فوتبال ایران / شناسه خبر: 75794 / تاریخ انتشار : 1396/6/2 13:23
|
«فوتبال بزن زیر توپ» با نظرمحمدی به لیگ برتر برگشت

سپاهان چرا قفل «ضدفوتبال سپیدرود» را باز نکرد؟

سپیدرود به واسطه کیفیت فنی سرمربی‌اش جز زیر توپ زدن و مصدومیت‌های دروغین چیز دیگری بلد نبود و حتی اصول اولیه دفاع را نمی‌شناخت، اما کرانچار باید روش‌های گوناگون را برای باز کردن درها امتحان می‌کرد.

ایران ورزشی آنلاین / تساوی خانگی آن هم مقابل سپیدرود، برای سپاهان بحث‌برانگیز است‌. سپاهان می‌تواند بعد از بازی با سپیدرود یا حتی در جریان این بازی تماشاگرانش را نگران کرده باشد که با این فوتبال از قهرمانی و جام خبری نخواهد شد.

سپاهان پیش از بازی هفته پنجم مقابل سپیدرود می‌توانست پیش‌بینی کند که حریف برای ضد فوتبال به اصفهان آمده است اما این پیش‌بینی هم به سپاهان کمک نکرد تا نقشه دقیق برای باز کردن دروازه سپیدرود طراحی کند. حملات پی‌در‌پی سپاهان و ضربات بازیکنان این تیم چند بار تیر دروازه حریف را لرزاند و بارها و بارها تا مرز گل شدن پیش رفت اما سپاهان آخرش به یک تساوی خانگی تن داد. سپاهان باید به این دلیل مورد انتقاد قرار بگیرد که چرا نتوانست دری برای باز کردن دفاع حریف پیدا کند.
 رسول نویدکیا انگار فراموش کرده بود که بازی در عمق سبک همیشگی سپاهان است.
سپیدرود ۹۰ دقیقه ضدفوتبال بازی کرد و حتی در چند صحنه وقتی می‌توانست حمله کند، سعی می‌کرد زمان بازی را تلف کند و از حمله سرباز می‌زد.
 کمتر تیمی را در لیگ برتر دیده‌ایم که تا این اندازه به ضدفوتبال گرایش داشته باشد. حالا با حضور نظرمحمدی در لیگ برتر، اتهام ضدفوتبال دیگر به مربیانی مثل میثاقیان وارد نیست.
 اگر نمایش سپیدرود مقابل سپاهان را ببینید به هیچ‌کدام از نمایش‌های سالهای دور و نزدیک تیم‌های میثاقیان لقب ضدفوتبال نمی‌دهید. امید روانخواه که در کادر فنی سپیدرود اهل فکر کردن است و از فوتبال شاید درک درستی دارد، بعد از بازی چنین گفته بود: «ما مقابل سپاهان خوش‌شانس بودیم. سپیدرود یک تیم جوان است. (البته سپیدرود از مسن‌ترین تیم‌های لیگ برتر است. ) سپاهان فوتبال خوبی را بازی کرد.»
 بله، سپیدرود خوش‌اقبال بود اما سپاهان بر خلاف آنچه روانخواه می‌گوید خوب فوتبال بازی نکرد. «خوب» تعریف دارد و الزاما تیمی که ۹۰ دقیقه حمله می‌کند خوب بازی نکرده است‌. تیمی که ۹۰ دقیقه دفاع می‌کند و گل نمی‌خورد نیز الزاما به این دلیل که گلی نخورده، نمایش خوب و امیدوارکننده‌ای ارائه نکرده.
سپیدرود در اصفهان فوتبال بازی نکرد. به قول چند بازیکن سپاهان، سپیدرودی‌ها باید بهتر تمرین کنند تا فوتبال را یاد بگیرند اما انتقاد بیشتری به سپاهان وارد است که مقابل ضدفوتبال نمی‌تواند درها را بگشاید‌.
حالا سپاهان باید در تعطیلات در بازی خود بازبینی کند. تماشاگران سپاهان منتظر تیمی خواهند ماند که دست‌کم مقابل ضدفوتبال به در بسته نخورد. توقعات از سپاهان بیش از اینهاست، توقع جام، توقع قهرمانی.
بعد از بازی سپاهان - سپیدرود نشریات و سایت‌های محلی در اصفهان انتقادات تندی را علیه سپیدرود مطرح کرده‌اند.
تیترهایی همچون «سیاه‌بازی‌های سپیدرود»، «دروازه‌بانی که یاد وقت‌کشی نظرمحمدی را زنده کرد» و... برای اعتراض به نوع بازی سپیدرود مطرح شده است‌. آنها فوتبال سپیدرود را در شأن لیگ برتر نمی‌دانند و لقب ضدفوتبال به آن داده‌اند‌.
 یکی از رسانه‌های بومی و هواداری اصفهان نوشته «به یاد نداریم که تیمی به اصفهان آمده باشد و برای کسب یک امتیاز تا این اندازه چرک بازی کند. بازی تدافعی بسیاری از تیم‌ها را در اصفهان دیده‌ایم اما اینکه ۹۰ دقیقه زیر توپ بزنند و به جای بازی فوتبال، ضدفوتبال را به تصویر بکشند تا به حال با این شدت ندیده بودیم. سپیدرود شبیه یک تیم لیگ دسته دومی بود که هیچ طرح و برنامه‌ای نداشت و دستور مربی‌ آنها فقط یک جمله بود: زیر توپ بزنید. در لیگ برتر کمتر تیمی را دیده‌ایم که تا این اندازه بی برنامه بازی کند.»
اصفهانی‌ها از بازی ضد فوتبال سپیدرود در لیگ برتر متعجب شده‌اند اما انتقاد بیشتر به تیم شهرشان وارد است که مقابل چنین فوتبالی به در بسته خورده است. کرانچار اگر دقایق پایانی بازی با سپیدرود را بازبینی کند، حتما از خودش می‌پرسد که چرا پاس دادن‌های بی‌حاصل در ۱۵ دقیقه آخر بازی نیز ادامه داشت و چرا برای باز کردن گره بازی راه دیگری را انتخاب نکرد؟
 کرانچار حق دارد تعجب کند که چطور هنوز در لیگ برتر تیمی مثل سپیدرود پیدا می‌شود که از بنیان چیزی به نام فوتبال در بازی‌اش پیدا نیست اما بیشتر باید از تیم خودش متعجب باشد که چرا نتوانست برای مقابله با ضد فوتبال راه‌های بهتری پیدا کند. اینکه رضا چلنگر چگونه باید «ضد فوتبال» را برای کرانچار ترجمه کند نیز از دشواری‌های این ماجراست!

 

 

لینک کوتاه خبر
http://www.iran-varzeshi.com/75794
captcha
تازه ها
بیشتر