ورزش بین‌الملل / شناسه خبر: 75844 / تاریخ انتشار : 1396/6/6 17:15
|

یادداشتی درباره پدیده رئال / آسنسیو، بهترین جانشین رونالدو

در شبی که بیل و بنزما نتوانستند کاری کنند و از سوی هواداران هو شدند، این بازیکن جوان نشان داد بهترین جانشین ممکن برای رونالدو در حال حاضر و شاید آینده است.

ایران ورزشی آنلاین / بن هیوارد / از ابتدا هم تصور می‌شد بازی با والنسیا برای رئال مادرید پوست موز باشد. در حالی که کریستیانو رونالدو همچنان محروم است و سرخیو راموس هم به دلیل اخراج در دیدار قبلی نمی‌توانست بازی نمی‌کند، رئال بازیکنانی کلیدی در هر دو سر زمین نداشت. انتظار می‌رفت رافائل واران جای راموس را پر کند اما او هم مصدوم بود و به این خاطر که خسوس وایخو هم هنوز آماده نشده، زین‌الدین زیدان مجبور شد از کاسمیرو در قلب دفاع استفاده کند.

والنسیا که در چند فصل اخیر عملکرد خوبی نداشته معمولا موقع بازی با رئال فوق‌العاده می‌شود و در شش بازی اخیرش در برنابئو چهار مساوی به دست آورده. این تیم از تابستان که مارسلینو گارسیا تورال آمده پیشرفت زیادی داشته و آزمون سختی را فراروی رئال قرار داد.

اما در غیاب رونالدو، آسنسیو پا پیش گذاشت. هافبک سابق مایورکا نه تنها گل اول و آخر بازی را زد و رئال را از شکست نجات داد، بلکه در دفاع هم کمک می‌کرد.

رئال مادرید به اندازه بردن بیش از یک بازی در این دیدار فرصت به دست آورد اما ایسکو، گرت بیل و بخصوص کریم بنزما آن را هدر دادند تا از 22 موقعیت تنها 2 گل به دست آید.

قبل از بازی، جام قهرمانی لالیگا 98 روز بعد از کسب آن به رئال مادرید اهدا شد و رونالدو هم با بقیه جشن گرفت. او پنج‌شنبه در مراسم قرعه‌کشی لیگ قهرمانان جایزه بهترین بازیکن اروپا را گرفت و وقتی درباره ستاره‌های آینده از او سوال شد، گفت: «بازیکنانی با ظرفیت فوق‌العاده دیده‌ام، آسنسیو، امباپه، نیمار، دمبله، آزار، راشفورد و دیگران. در نسل بعد حداقل 10 بازیکن هستند که فوق‌العاده مستعدند.»

آسنسیو در بازی یکشنبه ثابت کرد یکی از آنها است و در شبی که بیل و بنزما نتوانستند کاری کنند و از سوی هواداران هو شدند، این بازیکن جوان نشان داد بهترین جانشین ممکن برای رونالدو در حال حاضر و شاید آینده است.

 

لینک کوتاه خبر
http://www.iran-varzeshi.com/75844
captcha
تازه ها
بیشتر