ورزش بین‌الملل / شناسه خبر: 75861 / تاریخ انتشار : 1396/6/7 15:19
|
مقدماتی جام جهانی در آسیا

امارات – عربستان؛ رحمی در کار نیست!

امارات برای زنده نگه داشتن بخت صعود امشب باید حتما عربستان را شکست دهد. عمر عبدالرحمان، ستاره امارات ممکن است به این بازی حساس نرسد.

ایران ورزشی آنلاین / صعود امارات به جام جهانی به یک ماموریت غیرممکن می‌ماند، با این حال آنها مصممند تا زمانی که امیدی هست تلاش کنند و انتظار می‌رود امشب در میزبانی از تیم آماده عربستان خودشان را به آب و آتش بزنند.

گل مساوی لحظات آخر علی مبخوط در بانکوک مقابل تایلند امید صعود امارات را حداقل از نظر ریاضی زنده نگه داشت. امارات که با شش امتیاز فاصله نسبت به عربستان و استرالیا در رده چهارم گروه B مقدماتی آسیاست، برای صعود باید عربستان و عراق را در دو بازی باقی‌مانده ببرد و امیدوار باشد نتایج سایر بازی‌ها به نفعش رقم بخورد.

کار امارات اما با مصدومیت عمر عبدالرحمان، ستاره‌اش سخت‌تر شده. کمر هافبک العین گرفته و او امشب احتمالا نمی‌تواند مقابل عربستان بازی کندو اسماعیل احمد دیگر بازیکن مصدوم امارات است.

ادگاردو بائوسا، سرمربی آرژانتینی امارات گفت: « آموری (لقب عمر) تنها در صورتی بازی می‌کند که صد درصد آماده باشد. ما برای این بازی سرنوشت‌ساز به بازیکنان کاملا آماده نیاز داریم. به دنبال تمام امتیازات باقی‌مانده هستیم و هدف ما بردن این بازی است.»

بائوسا معتقد است که بازیکنان عربستانی در شرایط مسابقه هستند و این کار او را دشوارتر می‌کند؛ «مشکل ما این است که بازیکنان ما هیچ مسابقه رسمی برگزار نکردند، در حالی که بازیکنان عربستان در لیگ به میدان می‌روند. تنها بازیکنان العین به خاطر حضور در لیگ قهرمانان در شرایط مسابقه هستند. ولی مطمئن باشید ما با تمام وجود تلاش می‌کنیم تا نتیجه مثبتی بگیریم.»

عربستان با وجود شکست اخیرش در استرالیا با یک امتیاز کمتر از ژاپن در رده دوم گروه است و شرایط خوبی برای صعود دارد. پیروزی در بازی امشب مقابل امارات این تیم را در آستانه اولین صعود به جام جهانی بعد از سال 2006 قرار می‌دهد. آنها هفته آینده در آخرین بازی‌شان میزبان ژاپن در جده هستند.

برت فان‌‌ماوریک، سرمربی عربستان درباره بازی امشب گفت: «مقابل امارات بازی سختی داریم، چون آنها هنوز شانس صعود دارند و تلاش می‌کنند آن را زنده نگه دارند. آنها در شروع بازی پرشور و تهاجمی خواهند بود و ما برای چنین سناریویی آماده هستیم.»

سرمربی هلندی اضافه کرد: «بیشتر از قبل روی نقاط قوت و ضعف حریف تمرکز داریم و سعی می‌کنیم بازی به بازی بهتر شویم. مشکلی با فشار و حساسیت این بازی نداریم. اگر می‌خواهید در بالاترین سطح بازی کنید، باید با این فشار کنار بیایید. اول باید این بازی را ببریم و بعد به فکر بازی با ژاپن باشیم.»

در دیگر بازی حساس این گروه، پنجشنبه ژاپن میزبان استرالیاست.

لینک کوتاه خبر
http://www.iran-varzeshi.com/75861
captcha
تازه ها
بیشتر