ورزش بین‌الملل / شناسه خبر: 75698 / تاریخ انتشار : 1396/5/17 19:24
|

تحلیل آلن شیرر: چلسی و آرسنال حریف منچستری‌ها نمی‌شوند

کاپیتان سابق تیم ملی انگلیس بعد از بازی سوپر جام به بررسی عملکرد آرسنال و چلسی پرداخته و آن را با وضعیت سایر مدعیان قهرمانی لیگ برتر مقایسه کرده است.

ایران ورزشی آنلاین / آلن شیرر / سرالکس فرگوسن همیشه می‌گفت قویترین هم که باشی باز باید خودت را تقویت کنی. اگر منچستریونایتد قهرمان لیگ برتر می‌شد او باز هم دو سه بازیکن بزرگ می‌خرید تا تیمش را تقویت کند.

این راهی است که شما را برای مدتی طولانی در اوج نگه می‌دارد. تیم‌هایی هم بوده‌اند که از این الگو پیروی نکرده‌اند، مثل بلکبرن سال 1995 که قهرمان لیگ شد اما ترکیبش را تقویت نکرد و سال بعد هفتم شد.
حالا این اتفاق ممکن است برای چلسی رخ دهد، تیمی که تقویت کردن ترکیبش برای فصل جدید لیگ برتر را چندان جدی نگرفته است. بله، آنها بازیکنان خوبی مانند آلوارو موراتا، آنتونیو رودیگر و تیموئه باکایوکو را خریده‌اند اما در جام خیریه بدون هیچ یک از آنها برابر آرسنال به میدان رفتند.
همچنین چلسی به 6 نفر از بازیکنانی که به این تیم برای فتح لیگ برتر فصل گذشته کمک کردند، از جمله جان تری و نمانیا ماتیچ ‌‌اجازه رفتن داده است و این اتفاق به زودی برای دیگو کاستا هم رخ می‌دهد. شکی نیست که چلسی کمبود نیرو دارد و این موضوع در ضربات پنالتی پایان بازی‌اش برابر آرسنال که یک بر یک مساوی شد و در پنالتی‌ها 4 بر یک باخت، مشهود بود.
چیزی که مزید بر علت شد تا کار چلسی برای فتح سوپرجام سخت‌تر شود، نداشتن بهترین بازیکنش ادن آزار بود که به دلیل شکستگی قوزک پایش، یک ماه اول فصل را از دست می‌دهد.
 چلسی 13، 14 بازیکن خوب دارد که در رقابت با هیچ بازیکنی کم نخواهند آورد اما در فصلی که این تیم درگیر لیگ قهرمانان اروپا هم خواهد بود، داشتن این تعداد بازیکن کافی نیست و کونته بیش از این بازیکن نیاز خواهد داشت اگر می‌خواهد که در تمام رقابت‌ها نتیجه بگیرد. علاوه بر این او باید خوش‌شانس باشد که مهره‌های کلیدی‌اش در طول فصل مصدوم نشوند و بازیکنانی که تازه به چلسی اضافه شده‌اند هم بتوانند هرچه سریعتر خودشان را با شرایط تیم وفق دهند و هماهنگ شوند. به نظر می‌رسد که چلسی هنوز حداقل دو یا سه بازیکن دیگر نیاز دارد.
در شرایطی که جدایی مهاجم یاغی تیم، دیگو کاستا قطعی به نظر می‌رسد، برای خیلی‌ها جالب است بدانند که خط حمله جدید آبی‌های لندن که باید به موراتا و میچی باتشوای تکیه کند، امسال چقدر موفق خواهد بود. هیچ یک از این دو نفر در سوپرجام تحسین‌برانگیز بازی نکردند و زمانی که جدایی کاستا قطعی شود، چلسی تنها دو مهاجم نوک قابل اعتماد خواهد داشت. چلسی فصل گذشته مبلغ زیادی را صرف خرید باتشوای کرد و او در پایان فصل عملکرد خوبی داشت که انتظار می‌رود روحیه و اعتماد به نفسی که از آن روزها کسب کرد، سبب شود که او فصل جدید را امیدوار کننده شروع کند. در مورد موراتا هنوز این ابهام بزرگ وجود دارد که او خصوصاً پس از هدر دادن ضربه پنالتی‌اش در بازی برابر آرسنال در سوپرجام که به اعتماد به نفس‌اش ضربه زد، چگونه می‌خواهد خط حمله چلسی را فرماندهی کند.
در این شرایط چیزی که از همه عجیب‌تر به نظر می‌رسد، این است که چرا باشگاه با فروش ماتیچ موافقت کرد آن هم در شرایطی که باکایوکو هنوز آماده نیست و از آن بدتر اینکه چرا او را به رقیبی مستقیم مانند منچستریونایتد فروخت؟
در مورد آرسنال هم بیشتر از چلسی نمی‌توان برای موفقیت در فتح لیگ برتر خوشبین بود.
اینکه توپچی‌ها سوپرجام را بردند امیدوارکننده بود اما هنوز نمی‌توان با قاطعیت گفت که این قهرمانی به آنها برتری روحی و روانی یا فیزیکی نسبت به چلسی در کورس قهرمانی لیگ برتر داده است و این قهرمانی بعید است که آرسن ونگر را از حمله احتمالی منتقدانی که در اواسط فصل با ثبت نتایج ضعیف در کارنامه تیمش او را هدف قرار می‌دهند، مصون نگه دارد. شاید یکی از مهم‌ترین نکات بازی آرسنال در سوپرجام انگلیس عملکرد مهاجم جدیدش الکساندر لاکازت باشد که سریع، با تمرکز کافی و دارای شم گلزنی بالا نشان داد و انتظار می‌رود که او با ورودش کیفیت متفاوتی به خط حمله توپچی‌ها بدهد. در حالی که دو تیم شهر منچستر، تابستان امسال هزینه فراوانی برای خرید بازیکن کردند، شاید سخت باشد تصور اینکه چلسی و آرسنال با وضعیت فعلی‌ یارای رقابت با این دو تیم را داشته باشند.
منبع: سان

 

لیبک کوتاه خبر
http://www.iran-varzeshi.com/75698
ایران ورزشی
captcha
تازه ها
بیشتر