ورزش بین‌الملل / شناسه خبر: 75854 / تاریخ انتشار : 1396/6/6 19:23
|

دمبله: جانشین نیمار نیستم، برای یادگیری به بارسا آمده‌ام

مهاجم فرانسوی سرانجام امروز با بارسا امضا کرد، به هواداران معرفی شد و در اولین کنفرانس مطبوعاتی اش شرکت کرد.

ایران ورزشی آنلاین / عثمان دمبله بعد از ظهر امروز بعد از معاینات پزشکی در بارسلونا قراردادش با این باشگاه را هم امضا کرد. بعد از آن نوبت معارفه مهاجم جوان فرانسوی به هواداران و کنفرانس مطبوعاتی‌اش بود.

او در شروع حرف‌هایش گفت: «هدف من این است که از مسی و سوارز چیزهای زیادی یاد بگیرم و بیشترین جام ممکن را ببرم.»

این مهاجم 20 ساله اضافه کرد که از کودکی رویای بازی در بارسا را داشته: «وقتی هشت ساله بودم بازی‌های بارسا و قهرمانی‌های این تیم را تماشا می‌کردم.»

دمبله با این انتقال به دومین بازیکن گرانقیمت تاریخ بعد از نیمار تبدیل شد، ولی گفت که از این بابت هیچ فشاری احساس نمی‌کند: «هیچ فشاری احساس نمی‌کنم. بازار نقل و انتقالات کمی دیوانه شده، ولی من روی کارم در زمین تمرکز می‌کنم و توجهی به این مسائل ندارم.»

او درباره حس جانشینی نیمار در خط حمله بارسا هم گفت: «این فشار مضاعفی برایم نیست. او بازیکن فوق‌العاده‌ای است، ولی من جوانم. من تنها دومین فصل فوتبال حرفه‌‌ای‌ام را سپری کردم و تلاش می‌کنم پیشرفت کنم. بارسا در این پست نیاز به بازیکن داشت و سراغ من آمد. ولی من برای یادگیری آمده‌ام.»

دمبله درباره بازی کنار مسی هم گفت: «این یک افتخار و مایه لذت است که در تیمی کنار مسی بازی کنم. می‌خواهم با تماشای بازی مسی از او یاد بگیرم. او بهترین بازیکن فعلی جهان و بهترین تاریخ است. می‌خواهم از رفتار او درون و بیرون زمین الگو بگیرم.»

مهاجم فرانسوی اضافه کرد که قبل از انتقال به بارسا با والورده صحبت کرده و این مربی ایده‌های مشخصی از بازی دارد. دمبله همچنین گفت: «هنوز باور نمی‌کنم که اینجا هستم، تا وقتی که کنار تیم تمرین و بازی کنم. بازیکنان و نوکمپ فوق‌العاده هستند.»

او در دورتموند و تیم ملی فرانسه بیشتر به عنوان گوش راست بازی کرده، ولی ممکن است در بارسا در گوش چپ بازی کند. دمبله گفت که برایش فرقی ندارد در کدام سمت خط حمله باشد: «من بازی در هر دو سمت خط حمله را دوست دارد. از این نظر هیچ مشکلی وجود ندارد.»

او همچنین اشاره کرد که با اوم‌تیتی، مدافع فرانسوی بارسا خیلی صمیمی است و در روزهای گذشته در خانه او اقامت داشته: «ما دوستان خوبی هستیم و همیشه به همدیگر پیامک می‌زنیم. او کمک خواهد کرد که من زودتر با شرایط تیم آشنا شوم.»

 

لینک کوتاه خبر
http://www.iran-varzeshi.com/75854
captcha
تازه ها
بیشتر