ورزش جهان / شناسه خبر: 75895 / تاریخ انتشار : 1396/6/10 18:05
|

آسنسیو، ستاره حال و آینده اسپانیا

مهاجم جوان رئال مادرید در شروع فصل آمادگی فوق العاده ای دارد و انتظار می رود در بازی مقابل ایتالیا در ترکیب اصلی اسپانیا باشد.

ایران ورزشی آنلاین / اسپانیا امیدوار است ستاره آینده خود را پیدا کرده باشد؛ مارکو آسنسیو پدیده 21 ساله فوتبال اسپانیا که بهترین گلزن حال حاضر رئال مادرید محسوب می‌شود. اسپانیا در پیدا کردن ستاره‌های جوان با  استانداردهای فوق‌العاده نسل طلایی این کشور که در سال‌های 2012-2008 سه جام معتبر گرفتند با مشکل مواجه بوده. خولن لوپتگی بعد از حذف اسپانیا به دست ایتالیا در یک‌هشتم‌نهایی یورو 2016 جانشین ویسنته دل بوسکه شد و با وجود بازیکنان درخشانی مثل ایسکو و سائول نیگس همچنان به آندرس اینیستای 33 ساله و داوید سیلوای 31 ساله اتکا دارد.

آسنسیو می‌تواند این نگرش را تغییر دهد. رسانه‌های اسپانیایی این چند روز گزارش دادند لوپتگی با آسنسیو در پست 9 کاذب یعنی بازیسازی که در جای مهاجم سنتی بازی می‌کند، تمرین کرده یعنی همان کاری که دل بوسکه با فابرگاس کرد و در فینال یورو 2012 و برد 4 بر صفر مقابل ایتالیا همه را شگفت‌زده کرد.

پدیده نوظهور فوتبال اسپانیا این فرصت را دارد که در کنار داوید ویا بازی کند که بعد از 3 سال به تیم ملی برگشته. بهترین گلزن تاریخ اسپانیا درباره هم‌تیمی‌ جوان خود می‌گوید: «آسنسیو برای قرار گرفتن در ترکیب اصلی زیادی خوب بوده و ما می‌توانیم سال‌ها از بازی او لذت ببریم.»

آسنسیو در مایورکا رشد کرد و مورد توجه بارسلونا بود تا اینکه در سال 2015 رئال او را قاپید اما هیچ کس فکر نمی‌کرد این پسر 4 میلیون یورویی یک روز جای گرت بیل در ترکیب اصلی را تنگ کند. سرعت و قدرت شوتزنی فوق‌العاده او از راه دور زین‌الدین زیدان را مجاب کرد که مثلث بیل، کریستیانو رونالدو و کریم بنزما را تغییر دهد.

او در برد 4 بر یک برابر یوونتوس در فینال لیگ قهرمانان و دو پیروزی برابر بارسلونا در سوپرجام اسپانیا گل زد  و با دو گل خود در بازی یکشنبه گذشته برابر والنسیا مانع از شکست تیمش شد؛ تشویق او و هوکردن بیل گویای خواسته آشکار هواداران مادریدی بود.

آسنسیو در سه بازی قبلی برای اسپانیا گل نزده، او یک بار در ترکیب اصلی بوده که در اردیبهشت سال گذشته در بازی دوستانه برابر بوسنی و هرزگووین بود.

کار او در بازی امشب برابر خط دفاعی فوق‌العاده ایتالیا که شامل جان‌لوییجی بوفون، لئوناردو بونوچی و جورجو کیه‌لینی می‌شود، هرگز آسان نخواهد بود اما لوپتگی به او روحیه داده: «در بازی‌های دیگر هم بازیکنان جوانی بودند که آمدند و اثرگذار بودند. انتظارات زیاد نباید او را از استعدادهای طبیعی‌اش دور کند، باید همه را کنار بزند.»

آسوشیتدپرس

captcha
تازه ها
بیشتر