ورزش جهان / شناسه خبر: 75828 / تاریخ انتشار : 1396/6/5 15:43
|

10 نکته درباره دمبله / فوتسالیست، شورشی و فعال در شبکه‌های اجتماعی

عثمان دمبله به زودی بازیکن رسمی بارسلونا می‌شود. او در زمین یک ستاره است اما بیرون زمین چه؟ روزنامه اسپورت کاتالونیا به 10 نکته درباره این بازیکن اشاره کرده که هواداران باید بدانند:

1- او اصالت آفریقایی دارد: پدر او اهل مالی است و مادرش دورگه سنگال-موریتانی محسوب می‌شود. یک برادر و دو خواهر دارد.

2- عشق اول او فوتسال بوده: دمبله تا 13 سالگی در فوتسال می‌درخشیده. معمولا با بچه‌های بزرگتر از خودش بازی می‌کرده و البته از عهده آنها بر می‌آمده. او فوتسال را کنار گذاشت تا روی بازی 11 نفره تمرکز کند.

3- در رن هم شورشی بود: همان کاری که این تابستان در دورتموند کرد را در سال 2014 انجام داده اما در رن. وقتی فکر کرد دیگر چیزی در این باشگاه یاد نمی‌گیرد از تمرین خودداری کرد اما در نهایت کوتاه آمد.

4- خانواده به او خیلی نزدیک هستند: وقتی در سن 13 سالگی به رن رفت، مادر و برادر و خواهرانش هم به شمال فرانسه نقل مکان کردند.

5- مقایسه با کریستیانو رونالدو: اگرچه همیشه آرزو داشته برای بارسلونا بازی کند اما بارها با کریستیانو رونالدو مقایسه شده.

6- الگوهای او مسی و نیمار هستند: این فرانسوی بیشتر بازی‌های بارسلونا در سال‌های اخیر را دیده و می‌گوید بازی مسی و نیمار را با دقت بیشتری تماشا کرده.

7- رشد خیره کننده: دمبله در 13 ماه از بازی در زمین‌های باتلاقی به تیم جوانان فرانسه رسید، همه چیز خیلی سریع اتفاق افتاد.

8- او شخصیتی قوی دارد: اعتماد به نفس زیادی دارد و هرگز دوست ندارد ببازد.

9- در شبکه‌های اجتماعی خیلی فعال است: نامش در اینستاگرام  o. dembele7 است و در توییتر هم می‌توان با نام Dembouz@ پیدایش کرد.

10- می‌تواند در شهرآورد نخستین بازی‌اش را انجام دهد: اولین بازی بارسلونا بعد از تعطیلات بازی‌های ملی 18 شهریور مقابل اسپانیول خواهد بود، دمبله می‌تواند برای اولین بار با پیراهن بارسلونا به میدان برود.

 

captcha
تازه ها
بیشتر