ورزش جهان / شناسه خبر: 75843 / تاریخ انتشار : 1396/6/6 17:09
|

واکنش زیدان به تساوی رئال: نمی‌توانم از بازیکنانم انتقاد کنم

بعد از تساوی رئال مقابل والنسیا هواداران تیم به انتقاد از بیل و بن زما پرداختند، ولی زیدان از دو مهاجم نامدار تیمش حمایت کرد.

ایران ورزشی آنلاین / رئال مادرید در اولین بازی خانگی فصل خود 2 بر 2 برابر والنسیا متوقف شد اما زین‌الدین زیدان از بازی تیمش رضایت داشت. البته قابل درک است که از دست دادن دو امتیاز را دوست نداشته باشد اما مربی فرانسوی به نکات مثبت بازی اشاره کرد: «نمی‌توانم از نتیجه خوشحال باشم چون ما یک بازی عالی انجام دادیم و لیاقت بیشتری داشتیم اما شما نمی‌توانید همیشه برنده باشید. واقعا به بازیکنانم افتخار می‌کنم و این اهمیت زیادی دارد. ما فقط در ضربه آخر خوب نبودیم. ما هفت یا هشت موقعیت مسلم گلزنی داشتیم که از دست دادیم بنابراین بردن این مسابقه سخت بود. باید همینطور ادامه دهیم و به بازی بعدی فکر کنیم.»

بازی بعدی مقابل لوانته خواهد بود که بعد از تعطیلات بازی‌های ملی برگزار می‌شود آن هم مقابل همین هواداران که از بازی تیم راضی نبودند.

از زیدان درباره هوکردن هواداران سوال شد اما برای او اهمیتی نداشت: «آنها به ما کمک زیادی می‌کنند و می‌توانند هر کاری می‌خواهند انجام دهند. اینکه کریم بنزما را هو کردند، اهمیتی ندارد.»

قبل از کنفرانس خبری از زیدان سوال شد چطور با بنزما که فرصت‌های گلزنی زیادی را از دست داد، برخورد می‌کند. زیدان جواب داد: «با لبخند» و ادامه داد: «به او می‌گویم به کار کردن ادامه بده. سخت‌ترین مساله این است که فرصت گلزنی داشته باشی. او گل نزد اما خیلی تلاش کرد و شما نمی‌توانید یک بازیکن را به خاطر اینکه فرصتی را خراب کرده، سرزنش کنید. باید صبور باشیم.»

مربی رئال درباره گرت بیل، بازیکن 28 ساله تیم ملی ولز که شایعاتی درباره رفتنش به منچستریونایتد مطرح است نیز گفت: «او بازیکنی کلیدی برای تیم ما است، گرت، گرت است. ما سخت کار می‌کنیم و به او اتکا داریم مثل بقیه بازیکنان. موقعیت گرت خوب است، او فرصت‌های خوب گلزنی به دست آورد اما گل نزد، باید روی این موضوع کار کنیم. من نمی‌توانم از بازیکنانم انتقاد کنم، برعکس از کارشان راضی ام.»

وقتی از او درباره مارکو آسنسیو سوال شد که دو گل عالی زد، ابراز رضایت کرد اما بیش از حد تعریف نکرد همانطور که از هیچ کس زیادی انتقاد نکرد: «از بازی‌اش راضی‌ام و با کارهایی که می‌کند شگفت‌زده نمی‌شوم. دوست ندارم از یک نفر حرف بزنم چون نتیجه کار حاصل عملکرد همه تیم است. وقتی او بازی می‌کند هواداران ذوق زده می‌شوند، واقعا جوان بااستعدادی است و از پیشرفتش خوشحالم. معلوم می‌شود رئال در آوردن او درست فکر کرده.»

آسنسیو که در هر دو بازی مقابل بارسلونا در سوپرجام اسپانیا گل زده بود، حالا با 3 گل در صدر جدول گلزنان رئال مادرید قرار دارد. 

captcha
تازه ها
بیشتر