ورزش بین‌الملل / شناسه خبر: 75697 / تاریخ انتشار : 1396/5/17 18:10
|

سوپرجام اروپا/ منچستر آماده، رئال ناآماده

منچستریونایتد و رئال مادرید امشب در اسکوپیه، پایتخت مقدونیه در شرایط متفاوتی با هم روبرو می شوند. با این حال پیش بینی قهرمان سوپر جام اروپا کار آسانی نیست.

ایران ورزشی آنلاین / منچستریونایتد و رئال مادرید در نخستین مسابقه مهم فصل یعنی سوپرجام اروپا برابر یکدیگر قرار می‌گیرند در حالی که پیش‌فصل متفاوتی داشته‌اند اما باید دید آیا نتایج اخیر روی این بازی تاثیر دارد یا نه.

تیم انگلیسی تور تابستانی آمریکا، نروژ و ایرلند را با بازی‌های خیلی خوب پشت سر گذاشت و هوادارانش را به آنچه در انتظارش هستند، نوید داد. روملو لوکاکو و نمانیا ماتیچ خریدهای جدید ثابت کرده‌اند که ژوزه مورینیو در جذبشان اشتباه نکرده حداقل تا اینجا. البته ویکتور لیندلوف به خاطر پنالتی که در بازی با رئال مادرید داد، مورد انتقاد قرار گرفت. تیم مورینیو که فصل قبل در لیگ برتر ششم شد اما به لطف قهرمانی در لیگ اروپا در لیگ قهرمانان این فصل حضور دارد، در پیش‌فصل آمریکا لس‌آنجلس گلکسی، رئال سالت لیک، منچسترسیتی و رئال مادرید را برده و فقط به بارسلونا باخت که آن موقع از جادوی نیمار بهره می‌برد.
رئال مادرید اما در غیاب ستاره خود، کریستیانو رونالدو پیش‌فصل خوبی نداشت که با باخت برابر یونایتد در ضربات پنالتی آغاز شد. تیم زین‌الدین زیدان بعد یک بر 4 به سیتی گواردیولا باخت و در نهایت 2 بر 3 مغلوب بارسلونا شد. تنها برابر تیم منتخب لیگ آمریکا که امثال کاکا، داوید ویا، سباستین جووینکو و باستین شواین اشتایگر در آن بازی می‌کردند، در ضربات پنالتی به پیروزی رسیدند. زین‌الدین زیدان اگرچه اصرار داشت که این شروع غم انگیز اهمیتی ندارد اما چند روز قبل راجع به باختن چهار بازی در پیش‌فصل گفت: «احساس خوبی ندارم، نکات مثبتی هم بوده اما در مجموع رضایتبخش نیست.» اینکه آیا زیدان می‌تواند ناکامی پیش‌فصل را به موفقیت تبدیل کند و رئال مادرید برای دومین فصل متوالی مثل لیگ قهرمانان، سوپرجام را ببرد، تنها زمان به ما خواهد گفت.

آمار سوپرجام اروپا
 منچستریونایتد به دنبال دومین قهرمانی خود در سوپرجام است، این تیم در سال 1991 با پیروزی صفر بر یک برابر ستاره سرخ بلگراد در اولدترافورد قهرمان این جام شده. لیورپول تنها تیم انگلیسی است که بیش از یک بار در این جام قهرمان شده، قرمزها سه قهرمانی دارند.
 ژوزه مورینیو در دو حضور قبلی خود در سوپرجام باخته، در سال 2003 با پورتو و در سال 2013 با چلسی. هیچ مربی در این جام سه باخت نداشته. مورینیو همچنین تنها مربی است که با سه تیم مختلف در سوپرجام شرکت داشته.
 در هشت دوره اخیر سوپرجام، هفت بار را اسپانیایی‌ها بردند.
 آخرین قهرمان لیگ اروپا که سوپرجام را برده، اتلتیکومادرید در سال 2012 بود که چلسی را یک بر 4 در هم کوبید.
 تنها بارسلونا و میلان با 5 قهرمانی در این جام نسبت به رئال با سه قهرمانی افتخارات بیشتری دارند.
 کریستیانو رونالدو 108 گل در تمام رقابت‌های اروپایی زده که دو تایش در سوپرجام اروپا بوده.

 

لیبک کوتاه خبر
http://www.iran-varzeshi.com/75697
ایران ورزشی
captcha
تازه ها
بیشتر