یادداشت / شناسه خبر: 75899 / تاریخ انتشار : 1396/6/11 01:43
|

نقاط تاریک یک تیم درخشان

آرمن ساروخانیان / دژاگه، حسینی، منتظری و شجاعی در حال حاضر باتجربه‌های تیم ملی هستند، ولی با سیر تغییرات سریع تیم ممکن است تعدادی از آنها مسافر روسیه نباشند.

ایران ورزشی آنلاین / آرمن ساروخانیان / روند شکست‌ناپذیری و گل نخوردن تیم ملی در سئول هم پابرجا ماند. نه غیبت چند بازیکن اصلی، نه 10 نفره شدن تیم ملی و نه انگیزه عجیب و غریب کره، هیچکدام نتوانست دفاع فوق‌العاده تیم کی‌روش را باز کند. بی‌تردید این بهترین و مقتدرانه‌ترین صعود تاریخ تیم ملی به جام جهانی است. ما دو بازی مانده به پایان صعود کردیم و با 12 بازی بدون گل خورده (1108 دقیقه) به یک رکورد جهانی رسیده‌ایم.

با این حال در بازی سئول نکاتی به چشم آمد که در میادین سخت‌تر مثل جام جهانی می‌تواند تیم ملی را به دردسر بیندازد. مهم‌ترین نگرانی حال حاضر وضعیت برخی از بازیکنان اصلی تیم در باشگاه است. اشکان دژاگه، کاپیتان تیم ملی ماه‌هاست که یک بازی باشگاهی کامل نداشته و برای فصل جدید هم هنوز تیمی ندارد. او در هفته‌های گذشته فقط انفرادی تمرین کرده و این برای حفظ کیفیت فنی یک بازیکن فوتبال کافی نیست. علی کریمی، دیگر هافبک تیم ملی هم هنوز تیمی ندارد، هرچند وضعیت او به اندازه دژاگه مبهم نیست و با منتفی شدن حضورش در فوتبال اروپا احتمالا به سپاهان برمی‌گردد. سعید عزت‌اللهی هم هرچند به لیگ روسیه رفته، ولی دقایق خیلی کمی برای تیمش بازی کرده و دور بودن از شرایط مسابقه روی کیفیت بازی‌اش تاثیر می‌گذارد. او در بازی با کره جنوبی نمایش پراشتباهی داشت و باید امیدوار باشیم با انتقال قرضی به آمکار بتواند بیش از قبل بازی کند تا با آمادگی بالاتری به تیم ملی برگردد.
مشکل دیگر تیم کی‌روش در حال حاضر نداشتن لیدر است. جوانگرایی مربی پرتغالی در تیم ملی اتفاق خیلی خوبی است، ولی در شرایط سخت و حساس هر تیمی به بازیکنان باتجربه نیاز دارد. در جام جهانی برزیل بازیکنان باتجربه تیم ملی نقش پررنگی داشتند و در روسیه هم قطعا به چنین بازیکنانی برای هدایت تیم درون زمین احتیاج داریم. دژاگه، حسینی، منتظری و شجاعی در حال حاضر باتجربه‌های تیم ملی هستند، ولی با سیر تغییرات سریع تیم ممکن است تعدادی از آنها مسافر روسیه نباشند.
برای بالا رفتن بخت موفقیت در روسیه، تمام این نکات جزیی موثر خواهد بود و کی‌روش در زمان باقی‌مانده باید تیمی آماده از نظر بدنی و تاکتیکی و با وزن تجربی مناسب آماده کند.

 

captcha
تازه ها
بیشتر