فوتبال ایران / شناسه خبر: 75700 / تاریخ انتشار : 1396/5/18 16:38
|

دست مگویان روی دست استقلال / «قانون تیموریان» ادامه دارد

شاید خیلی زود باشگاه‌ها عواقب این روش‌های‌شان در مدیریت را ببینند و عینک‌شان را عوض کنند. اتفاقی که شاید مگویان رقم بزند، استقلال را با چالشی جدی مواجه خواهد کرد و اتفاقات تازه‌ای رخ خواهد داد.

ایران ورزشی آنلاین / استقلال در جریان قرارداد مگویان البته پیش دستی کرده و به استناد قوانین جدید سازمان لیگ می‌خواهد وانمود کند که به طور منطقی و قانونی از مدتها قبل اسم مدافع ارمنی خود را در لیست بازیکنان مازاد قرارداده و این حق را برای خود قاىل است که او را از فهرست سال جاری بیرون بگذارد و فقط حقوق ماهیانه اش را پرداخت کند اما از دیروز اطرافیان مگویان دنبال راه حل مشخصی هستند که تکلیف این قرارداد را یک‌سره کنند.

مگویان هم در مسیر طلبکاران قبلی قرارگرفته است. طبق قانون کنفدراسیون فوتبال آسیا هر باشگاهی باید تا ٣٠ ژوئن هر سال که پایان هر فصل تلقی می‌شود تمام مطالبات بازیکتان حتی فصل قبل که یک ماه و نیم پیش تمام شده را پرداخت کند و صورت حساب و وضعیت مالی مشخص ارائه کند و اگر این کامل و شفاف نباشد مجوز حضور حرفه ای در اسیا از آنها سلب می‌شود.
مگویان حتی اگر این فصل هم بازیکن استقلال محسوب شود، دنبال اعلام طلب‌های قبلی خود به کنفدراسیون فوتبال آسیاست تا به پیش دستی افتخاری و معاونانش جواب محکم‌تری بدهد. با این روش مگویان تا کمتر از بیست روز دیگر هم مطالبات قبلی را دریافت می‌کند و هم اینکه از بلاتکلیفی این روزها در می‌آید و شاید با توافقی زودتر از موعد، از استقلال جدا شود.
منصوریان و افتخاری و توفیقی فقط دو گزینه پیش رو دارند یا مگویان را نگه دارند یا لیگ قهرمانان آسیا را فراموش کنند. گویا در کمتر از یک هفته مگویان راه حل برنده شدن را پیدا کرده است. در باشگاه‌های ایرانی ضعف در زمینه اطلاعات بین‌المللی فوتبال بیداد می‌کند و بازیکنان هم می‌توانند از روش‌های قانونی رفتاری حرفه‌ای بروز دهند و به حقوق خود نیز دست پیدا کنند. دست مگویان روی دست استقلال. این محصول رفتارهای باشگاه‌های ایرانی در قراردادها و بی‌نظمی در پرداخت‌هاست.
استقلال از مدتها پیش رفتاری حرفه‌ای با هرائر مگویان نداشت و قابل پیش‌بینی بود که کار به اینجا خواهد رسید. در باشگاه‌های ایرانی همیشه نگاه مدیران این است که از بازیکنان گذر می‌کنند و هیچ اتفاقی هم رخ نمی‌دهد اما حالا فرصت‌هایی ایجاد شده برای رفتارهای حرفه‌ای‌تر با مدیرانی که همه چیز را ساده پنداشته‌اند.
شاید خیلی زود باشگاه‌ها عواقب این روش‌های‌شان در مدیریت را ببینند و عینک‌شان را عوض کنند. اتفاقی که شاید مگویان رقم بزند، استقلال را با چالشی جدی مواجه خواهد کرد و اتفاقات تازه‌ای رخ خواهد داد، در ادامه‌ جریانی که «قانون تیموریان» ساخت.
captcha
تازه ها
بیشتر