فوتبال ایران / شناسه خبر: 75720 / تاریخ انتشار : 1396/5/20 17:40
|

موفقیت مربی گسترش فولاد/ لوکا جلوی خونریزی را گرفت

مربی کروات گسترش بعد از دو شکست پرگل مقابل سپیدرود موفق شد ساختار دفاعی اش را ترمیم کند و با همین تغییر به اولین پیروزی فصل رسید.

ایران ورزشی آنلاین / در دوئل ته‌جدولی‌ها گسترش فولاد برنده بود و با شکست دادن سپیدرود در دقیقه آخر به اولین سه امتیاز رسید. تیم تبریزی برای فرار از خطر سقوط و رسیدن به استانداردهای یک تیم لیگ برتری هنوز کار دارد، ولی لوکا بوناچیچ با تغییراتش پیشرفت مهمی در تیمش بوجود آورد که مهمترین عامل توقف روند شکست‌ها و رسیدن به پیروزی بود.

بعد از دو شکست پرگل (دریافت 7 گل در دو بازی) مهمترین وظیفه کادر فنی ترمیم ساختار دفاعی بود و بسته ماندن دروازه گسترش مقابل سپیدرود نشان داد که لوکا توانسته در این ماموریت موفق باشد. او در این بازی برای اولین بار از آندو و کاخا به عنوان هافبک دفاعی استفاده کرده و این زوج توانست فضای مقابل خط دفاع را به خوبی پوشش دهد. این دو سابقه بازی کنار یکدیگر در ماشین‌سازی را هم دارند. آندو در بازی اول (مقابل پارس جنوبی جم) هنوز با گسترش قرارداد نبسته بود و کاخا در بازی دوم (مقابل ذوب آهن) محروم بود، ولی در این بازی در کنار هم به خوبی توانستند ضرب حملات میهمان را بگیرند تا خطرات روی دروازه دخسوس به حداقل برسد.

سپیدرود جزو تیم‌های قدر لیگ هفدهم نیست، ولی ایده لوکا که جلوی خونریزی و ادامه شکست‌های پرگل تیمش را گرفت شایسته تحسین است و برای بازی‌های سخت‌تر بعدی هم می‌تواند به این بلوک دفاعی تکیه کند.

اولویت گسترش فولاد در این بازی بسته نگه داشتن دروازه‌اش بود و لوکا وقتی خیالش بابت فاز دفاعی راحت شد در نیمه دوم با ریسک بیشتری بازی کرد و با کم کردن یکی از مدافعان برای پیروزی تلاش کرد. گسترش در نیمه دوم با سه مدافع بازی کرد، ولی زوج هافبک‌های دفاعی‌اش همچنان مقابل این خط حاضر بودند تا راه ضدحملات سپیدرود را ببندند.

گل گسترش در آخرین ثانیه‌ها زده شد و بازی ممکن بود با تساوی بدون گل به پایان برسد، ولی حتی در صورت تساوی هم لوکا به هدف اصلی‌اش که ترمیم ساختار دفاعی بود می‌رسید. این مربی حالا با خرید یک مهاجم به فکر تقویت بخش تهاجمی تیم است تا تیمش بتواند آرام آرام در جدول بالاتر بیاید.    

لیبک کوتاه خبر
http://www.iran-varzeshi.com/75720
ایران ورزشی
captcha
تازه ها
بیشتر