ورزش بین‌الملل / شناسه خبر: 75882 / تاریخ انتشار : 1396/6/9 00:08
|

راموس: طرفداران به پیکه احترام بگذارند / شاید توپ طلا را بردم

در آستانه بازی حساس اسپانیا مقابل ایتالیا، سرخیو راموس در مصاحبه ای به اوضاع تیم ملی اسپانیا و رئال مادرید پرداخته است.

پیکه بارها از سوی هواداران تیم ملی اسپانیا هو شده است. اکنون هم بازی با ایتالیا در پیش است. چقدر احتمال می‌دهی که تماشاگران از او استقبال خصمانه‌ای کنند؟ 

باید به پیکه یا هر بازیکن دیگری احترام گذاشت. من از طرفداران می‌خواهم که از ما حمایت کنند. بازی دشوار و سختی است. می‌خواهیم عالی کار کنیم و بازی خوبی داشته باشیم.

داوید ویا از سوی جولن لوپتگی به تیم ملی اسپانیا دعوت شده. انتظارش را داشتی؟

به نظرم این دعوت باعث شگفتی همه ما شد اما استقبال خوبی از آن شد. او هنوز روحیه جوانی دارد و همیشه می‌خواهد گل بزند.

زین‌الدین زیدان در رئال مادرید عملکردی عالی داشته است. نظرت درباره او چیست؟

مربی ما دارد رکوردهای دیگر مربیان باشگاه را می‌شکند و توانسته آن استعدادی را در مربیگری نشان دهد که به‌عنوان بازیکن داشت. او با سخت‌کوشی و فروتنی توانسته جو رختکن را به سود خود کند. ما بسیار نسبت به او احساس نزدیکی می‌کنیم.

تصور می‌کنی روزی برنده توپ طلا شوی؟

در سال‌های اخیر، توپ طلا مساله‌ای شخصی بین مسی و کریستیانو رونالدو بوده است اما مثلا به فابیو کاناوارو نگاه کنید. او این جایزه را برده، پس من این موضوع را دست کم نمی‌گیرم. اگر در نهایت برنده‌اش شدم، لحظه‌ای تاریخی رقم می‌خورد.

رئال مادرید در پیروزی‌هایش استمرار دارد. رمز موفقیت این تیم در چیست که مرتبا پیروز و قهرمان می‌شود؟

ما باید بردها و قهرمانی‌هایی که در گذشته به دست آورده‌ایم را فراموش کنیم. به نظرم این کلید موفقیت است. چه خوب باشد و چه بد، فوتبال هرگز به شما فرصت لذت بردن از دستاوردها را نمی‌دهد. سه بار فتح لیگ قهرمانان در چهار سال گذشته فوق‌العاده است اما اکنون زمان آن است که این قهرمانی‌ها را به کناری بگذاریم. یک روز، وقتی که دوران فوتبالم تمام شد، فرصت بسیاری خواهم داشت که به عقب نگاه کرده و به این قهرمانی‌ها فکر کنم.

تو در بازی‌های تیم‌هایت گل‌های بسیاری زده‌ای که به‌عنوان یک مدافع آمار قابل توجهی است. چگونه در گلزنی تا این حد خوب عمل می‌کنی؟

وقتی در شهر زادگاهم بودم، در یک میدان فوتبال بازی می‌کردیم و من همیشه پست مهاجم را داشتم. گل‌های زیادی هم می‌زدم. هر بار که گل‌ می‌زدم دیوانه‌وار خوشحالی می‌کردم، مانند شادی پس از گل کریستیانو.

نقش تو در حملات رئال مادرید چیست؟

حالا، زمانی که به حمله اضافه می‌شوم، احساس راحتی دارم چون از همه تجربیاتی که از کودکی کسب کرده‌ام استفاده می‌کنم. با وجود آنکه شرایط بازی در حال حاضر بی‌نهایت سخت‌تر از آن دوران است، تجربیات پیشین من اجازه می‌دهد نسبت به دیگر مدافعانی که به پیش می‌تازند متفاوت عمل کنم.

بهترین فصل دوران بازی‌ات کدام بوده؟

همین فصلی که گذشت یکی از بهترین فصل‌های دوران بازی من بود، اگر بهترین نبوده باشد. بی‌تردید از نظر سطح عملکرد، یکی از باثبات‌ترین فصل‌هایم را گذراندم. تجربه چیزی است که در جوانی ندارید اما اشتیاق به پیروزی من همانی است که از زمان آغاز دوران فوتبالم داشته‌ام. این نکته کلیدی برای ماندن در اوج بازی‌تان است. از همان سالی که لادسیما را فتح کردیم، من هر سال گفته‌ام: «امسال بهترین سال من است» ولی فصل بعد که از راه رسیده بهتر شده‌ام و از خودم عبور کرده‌ام. مهم‌ترین نکته این است که به یاد داشته باشید هر چیزی ممکن است و باید با بوم نقاشی سفید، هر فصل را شروع کنید.»

 

لینک کوتاه خبر
http://www.iran-varzeshi.com/75882
captcha
تازه ها
بیشتر