ورزش جهان / شناسه خبر: 75891 / تاریخ انتشار : 1396/6/10 02:44
|

فرانسه با قربانی کردن هلند صدرنشین شد

گریزمان گل اول را زد و در تمام حملات فرانسه موثر بود. خط دفاع هلند هیچوقت نتوانست مهاجم آماده فرانسه را مهار کند.

ایران ورزشی آنلاین / در حساس‌ترین بازی پنجشنبه شب مقدماتی جام جهانی در اروپا فرانسه موفق شد هلند را با 4 گل شکست دهد و به صدر جدول گروه A برگردد. میزبان در استاد دو فرانس شروع خیلی خوبی داشت و نیمه اول را با گل گریزمان به پایان برد.

فرانسه در نیمه دوم برای زدن گل‌های بعدی تلاش می‌کرد و اخراج استروتمن، هافبک هلند کار این تیم را آسانتر کرد. توما لمار که بحث انتقالش به تیم‌های بزرگ اروپایی در روزهای اخیر خیلی شنیده شد، در دقیقه 73 با زدن گل دوم خیال دشان را بابت پیروزی راحت کرد.

در دقیقه 88 او کار آسانتری داشت و پاس گریزمان را مقابل دروازه خالی به گل سوم تبدیل کرد. دو دقیقه بعد نوبت امباپه بود که در روز انتقالش به پاری سن ژرمن اولین گل ملی‌اش را روی یک حرکت دیدنی بزند. او در دقیقه 75 جانشین ژیرو شده بود که نتوانست به روند گلزنی‌اش برای فرانسه ادامه دهد.

در بازی همزمان سوئد در خانه بلغارستان 2-3 شکست خورد تا صدر جدول را به فرانسه واگذار کند. در فاصله سه بازی تا پایان مسابقات این گروه فرانسه با 16 امتیاز صدرنشین است و سوئد با 3 امتیاز کمتر در رده دوم قرار دارد. بلغارستان و هلند هم با 12 و 10 امتیاز هنوز به صعود امیدوارند. تیم اول هر گروه مستقیما به روسیه می‌رود و تیم دوم باید بختش را در پلی آف امتحان کند.

دشان بعد از برد پرگل تیمش کاملا راضی بود و گفت: «این یک بازی کامل از سوی ما بود، هرچند نزدیک بود بر خلاف جریان بازی غافلگیر شویم و ضربه سر روبن به گل تساوی تبدیل شود. هرچند آنها در نیمه دوم ده نفره شدند، ولی ما با توپ خیلی خوب و هماهنگ بودیم. این یک بازی کاملا مثبت از سوی ما بود. 9 امتیاز دیگر برای ما باقی مانده. از این بعد می‌توانیم فقط روی نتایج خودمان تمرکز کنیم. شکست سوئد اتفاق بدی برای ما نبود.»

دیک ادووکات، سرمربی هلند که قبل از بازی به قدرت تیم فرانسه اشاره کرده بود، بعد از بازی هم این موضوع را تکرار کرد و گفت: «مقابل تیم خیلی قوی فرانسه هیچ شانسی نداشتیم. شاید در نیمه اول توانستیم مقاومت کنیم، ولی در مجموع خوب نبودیم و فرانسه کاملا شایسته پیروزی بود. فرانسه بازیکنان خیلی خوبی دارد و ما نتوانستیم با آنها مقابله کنیم.»

او درباره بخت صعود تیمش اضافه کرد: «هنوز سرنوشت صعود دست خودمان است. اگر هر سه بازی‌مان را ببریم، می‌توانیم به عنوان تیم دوم به پلی آف برسیم.»

 

captcha
تازه ها
بیشتر