ورزش جهان / شناسه خبر: 75881 / تاریخ انتشار : 1396/6/8 23:57
|

ونتورا: برای بازی با اسپانیا هیجان‌زده‌ام

تیم ملی ایتالیا در خانه اسپانیا بازی خیلی سختی دارد، با این حال سرمربی این تیم نسبت به موفقیت تیمش امیدوار است.

ایران ورزشی آنلاین / جامپیرو ونتورا مربی تیم ملی ایتالیا درباره بازی شنبه در اسپانیا در مقدماتی جام جهانی 2018 هیجان زده است و می‌گوید اگر تیمش برنده شود موفقیت بزرگی به دست آورده. ایتالیا از سال 1949 در اسپانیا به پیروزی نرسیده اما اینها مربی ایتالیا را نگران نمی‌کند.

ونتورا گفت: «ما تلاش می‌کنیم بازی را ببریم. وقتی آخرین بار 70 سال پیش در اسپانیا پیروز شده‌ایم معنی‌اش این است که مشکل داریم اما برای این بازی خواب و خوراکم را از دست نمی‌دهم، من هیجان زده ام. دوست دارم مربی اینجور بازی‌ها باشم، به من هیجان و انگیزه می‌دهد. اگر این بازی را ببریم موفقیت بزرگی به دست آورده‌ایم اما شرایط بازیکنان و فصل نقل و انتقالات روی کار ما تاثیر می‌گذارد. به هر حال، تازه ابتدای فصل است و کار ما سخت‌تر است. در بازی‌های بعدی که در اکتبر و نوامبر برگزار می‌شود، اختیارات بیشتری داریم.»

او درباره فصل نقل و انتقالات هم گفت: «فصل نقل و انتقالات هنوز باز است اما حداقل 24 ساعت قبل از شروع فصل فوتبال باید بسته شود. تیم‌های ملی تاوانش را می‌دهند. چندین بازیکن هستند که در میانه مذاکرات برای انتقال به تیم دیگری هستند و برای همین بازی نمی‌کنند. چند نفر دیگر تیمشان را عوض کرده‌ و فقط چند دقیقه برای تیم جدید بازی کرده‌اند. خیلی بهتر است بازیکنانی که برای تیم ملی انتخاب می‌کنم کامل برای تیم باشگاهی شان بازی کنند اما کاری از دست ما بر نمی‌آید. وضعیت امثال لئوناردو اسپیناتزولا، فدریکو برناردسکی، لورنزو پلگرینی و آندره‌آ بارتزالی چنین است.» 

بارتزالی 16 دقیقه برای یوونتوس بازی کرده و پلگرینی بعد از آنکه از ساسولو به رم آمده تنها حضوری کوتاه مدت به‌عنوان بازیکن جانشین داشته.  ونتورا به سیستم بازی تیمش اشاره کرد: «ما این توانایی را داریم که در جریان بازی سیستم خود را عوض کنیم، ممکن است با سه یا چهار دفاع بازی کنیم. همه باید خود را درگیر کنند و آمادگی لازم برای تغییرات را داشته باشند. بلوتی و ایموبیله در مثلث هجومی با سختی مواجه می‌شوند. وراتی بیش از هر کس دیگری در تیم من بازی کرده، او آماده و باانگیزه است. در پاری‌سن‌ژرمن بازیسازی می‌کند، گاهی هم هافبک میانی است و نقش شماره 10 را ایفا می‌کند. او می‌تواند همه جای خط میانی بازی کند.»

اسپانیا و ایتالیا با 16 امتیاز در صدر گروه G قرار دارند هر چند اسپانیا تفاضل گل بهتری دارد. تنها تیم اول گروه به صورت مستقیم به جام جهانی روسیه می‌رود.

 

captcha
تازه ها
بیشتر