیکنان فقط 15 دقیقه برای روزبه چشمی بود.
بازیکنان استقلال اگر سودای جام جهانی در سر دارند و می‌خواهند مسافر روسیه باشند باید برای ارتقای شرایط استقلال تلاش کنند. موقعیت تیم باشگاهی بازیکن، بی‌تاثیر در انتخاب او برای اردوی تیم ملی و سفر به روسیه نیست.

 

 

captcha
تازه ها
بیشتر