ورزش جهان / شناسه خبر: 75892 / تاریخ انتشار : 1396/6/10 17:40
|

دو خرید معمولی برای کونته

چلسی نتوانست چمبرلن، بارکلی و یورنته را بخرد و در روز آخر تنها توانست زاپاکوستا و درینک واتر را بگیرد.

ایران ورزشی آنلاین / چلسی، مدافع عنوان قهرمانی لیگ انگلیس در بازار نقل و انتقالات به مشکل برخورد و چندین بازیکن حاضر نشدند به این باشگاه بپیوندند. چلسی در آخرین روز انتقالات، تنها موفق شد داویده زاپاکوستا، مدافع تورینو را با قیمت 23 میلیون پوند و دنی درینک‌واتر را از لستر با قیمت حدود 35 میلیون پوند بخرد.

الکس اکسلاید چمبرلن، راس بارکلی و فرناندو یورنته، سه هدف بزرگ چلسی به این تیم نپیوستند. مقدمات انتقال اکسلاید چمبرلن به چلسی فراهم شده بود اما این بازیکن در نهایت سر از لیورپول درآورد.

از سوی دیگر، راس بارکلی که در راه چلسی بود، در آخرین لحظات نظرش عوض شد. فرهاد مشیری، مالک اورتون گفته که باشگاهش با چلسی بر سر مبلغ 35 میلیون پوند به توافق رسیده و پیشنهاد چلسی را پذیرفته بود. با این حال او تصمیم گرفت فعلا در اورتون بماند و در ژانویه گزینه‌هایش را بررسی کند.

مشیری گفت: «دو باشگاه بر سر انتقال 35 میلیون پوندی او به توافق رسیدند و به نظرم چلسی بر سر قرارداد شخصی با او هم به توافق رسیده بود. پس از آزمایش پزشکی، از پل مارتین، ایجنت راس بارکلی شنیدیم که او نظرش را عوض کرده و می‌خواهد در ژانویه به آینده‌اش بپردازد. این جدیدترین خبر است. او در حال حاضر مصدوم است و به نظرم فعلا با ما می‌ماند چون قرارداد دارد. غافلگیری بزرگی بود اما فوتبال همین است.»

فرناندو یورنته هم مدت‌ها بود به‌عنوان گزینه‌ای برای مهاجم ذخیره زیر نظر کونته بود اما در نهایت به تاتنهام رفت.

از سوی دیگر دنی درینک‌واتر از لسترسیتی به چلسی پیوست و قراردادی پنج‌ساله امضا کرد. این بازیکن 27 ساله در کنار انگولو کانته، هم‌بازی سابقش در لسترسیتی در خط میانی قرار می‌گیرد. درینک‌واتر در این فصل برای لستر بازی نکرده، چون از ناحیه عضله ران مصدوم است اما ممکن است هفته آینده در خانه لستر برای تیم جدیدش به میدان برود.

لستر اعلام کرده که این بازیکن گران‌ترین فروش تاریخ باشگاه شد و به این ترتیب تخمین زده می‌شود که مبلغ انتقال او حدود 35 میلیون پوند باشد. درینک‌واتر گفته است: «خوشحالم که بازیکن چلسی‌ام و بی‌صبرانه منتظر شروع‌ هستم. مسیری طولانی را پیموده‌ام تا به اینجا برسم اما خیلی خوشحالم و دوست دارم به باشگاه کمک کنم قهرمانی‌های بیشتری به دست بیاورد.»

خرید دیگر چلسی، زاپاکوستا 25 ساله بود که قراردادی چهارساله امضا کرد. او هم گفت: «برای من رویایی است که به چلسی بروم و در لیگ برتر بازی کنم. بسیار ذوق‌زده‌ام که می‌خواهم کار با تیم را شروع کنم. امیدوارم که کیفیت خود را به مربی، هم‌تیمی‌ها و طرفداران نشان دهم.»

زاپاکوستا در دوران آنتونیو کونته در ایتالیا برای اولین بار به تیم ملی دعوت شد. او رقیب ویکتور موزس در پست بال راست خواهد بود. همچنین کندی، بازیکن جوان برزیلی چلسی که قرار بود به‌صورت قرضی به نیوکاسل برود، حالا در چلسی می‌ماند و رقیب مارکوس آلونسو در سمت چپ میدان در سیستم 3-4-3 کونته می‌شود.

از سوی دیگر، لوییک رمی پس از فسخ قراردادش با چلسی با قراردادی دوساله به لاس‌پالماس پیوست. او پیش‌تر به کریستال پالاس قرض داده شده بود و در تابستان هم به دنبال باشگاه جدیدی می‌گشت.

مقامات چلسی تصمیم گرفتند قرارداد او را فسخ کنند تا این بازیکن 30 ساله بتواند آزادانه راهی لاس‌پالماس شود. 

captcha
تازه ها
بیشتر