فوتبال ایران / شناسه خبر: 75787 / تاریخ انتشار : 1396/6/1 10:24
|

بازگشت بزرگ

حالا الاهلی در ابوظبی شانس بیشتری برای صعود خواهد داشت اما پرسپولیس با این مدل بازگشت و ظرفیتی که دارد همچنان به صعود امیدوار خواهد بود.

ایران ورزشی آنلاین / سه‌شنبه 31/5/96، دیدار رفت مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا 2017، ورزشگاه سلطان قابوس مسقط، ساعت: 30: 20،  تماشاگر: 13 هزار نفر

پرسپولیس 2
گل‌ها: شجاع خلیل‌‌زاده (74) و گادوین منشا (84)
الاهلی 2
گل‌ها: عمر السوما (2) و لئونارد‌و دسوزا (58)
داور: احمد ادهم
کمک ها: موانس احمد و محمد فیصل هزر سه از اردن
اخطار: صالح جمعان (الاهلی)، شجاع خلیل زاده (پرسپولیس)
بازیکن برتر: شجاع خلیل‌زاده (پرسپولیس)
پرسپولیس: علیرضا بیرانوند، شجاع خلیل زاده، محمد انصاری، صادق محرمی، حسین ماهینی، فرشاد احمد زاده (66 - کمال کامیابی نیا)، محسن ربیع خواه، وحید امیری، محسن مسلمان (67 - بشار رسن)، علی علیپور و مهدی طارمی(64 - گادوین منشا)
سرمربی: برانکو ایوانکوویچ
الاهلی: محمد العویس، موتاز هوساوی، محمد الفتیل، سعید المولد، محمد عبدالشافی، کلودیمیر دسوزا، تیسیر الجسام، لئوناردو دسوزا (85- عبدا... مقاشی)، حسین الموقاوی (75- سلمان موشر)، صالح جمعان العمری و عمر السوما (81 - حمدان الشمرانی)
سرمربی: سرگی ربروف
تیتر 2– هنوز تمام بازیکنان پرسپولیس را در زمین ندیده بودیم که سرخ‌ها غافلگیر شدند. دقیقه 2 بود که شوت جمعان با دفع بیرانوند مواجه شد و سومای خطرناک آنجا حاضر بود تا با یک ضربه تمام کننده شوک بزرگی به برانکو و شاگردانش وارد کند.
با این حال پرسپولیس از این شوک خیلی زود بیرون آمد و خودش را پیدا کرد تا ریتم بازی‌اش کم کم شکل بگیرد. با این حال دقیقه 8 لئوناردوی برزیلی می‌توانست شوک دوم را به پیکر پرسپولیس وارد کند که شجاع در کورس با این برزیلی کم نیاورد. چند ثانیه بعد آن سوی زمین طارمی صاحب موقعیت گل شد اما آنقدر دیر به امیری پاس داد که این شانس هم هدر رفت. دقیقه 9 هم طارمی در محوطه جریمه حریف سرنگون شد که داور اردنی برخلاف او اعتقادی به پنالتی نداشت.
شوت دقیقه 16 مسلمان خطر دیگری بود که پرسپولیس ایجاد کرد و یک دقیقه بعد از آن هم حرکت عالی و پاس فوق‌العاده امیری به علیپور بهترین موقعیت سرخ‌ها را خلق کرد که ضربه نهایی علیپور بی دقت و زیاد از حد محکم بود.
بعد از این موقعیت‌ها سوما در دقیقه 19 به شکلی عجیب صاحب توپ شد و با ضربه‌ای نرم بار دیگر دروازه بیرانوند را تهدید کرد. در بقیه دقایق بازی متعادل دنبال شد و فقط دو شوت در دقایق 32 و 35 از جمعان و موقاوی بار دیگر صدای بیرانوند را درآورد تا به مدافعانش معترض شود.
نیمه دوم بدون تغییر در ترکیب دو تیم آغاز شد و تنها چهار دقیقه از شروع بازی گذشته بود که پرتاب اوت بلند امیری و ضربه سر زیبای طارمی پرسپولیس را صاحب موقعیت کرد که عویس توپ را از زیر طاق دروازه‌اش بیرون کشید. با وجود این شروع خوب پرسپولیس نتوانست به حملاتش ادامه دهد و دقیقه 55 حرکت و شوت موقاوی فوق‌العاده خطرناک بود و توپ با کمترین اختلاف به بیرون رفت. سه دقیقه بعد از این صحنه در آشفتگی دفاع پرسپولیس پاس عمقی زیبای جمعان با ضربه نهایی دسوزا همراه شد تا پرسپولیس برای بار دوم تسلیم شود.
بعد از این گل پرسپولیس که ناامید و دلسرد به نظر می‌رسید لحظاتی از هم گسیخته و ضعیف بازی کرد تا سوما در دقیقه 60 موقعیتی نصف و نیمه خلق کند. سه دقیقه بعد موقاوی تا آستانه گل سوم الاهلی را پیش برد اما خوش شانس بودیم که این توپ گل نشد. بعد از این دقایق هولناک برانکو سه تغییر در تیمش ایجاد کرد که مفید بود و شکل بازی پرسپولیس بهتر شد. دقیقه 71 با ضربه ایستگاهی بشار این علیپور بود که روی توپ تاثیر گذاشت و در نهایت خلیل زاده با ضربه سر دروازه حریف را باز کرد. یک دقیقه بعد هم بشار رسن موقعیتی داشت که ضربه آرام او را عویس گرفت. پرسپولیس که برای گل دوم پیش آمده بود با کرنر بشار و ضربه سر دیگری می‌توانست به گل برسد که توپ با خوش شانسی الاهلی از مقابل دروازه این تیم دفع شد و در برگشت انصاری نتوانست در موقعیت خوب دروازه حریف را باز کند.
بعد از این لحظات توفانی الاهلی با تعویض‌هایش در حملات پرسپولیس سکته انداخت اما دقیقه 84 در پی یک حمله دیگر پاس عرضی علیپور به منشا رسید تا او با پای چپ و شوتی دیدنی از پشت محوطه جریمه حریف دروازه الاهلی را باز کند. پرسپولیس با این گل بازگشت بزرگی داشت و برای گل سوم هم تلاش کرد اما بازی با تساوی 2 بر 2 تمام شد. حالا الاهلی در ابوظبی شانس بیشتری برای صعود خواهد داشت اما پرسپولیس با این مدل بازگشت و ظرفیتی که دارد همچنان به صعود امیدوار خواهد بود.

 

 

کلیدواژه
پرسپولیس
captcha
تازه ها
بیشتر