ورزش جهان / شناسه خبر: 75830 / تاریخ انتشار : 1396/6/5 16:03
|

لیورپول - آرسنال؛ امیدواری ونگر به بازگشت سانچز و کوچیلنی

آرسنال هفته گذشته شکست تلخی مقابل استوک داشت، ولی ونگر امیدوار است به کمک سانچز و کوچیلنی با دست پر از آنفیلد برگردد.

ایران ورزشی آنلاین / لیورپول امشب در هفته سوم لیگ برتر باید بدون کوتینیو از آرسنال میزبانی کند. فیلیپ کوتینیو همچنان به دور از میادین است و نمی‌تواند برای لیورپول بازی کند. گفته می‌شود، این ملی‌پوش برزیلی که شایعات بسیاری درباره پیوستنش به بارسلونا مطرح است، به دلیل مصدومیت قادر به بازی نیست. لیورپول در نبود او توانسته در دو بازی لیگ چهار امتیاز کسب کند و به مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپا هم راه یابد. سرخپوشان فصل گذشته تیمی بودند که بهترین نتایج را در برابر شش تیم بالای جدول لیگ برتر کسب کردند و در 10 مسابقه‌ای که انجام دادند، 5 برد و 5 مساوی به دست آوردند.

کوتینیو در لیورپول غایب است ولی الکسیس سانچز ممکن است اولین بازی فصل خود برای آرسنال را انجام دهد. مانند کوتینیو، شایعات زیادی درباره او نیز مطرح بوده است. او هم دو بازی اول لیگ برتر را به دلیل مصدومیت از دست داد.
در غیاب کوتینیو، کلوپ امیدوار است که امره جان و ترنت الکساندر-آرنولد به این بازی برسند. این دو نفر برابر هوفنهایم در پلی‌آف لیگ قهرمانان دچار مصدومیت‌هایی جزیی شدند. گئورگینیو واینالدوم هم برای تولد سومین فرزندش به هلند رفته اما به موقع به این بازی می‌رسد. در آرسنال هم لوران کوچیلنی پس از سه بازی محرومیت می‌تواند در این مسابقه حضور یابد.

ونگر: سانچز به سود ما  کار خواهد کرد
آرسن ونگر بر این باور است که اوضاع قرارداد الکسیس سانچز باعث خواهد شد او انگیزه پیدا کند که کیفیت خود را به رخ بکشد. سانچز احتمالا آخرین فصل حضورش در آرسنال را سپری می‌کند و تاکنون حاضر نشده قراردادش را تمدید کند. ونگر می‌گوید: «چیزی که خوب است اینکه منافع هر دو طرف در این است که او برای ما عالی کار کند. سود او در این است که عالی بازی کند. افزون بر این، من عمیقا حس می‌کنم که او عاشق حضور در اینجا و باشگاه است. او بی‌تردید به قراردادش توجه خواهد کرد اما به نظرم عمیقا عاشق این است که در آرسنال حضور دارد.»
رابطه سانچز با ونگر در فصل گذشته یک بار خراب شد، زمانی که سانچز پیش از بازی با لیورپول مشکلی در تمرینات پیش آورد و به این دلیل در ترکیب ثابت دیدار در آنفیلد قرار نگرفت. در تابستان شایعات زیادی درباره این مطرح شده که سانچز می‌خواهد از آرسنال برود اما آرسنالی‌ها قصد ندارند او را بفروشند و حاضرند او را یک سال نگه دارند ولی پولی از فروش او به دست نیاورند. ونگر از رفتار این بازیکن در هفته‌های اخیر ستایش کرده است: «او می‌خواهد بازی کند. همیشه فکر می‌کنم که در یک شغل حرفه‌ای، باید اطمینان حاصل کنید که فردی که به شما پول می‌دهد، عملکرد مورد انتظارش را از شما دریافت کند. الکسیس به این ترتیب فکر می‌کند و به نظرم تا آخرین روز حضورش در اینجا بهترین عملکردش را خواهد داشت.»
از سوی دیگر، کوشیلنی هم سرانجام می‌تواند بازی کند. کوشیلنی در آخرین بازی فصل پیش لیگ برتر تکلی بی‌دلیل زد که باعث اخراجش شد. او فینال جام حذفی برابر چلسی را هم به همین دلیل از دست داد. ونگر می‌گوید: «اوضاع برایش خیلی سخت بوده است، چون من حتی در بازی‌های دوستانه هم از او استفاده نکردم چون نیاز داشتم به دیگر بازیکنان فرصت بدهم. به نظرم چیزی که بسیار برایش دردناک بود غیبت در فینال جام حذفی بود.»

کلوپ: ونگر مربی بسیار بزرگی است
یورگن کلوپ نگران حضور الکسیس سانچز نیست. او البته گفته که این مهاجم اهل شیلی در کلاس جهانی است: «الکسیس سانچز در همه‌ جا حضور می‌یابد. او در هر جای زمین حاکم است و این کاری است که یک بازیکن کلاس جهانی می‌تواند انجام دهد اما خود را زیاد درگیر او نمی‌کنیم. ما دفاع می‌کنیم، ولی او را در همه جا تعقیب نمی‌کنیم. اگر زیاد روی او تمرکز کنیم بازیکن دیگری از آنها خودش را نشان خواهد داد. سانچز آرسنال را تقویت می‌کند و این برایشان عالی است اما ما همه جو بازی با هوفنهایم را در نظر داریم و این چیزی است که در بازی یکشنبه به دنبالش هستیم.» طرفداران لیورپول در بازی پلی‌آف لیگ قهرمانان برابر هوفنهایم جو رعب‌انگیزی در ورزشگاه آنفیلد ایجاد کرده بودند.
کلوپ می‌گوید: «ما نیاز به کمک جمعیت داریم. این کمک تا حالا واقعا خوب بوده ولی ما می‌توانیم کار را برای تیم‌های دیگر واقعا دشوار کنیم.» ونگر پس از شکست مقابل استوک‌سیتی به دنبال کسب امتیاز از این بازی است و کلوپ می‌گوید: «روشن است که آرسن عاشق کاری است که انجام می‌دهد. او انرژی این کار را دارد. من در کل احترام بسیاری برایش قایل هستم. او مربی بسیار بزرگی در تاریخ لیگ برتر است و هنوز توانش را هم دارد. خوشحالم که او اینجاست.»

منبع: ESPN

 

captcha
تازه ها
بیشتر