ورزش جهان / شناسه خبر: 75797 / تاریخ انتشار : 1396/6/2 22:02
|

رونالدو، بازیکن سال اروپا / خوشحالم که یک بار دیگر اینجا حضور دارم

ستاره رئال مادرید برای سومین بار موفق شد عنوان بهترین بازیکن لیگ قهرمانان اروپا را به دست آورد. او فصل گذشته با 12 گل بهترین گلزن این مسابقات هم بود.

ایران ورزشی آنلاین / در حاشیه مراسم قرعه‌کشی لیگ قهرمانان اروپا بهترین‌های فصل گذشته این مسابقات هم معرفی شدند و کریستیانو رونالدو که با رئال مادرید به مقام قهرمانی رسیده بود مطابق انتظار به عنوان بهترین بازیکن انتخاب شد. رونالدو فصل گذشته موفق شد در لیگ قهرمانان 12 بار گلزنی کند  و بهترین گلزن مسابقات بود. او در فینال کاردیف مقابل یوونتوس موفق شد دو بار دروازه بوفون را باز کند. دیگر نامزدهای کسب این عنوان مسی و بوفون بودند.

ستاره پرتغالی در واکنش به کسب این عنوان گفت: «هر سال چالش من یکی است و برای کسب تمام عناوین تلاش می‌کنم. در تیم ملی و در باشگاه. خیلی خوشحالم که امسال دوباره این عنوان را به دست آوردم. باید از همتیمی‌هایم تشکر کنم. همینطور از همبازی‌هایم در تیم ملی، هرچند این عنوان ارتباطی به بازی‌های ملی ندارد. از همه تشکر می‌کنم.»

او درباره رمز تداومش در این سال‌ها اضافه کرد: «برای رسیدن به این عناوین باید سخت تلاش کنید و از خودگذشتگی داشته باشید. من در تیم فوق‌العاده‌ای بازی می‌کنم و همیشه برای بازی انگیزه دارم. من عاشق فوتبال، گلزنی و قهرمانی هستم. خیلی خوشحالم که یک بار دیگر در اینجا حضور دارم.»

این سومین بار است که رونالدو به عنوان بهترین بازیکن یوفا انتخاب می‌شود، در حالی که مسی دو بار این عنوان را به دست آورده است. رونالدو همچنین عنوان بهترین مهاجم فصل گذشته لیگ قهرمانان را هم به دست آورد. عنوان بهترین هافبک و بهترین مدافع این مسابقات هم به رئالی‌ها رسید و لوکا مودریچ و سرخیو راموس برای دریافت تندیس روی صحنه رفتند. بوفون، کاپیتان یوونتوس به عنوان بهترین دروازه‌بان مسابقات انتخاب شد.

captcha
تازه ها
بیشتر