ورزش ایران / شناسه خبر: 75801 / تاریخ انتشار : 1396/6/3 14:29
|

کشتی آزاد قهرمانی جهان/ شروع بی‌نقص 4 نماینده ایران

عطری، احسان پور، یزدانی و محبی در اولین مسابقه حریفان شان را با نمایشی کم اشتباه شکست دادند.

ایران ورزشی آنلاین / ۴ نماینده ایران در روز نخست کشتی آزاد قهرمانی جهان کار خود را با پیروزی آغاز کردند. عطری، احسان پور، یزدانی و محبی حریفان شان را با نمایشی کم اشتباه شکست دادند تا امید به موفقیت تیم ایران در این مسابقات پررنگ شود.

در وزن ۵۷ کیلوگرم رضا اطری، دارنده مدال برنز آسیا که برای نخستین بار در این رویداد حاضر شده، در دور اول به مصاف زهیر ال اوراکی از فرانسه رفت و در پایان با نتیجه ۶ بر یک به برتری رسید و راهی مرحله یک هشتم نهایی شد.

اطری در دور بعد با توماس گیلمان از آمریکا مبارزه می‌کند. در این وزن ۲۹ نفر به روی باسکول رفته اند. در گروه اطری هاک جین جونگ قهرمان بازی های آسیایی از کره شمالی حضور دارد.

کشتی‌گیر رژیم صهیونیستی در این وزن نیز در همان دور نخست مقابل کشتی‌گیر ارمنستانی با نتیجه سنگین ۱۰ بر ۲ شکست خورد.

مصاف احسان‌پور و حریف کوبایی در یک هشتم نهایی

در وزن ۶۱ کیلوگرم که ۳۱ نفر وزن کشی کرده اند، بهنام احسان‌پور دارنده مدال طلای آسیا در دور اول مقابل هان سونگ کیم، نایب قهرمان سال ۲۰۱۷ آسیا از کره شمالی با نتیجه ۵ بر ۳ به برتری رسید.

احسان‌پور در دور دوم با یولیس بونه رودریگوئز، دارنده مدال برنز جهان و نفر پنجم المپیک از کوبا کشتی می گیرد. در گروه احسان پور حاجی علی‌اف، قهرمان جهان و دارنده مدال برنز المپیک از آذربایجان،  دولت نیازبیکوف دارنده مدال برنز جهان و قهرمان آسیا از قزاقستان حضور دارند.

در این وزن تاکاهاشی ژاپنی که ۳ ماه پیش رضا اطری را در وزن ۵۷ کیلوگرم رقابت‌های قهرمانی آسیا شکست داده بود در دور نخست با نتیجه ۱۲ بر ۲ مغلوب ایوان گویدا از رومانی شد.گاژی مراد رشیدوف روس و دارنده طلای اروپا نیز در همان دور نخست با برتری ۱۱ بر صفر مقابل حریف مجارستانی برای مدعیان این وزن خط و نشان کشید.

ولادیمیر خینچگاشویلی گرج و قهرمان جهان و المپیک نیز به عنوان مدعی نخست این وزن در دور نخست ۱۰ بر صفر حریف خود را شکست داد.بونه رودریگر کوبایی و نفر سوم جهان نیز ۳ بر صفر حریف چینی را برد.

شروع توفانی یزدانی در پاریس

در وزن ۸۶ کیلوگرم که ۳۴ نفر حضور دارند حسن یزدانی دارنده مدال طلای المپیک و نقره جهان پس از استراحت در دور اول در دور بعد به مصاف عظمت دولت‌بیکوف، نایب‌قهرمان آسیا از قزاقستان رفت و در پایان ۱۲ بر ۲ به برتری رسید.

وقت نخست این مبارزه ۱۰ بر ۲ به سود یزدانی به پایان رسید. با گذشت تنها ۲۰ ثانیه از وقت دوم یزدانی حریف خسته خود را بار دیگر در خاک نشاند و این مبارزه را ۱۲ بر ۲ به پایان رسانید تا تماشاگران حاضر در سالن شدیدا او را مورد تشویق قرار دهند.

یزدانی در دور سوم با پیتر یانولوف، دارنده مدال نقره بازی‌های اروپایی از مولداوی کشتی می‌گیرد.

در گروه یزدانی سلیم یاشار دارنده مدال نقره المپیک و جهان از ترکیه، الکساندر گوتسیف دارنده مدال نقره اروپا از آذربایجان و ولادیسلاو والیف دارنده مدال طلای جوانان جهان از روسیه حضور دارند.

پیروزی ارزشمند محبی

در وزن ۱۲۵ کیلوگرم یداله محبی دارنده مدال طلای آسیا در دور اول و در دیداری سخت به مصاف داوید مودزمانشویلی نایب قهرمان المپیک ۲۰۱۲ لندن و نفر سوم جهان در سال ۲۰۱۱  از ازبکستان رفت و در پایان با نتیجه ۳ بر ۲ به برتری رسید. محبی در دور بعد با آلن زاسایف از اوکراین روبرو می شود در این وزن ۲۴ نفر حضور دارند.

 

captcha
تازه ها
بیشتر